No public Twitter messages.

Daha önce de Çocuğunuzla Birlikte Büyümek kitabının yazarı Naomi Aldort’u bizlerle  buluşturmuştu sevgili Nilüfer Devecigil şimdi de benim çok keyifle okumuş olduğum Bilinçli Bebek  kitabının yazarı Aletha Solter 15-17 Eylül tarihleri arasında seminerler verecek 🙂 Bende orada olup notlarımı alacağım elbette 🙂 gelmek isteyenler için de aşağıda detaylı olarak bilgileri paylaşıyorum. Tüm seminerler için Türkçe tercüme yapılacak olup 15 Eylüldeki  Bebekler Neden Ağlar semineri ÜCRETSİZ olacak. Tek yapılması gereken http://avent.pclubturkiye.com/aventanneokulu.aspx?s=aletha  bu linke giderek kayıt yapmanız.

Philips Avent Anne Okulu, Avent’in bebek gelişimindeki uzman isimleri annelerle buluşturma çabasıdır. Kayıt yaptıranlar arasında seçim yapılacak ancak katılamayan anneler için de içerikleri paylaşacaklar. 
Egitimin notları #AventOkulu hashtag’i ile Twitter’dan paylaşılacak ve  Youtube’dan da izlenebilecek, ayrıca  Avent blogu hamileveanne.com üzerinden paylaşımda olacak.

BEBEKLER NEDEN AĞLAR?

Tarih : 15 Eylül Cumartesi 
Saat: 10:00 -12:00
Mekan : Cihangir Yoga İstinye 
Ücret : YOK 

Bebeğinizin neden ağladığını bir türlü çözemeyip de kendinizi güçsüz, kızgın, sinirli, yetersiz, çaresiz hissettiniz mi hiç?

Ağlamanın başlıca iki işlevi vardır. Bu iki işlev arasındaki farkı bilmek size bebeğinizle ilişkinizde bambaşka bir kapı açar. Bu seminerde ağlamanın iki temel işlevi arasındaki önemli farkı ele alacağız: Anlık ihtiyaçlar dolayısıyla iletişim kurmak için ağlamak ile geçmişte yaşanmış travmaların (doğum travması da dâhil) sebep olduğu gerilimi boşaltmak için ağlamak.

Bebeğiniz neden stres yaşıyor?

Travma kaynakları neler?

Bu sinyalleri nasıl tanıyacak ve nasıl ayırt edeceksiniz?

İyileştirici dokunuş/tutuş nedir?

Bebeğinizin, gerginliğini içinden atmasına nasıl yardım edersiniz?

Erken dönem travmaları iyileşen bebekler hiçbir katı uyku eğitimine ihtiyaç kalmadan geceleri daha kolay uykuya dalarlar. Ayrıca büyüdüklerinde şefkatli, zeki, sakin, uyumlu çocuklar olurlar. Bu yaklaşım bebeğinizle olan bağınızı güçlendireceği gibi karşılıksız sevgi ve güvene dayanan bir ilişki geliştirmenize de yardımcı olacak.

Bu seminer 0-2 yaş arası çocukları olan ailelere ve profesyonellere (terapist, ebeveyn/doğum koçları, ebeler, kreş eğitmenleri, öğretmenler, çocuk doktorları) açıktır.

 

Ceza ve Ödülün Ötesinde Disiplin  https://www.facebook.com/events/120541311424787/

Tarih: 16 Eylül 2012
Saat : 09:30 – 13:30
Yer: Cihangir Yoga İstinye
Ücret: 150TL / (eşlere %50 indirimli)

Fazla otoriter ya da fazla toleranslı davranmadan çocuklarımızı nasıl uyumlu, işbirliği yapabilen, sorumluluk sahibi, öz disiplinli çocuklar olarak yetiştirebiliriz? Bu seminerde ceza ve ödül yöntemlerinin gizli tehlikeleri ile ebeveyn ve çocuk arasındaki karşılıklı saygıyı destekleyen demokratik disiplin tekniklerini gözden geçireceğiz. Yersiz davranışların üç sebebini keşfederken, ihtiyaçlarını tanıyıp, anlayarak çocuklarımızın davranışlarını nasıl değiştireceğimizi öğreneceğiz.

