No public Twitter messages.

 

Geçen haftanın çarpıcı konularından biri bloggerda yazan kişilerin sayfalarına ulaşamamasıydı. Ben nasıl ve neden bilmiyorum kesinti yaşamadım blogları okurken?? Büyük ihtimal DNSlerimle ilgili bir kıyaktı bana yapılan. Çokça yazıldı bu konu hakkında ben bir hafta kadar geç kaldım 🙂 yazma fırsatım olmadı oldukça yoğun geçen hafta içerisinde ancak bir kaç tane mail aldım: bloglarımıza yazamıyoruz, bir blogger olarak lütfen siz de yazın diye. Çok hoşuma giden twitlerden birini paylaşmak istiyorum hepsinden önce:

3 maymun .. Önce gözümüzü kapattılar #youtube, sonra kulağımızı tıkadılar #fizy ..şimdi de ağzımızı kapatıyorlar #blogumadokunma..

Fazla söze gerek yok..

Bir çok yazar var ki konuyla alakası yok ancak panikle sitelerini taşıdılar ya da “artık yazasımız kaçtı” dediler.. oya ki okumaktan hoşlandığım siteler vardı bunların içinde.. WordPress’e geçenler ise ” biz bunu sevmedik” dediler.. 🙂 Aslında şu anda kullanılacak en iyi sistem WordPress bunu özellikle belirteyim. Elbet ki yazma özgürlüğünün elden alınmasını desteklemiyorum ancak başından beri savunduğum şey dataların kaybedilmesine karşı bir önlem almak ve siteleri kendi alan adlarında ve güvenilir serverlarda host etmek.

Buradan BLOGUMA DOKUNMA bildirisine ve diğer tüm sosyal ağlar bağlantılarına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İrem’in yazdığu şu yazıya ve şu yazıya da göz atabilirsiniz.

Son olarak ben de #blogumadokunma hareketini destekliyorum ve  tüm blog yazar ve okuyucularını bu desteğe davet ediyorum.

 

You may also like

Ayça Oğuş

3 Yorum

 1. Avatar AycaOgus dedi ki:

  BLOGUMA DOKUNMA – http://www.pi.web.tr/bloguma-dokunma #blogumadokunma

 2. Avatar Özgeee dedi ki:

  Of çok sıkıldım çok. Yani kantarın topuzunun kaçması değil midir bu? Bu kararı alan mahkeme heyetinin teknolojiyle ilgisi olmadığını düşünerek konuyu onlara şu pencereden açıklamak istiyorum: Biliyoruz ki Türk halkı halayı, horonu sever. Diyelim ki birileri halay çekerken küfürlü slogan attı. Bundan rahatsız olan birileri de bunu hukuka şikayet edince, mahkeme kalktı karar aldı: “Tüm Türkiye’de halay çekmek yasaklanmıştır.”
  Ne kadar abes di mi? İşte bu blog karartma kararı da bu kadar abes.
  Fizy ise büyük kapitalistlere yem ettiler. Of daral..

 3. Avatar Sena dedi ki:

  Ayçam, ben de önce yahu nereye gitti bu bizim sayfa oldum, sonra baktım ki heç bir ayar yapmadan da aynen açık, olsun dedim burası Türkiye biz bir yedek kiraya çıkalım. gittim WP e geçtim, şimdi çift kişilik yaşıyoruz 🙂 ama dediğine katılıyorum çok leb i derya ama daha kapsamlı ve rahat bir bölge imiş WP. Orda da başıma bir iş gelirse bir hositng için geleyim sizin ofise..Gerçi ben bunu daha önce de dediydim ama olmadı, niye olamadı ??
  hııı ? aklımda kalmamış.
  öperim


Önceki yazıyı okuyun:
5. yıl

hoytt! en sevdiğim yıllar: 5. / 10. / 15. ....böyle gider.. 5'te bir kutlamayı severim.. geçen sene şöyle bir küçük...

Kapat