No public Twitter messages.

Ah ah! Bu yazıyı yazarken arkadamda kaynayan mis kokulu çorbanın kokusunu duymak isterdin eminim! Eeee aç olunca koku güzel gelir deme bana sakın lakin bu çorba gerçekten nefis.

Dün nasıl geçti? Zor değil ama kolay olmadığı da kesin. Akşam üzerine doğru biraz uykum geldi ve geceyi bekleyemeden saat 8’e doğru akşam uykusuna geçtim. Sabah ad dinç ve aç uyandım! Gün boyu canım kahve istese de sıcak ballı limonlu suyumu içtim. Yalnız yaptığım bir hata var dün  bu işe tartılmadan giriştim! Tartılacak yüzüm yoktu inan ve göreceğim rakamdan korkumdan başlangıç kilomu bilemeden detoks başladı. Bu sabah tartıldım tamı tamına 70 KG! ahh ahh nerede geçen sene bu zamanlardaki 67 kilom! 67 ile başlasaydım ne süper olurdu ama onu ağzıma attığım kaymaklı ekmeklerden önce düşünecektim!

Bugünün menüsü

Bütün sebzelerden doyuncaya kadar yemek serbesttir. Yeşil sebzeleri tercih edin. Kuru fasulye, mısır ve bezelyeden uzak durun. Gün boyunca acıktıkça çorba için. Bu akşam kendinizi tereyağlı fırın patates (kumpir) ile ödüllendirin. Meyve yemeyin.

Sebze derken ne yiyeceğimi bilemedim. Pırasam var ama pirinç var içinde sanırım yiyemem ben de kendime çiğ sebzeler hazırladım: kara lahana, turp, havuç ama çok acıkırsam pirinçsiz pırasa da yiyebilirim. Yeşil sebzelere örnek elbette ki ıspanak ama o da evde yok.. bir sonraki detoksa diyelim..

Benimle başlayanlar var bugün.. kolay gelsin:)

You may also like

1 Yorum

  1. Ayçacım, ben bu diyeti daha önce yapmıştım ve 5 kilo vermiştim. 2-3 haftadır deniyorum, başarılı olamıyorum. Arada kaçıyor boğazıma yasaklılar:-) 2 gün önce yaptığım çorbalar duruyor, yazını okuduktan sonra 1 gün gecikmeyle yapacağım bir 5 kilo daha vermek ne iyi olur. Gerçekten güzel bir detoks, kilo vermenin yanında cildiniz de pırıl pırıl oluyor… Ben baharat olarak, yağ yakıcı özelliğinden dolayı zerdeçal ve zencefil ekledim. Umarım hedeflediğin kiloya ulaşırsın… Sevgiler…


Önceki yazıyı okuyun:
Detoks Haftası

Günaydın sevgili okur.. haftaya büyük bir heves ve heyecanla detoks yaparak başlıyorum. Desteğine ihtiyacım var! Zira kutlu doğum haftası şenlikleri...

Kapat