Bu seminer yeni doğandan ergenlik öncesine dek tüm yaş gruplarında çocukları olan ebeveynlere ve profesyonellere (terapist, ebeveyn/doğum koçları, ebeler, kreş eğitmenleri, öğretmenler, çocuk doktorları) açıktır. Kimi egzersizlerin yanı sıra sorular içinde yeterince zaman ayrılacaktır. 

 

ÇOCUKLARDA  AĞLAMA VE ÖFKE NÖBETLERİYLE BAŞA ÇIKMA

Tarih: 17 Eylül 2012
Saat : 18:30-20:30

Eğitim Yeri: İstanbul Moda Akademisi
Teşvikiye Cami  Teşvikiye Mh.,34365 Şişli/Istanbul
Ücret: 80 TL+KDV
İletişim: Deniz Evlimen // 0212 233 28 38 – 0539 971 25 04 // bilgi@psikolojistanbul.com

Ağlama ve öfke nöbetlerinin nedenlerini anlamak ve bu nöbetler karşısında en sağlıklı, en yapıcı tepkileri verebilmek için en çok ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bu konuşma içinde edineceksiniz.

Aware Parenting Enstitüsünün kurucusu ve yöneticisi Dr. Aletha Solter sizlere, ağlama ve öfke nöbetlerinin nedenlerini, çocuğun hayatındaki stres kaynaklarını ve ağlamanın stres-rahatlama mekanizması üzerindeki etkilerini anlatacak. Hem ebeveynlerin, hem de profesyonellerin (Terapistler, Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Okul Öncesi Çalışanları,Öğretmenler, Bakıcılar) katılabileceği bu workshop 2-8 yaş aralığındaki çocuklara odaklanacak.

Aletha Solter’in bu workshop’ta anlatacağı yaklaşım sizler için ;

  • çocukla yetişkin arasındaki ilişkiyi güçlendirmeye;
  • çocukların dikkat sürelerini ve benlik saygılarını yükseltmeye;
  • çocukların travma sonrası iyileşmelerine yardım etmeye;

şiddete yönelik veya hiperaktif davranışlarını azaltmaya yönelik bir yardımcı kaynak da olacak


Aletha Solter Kimdir?
 

Dünyanın pek çok yerinde anne-babalara bilinçli ebeveynlik workshopları veren gelişim psikologu Dr. Aletha Solter, Aware Parenting Enstitüsünün (www.awareparenting.com) kurucusu ve yöneticisidir. Uzmanlığını insan biyolojisi üzerine İsviçre Cenova Üniversitesinde yapmış olan Solter, burada Dr. Jean Piaget ile çalıştıktan sonra, California Santa Barbara’da psikoloji doktorası yapmıştır. Uluslararası arenada bağlanma, travma ve cezalandırıcı olmayan disiplin üzerindeki çalışmalarıyla tanınan bir uzmandır. Aware Baby adlı kitabı Türkçeye Bilinçli Bebek olarak çevrilmiştir. Birçok ülkede yayımlanan diğer kitapları: Helping Young Children Flourish, Tears and Tantrums ve Raising Drug-Free Kids

.

You may also like

2 Yorum

  1. nous dedi ki:

    Bu seminerin notlarını merakla bekliyor olacağım sevgili Ayça.Özellikle erken dönem travmaları çok ilgimi çekti.Zira Arı’nın doğumu inanılmaz zordu bunun onda bir travma yaşattığı aşikardı.Neyse neyse merakla bekliyorum notlarını.Sevgiler..

  2. […] bu hafta sonu workshoplar eşliğinde anne ve babalarla bir araya gelecek. Konuyla ilgili sevgili Ayça çok güzel bir yazı yazmış . Tüm bilgilere buradan […]


Önceki yazıyı okuyun:
Kayısılı Kek ve Ipad

Galiba bu yazın en son yazısı bu olacak zira ben perşembe günü ay sonuna kadar pek bilgisayar başında olmayacağım.. arada...

Kapat