RSS not configured

Hmm sanırım bugün pazartesi ve sevgili okur yemeyip içmeyip benim diyet durumumu merak eder değil mi ? 😀 Gün boyu mutfaktan çıkmadığım için yazamadım ki .. Neler yaptım az sonra ancak öncelikle zarif bir zafer içerisinde ilerliyorum başım dik!

Bu sabah kilo –>

70.8

Tarih                KG               Yağ Oranı            Gövdeden eksilen

11 Ekim         74,4                25,7                   Orta bölgeden: 13,4

18 Ekim         72,6               24,6                    Orta bölgeden: 12,7

01 Kasım      72,6               23,3                     Orta bölgeden: 11,8

08 Kasım   70,8 kendi tartımda diyetisyende 800-600 gr fazla çıkıyorum bu da diyetisyen kilosu ortalama 71,5 gibi olmalı!

15 günde bir kontrole gidiyorum o yüzden bugün kendi tartımda ölçüldüm yağ / kas v.b oranları bilmiyorum bildiğim tek bir oran var : göz oranı!

Bugün geçen sene içine girdiğimde patlayacak gibi olan kahverengi kadife pantolonumu giydim. Sonuç mu  ne ? BOL BOL BOL ! :=) anneme daralttırsam mı acaba diye düşünmekteyim. kot pantolonlarımı söylemiyorum bile!

TANRIM ZAYIFLIYORUM!

İşin ilginç yanı diyetisyene ihtiyacım yok gibi hissediyorum artık! Motivasyonum yüksek evet ama rutine de girdim. Canım arada atıştırdığım hiç bir şeyi artık istemiyor, düzenli ve dengeli ve sağlıklı beslenmeme geri döndüm sanki. Yazmak ayrıca motive ediyor belirtmeliyim. Sorumluluğum var okura !  😉

Ve Nicole! Geçen hafa 1 gr bile verememiş olmamı kıran nokta Nicole oldu sanırım. Geçen hafta 4 gün 2 şer saatten sıkı yoga sınıfı dün yaklaşık 5 saatlik sınıf kavitasyon etkisi yarattı popoda! Belimdeki yağlar zaten sanırım gözle görülür şekilde yok oldu. Kaslarım kuvvetlendi ve erime başladı. 1 kg bir haftada gitti. 1 kg nedir demeyin elinize bir kilo elma alıp yürürün bakalım! bir süre sonra diğer ele alıp yürüme ihtiyacı doğuyor!

Mutfakta bugün ne yaptım peki? Burcu sağolsun Sütüme Sarelleme Karışma blogunu buldum!

Akşam yemeği içim

Şu brokoliyi ve yanında şu sakinleştiren havuçları

Tatlı olarak da Kabak ! Yarınki ara öğünüm olacak kendisi!

Hafif bir menü değil mi ?

Hafif yiyerek de keyif almam mümkün.. her zaman..

Bir partide bile yukarıdaki gibi kendime yiyecek bir şeyler bulmakta eski noktaya döndüğüm için keyifliyim! Havuca ne kadar da sevgi dolu bakıyorum değil mi ? :=)

Haftaya kas/yağ/beden oranları ile karşınızda olacağım  “umarım” aynı mutlulukla ve daha hafif!

9 Yorum

 1. Pratik Anne dedi ki:

  Gazz gazz Ayca’cigim,
  Rutini oturttun mu sen anlamadan gidecek o elmalar kilo kilo. 🙂

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Ya evet olucak biliyorum di mi di mi. .. Burcu o sayfa nedir öyle :=) gözümü alamıyorum her boş anımda bakıp bunu da yapim şunu a yapim diyorum ..ilk bakışta 3 yemek çıktı birden ! :=) çok teşekkürler paylaştığın için ..

 2. Banu dedi ki:

  Heyyyy, süper haber, tebrikler çok. Darısı başıma. 13/11de kontrole gidiyorum. Evde tartılmamayı planlıyorum o güne kadar, bakalım:) Tekrar tebrikler…

 3. Güneş dedi ki:

  Tebrik ediyorummm ve çok kıskandırıcı, çok kışkırtıcısın diyorum:=))

 4. ahu dedi ki:

  canım ayçam devam süpersinnn daha çok vericen merak etme ben inanıyorum sana :)))

 5. aslı budak dedi ki:

  Ben de diyet işleriyle iştigal ederken Burcunun bloguna denk gelmiştim, bi ğstteki brüksel lahanası tarifini yaptım akşama:))) 3.5 kg kaybım var, sana baktıkça iyi hissediyorum kendimi 😀

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Aslı harika 🙂 aynı gidiyoruz yani .. brüksel lahanasını ben bir sevemedim 🙁