RSS not configured

Tarih                KG                   Yağ Oranı            Gövdeden eksilen

11 Ekim         74,4                    25,7                   Orta bölgeden: 13,4

18 Ekim         72,6                   24,6                    Orta bölgeden: 12,7

01 Kasım      72,6                   23,3                     Orta bölgeden: 11,8

08 Kasım     70,8 —-> EV TARTISI

15 Kasım     70,2/69,8         21,9                     Orta bölgeden: 11,3

22  Kasım    69,5 —-> EV TARTISI

29 Kasım     69,9                    21,2

Bir kontrolün daha sonundayım. Sabah ev tartım 69,5 veriyordu diyetisyen tartım 69,9kg. Bu hafta PMS olması sebebiyetiyle kiloya takılmıyoruz beden ödem dolu! Zaten geçen haftaların uykusuzluğu ve düzensizliği sebebiyetiyle çok da beklentim yoktu hatta dün akşam yemeği ve ara öğünleri yememiş olmak bir felaketti! Bunun yanı sıra yağ oranımda 2 hafta öncesine göre düşme söz konusu zaten ödem olduğu dönemler kilo ile değil sert yağ dokusuyla ilgileniyoruz. Sağ bacaktan 100gr kaybetmişim buna rağmen sol bacaktan hiçbir kaybım yok aynı şekilde sağ yan /popo üstü/ 500gr kaybetmiş ama sol yanda tık yok. Sol tarafa pek ilgi şefkat göstermemişim neden acaba ?? Gövde kısmından toplamda 500gr kaybetmişim ancak çok iyi olmasada bu 2 haftada kaslarım 200gr artmış! Yine eksik proteinli beslenme!!!

Metabolik hızım ise 11 Ekim ilk randevuda 1377 kalori iken artık 1550 kalori bu da hiç bir şey yapmadan durduğumda dahi vücudumun 11 Ekime göre 100 kalori fazla harcağını gösteriyor(muş). Yani yemeden zayıflamaya çalıştığım döneme göre yiyerek daha fazla kalori harcar hale geldiğimi belirtmem gerek.

Neden kilo kaybımın durduğuna gelince: Efenim kendimi alamadım düzensizleşmekten! Gecenin bir yarısı içimin tatlı çekmesi ile kuru incirlere saldırdım. E ben de insanım canım ! Bazen içim çekiyor özellike PMS dönemi! Hepimizin kabusu değil mi ?

Bu haftaki diyet listem acayip protein yüklü özellikle kırmızı et. Magnezyum ve demir ağırlıklı bir beslenme önerisi ile eve döndüm. PMS dönemlerinde canımızın tatlı çekmesinin sebebi bunların kaybı(imiş) Kırmızı et yumurta gibi ağırlılı proteinli beslenme ile bunu engelleyebilirmişiz. Ayrıca ara öğünlerime komposto ekledi : Elma, çubuk tarçın, ayva, karanfil, kuru incir ve dut ile hazırlanmış. Sulu olacak ve taneleri yenecek. Akşam yatmadan kakaolu sütüm var! Nesqucik de koyabilirsin dedi. Ben ve Nesquick! 🙂 haha Keçiboynuzu koysam diye karşı durdum. Olur ama kakao ile karıştır. Çikolata değil kakao ve keçiboynuzu artı süt yatmadan mutlaka. Bu hafta yiyebildiğim kadar soğanı arttırıp sarmısak da ekleyecekmişim.

Ancak yeni yıla 65 kg girme hayallerim biraz düştü. 67 de olur canım ne olacak =) iki kilo için kendimi mi kıracağım sevgili okur.

Yavaş olsun gerçekçi olsun diyetim değil mi ..

13 Yorum

 1. hülya dedi ki:

  bu pms ve regl dönemindeki ödemi atmak için ne öneriyor dr? bizim salondaki antrenör yeşil çay önerdi. adet dönemi geçince şişkinlik kendiliğinden gitse de bazen içkiyi fazla kaçırdığımda da ödem yapıyor vucut. odem atıcı bildiğin baska birşey var midur?

 2. Deli Anne dedi ki:

  Okudukça şevklenip diyetisyene koşmak istiyorum ama hipotiroid ve böbrek vs. testleri var 6 aydır bir türlü yaptıramadığım.. Bir yaptırsam, bir hal yoluna koysam, başlıyorum ben de hemen inşallah.. İnsan diyet yapmayı da özler mi, özlüyorum valla okudukça.. Gayet iyi gidiyorsun, ha gayret!

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Ben de önce testlerimi yaptırdım sonra başladım.. Belki yazılar gaza getirir mi :=)

 3. zeynep dedi ki:

  67 de olur nolcak dimi:) bencede:)

 4. Özgeee dedi ki:

  Go Ayça, go!
  Bir de galiba cahilce bir sorum var. Benim merak ettiğim bu kadar noktasal kilo kaybını nasıl ölçüyorsunuz? Sağ bacak, üst-alt derken?

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Ya bir tane tartı var çıplak ayak çıkıyorsun metal bişilere basıyorsun ellerine de yine metal bişi veriyor bedeninden geçen elektrik/enerji dalgaları ile kasların falan arasından geçen onu ölçüyor ..ben de bilmiyorum ama bir kağıt çıktısı var üzerinde bir sürü veri var onları yoprumluyor doktor 😀

 5. Ozgeee dedi ki:

  Ayça o zaman 2011 yaz başında – takma karın takarak- Lei Leo Yaz Defilesi’nde mayokini giydirsin Zeynep sana:)
  (Bak Zeynep’in isi icin de hayirli ki allah soyletti) )

 6. cocuklacocuk dedi ki:

  kısa surede guzel sonuçlar almışsın tebrikler, demek tatlı isteğimizim altında yatan sebeğ demir eksikliğiymiş bunu ogrendiğim iyi oldu belki biraz engelleyebilirim o donemlerde tatlı bağımlılığımı…kolay gelsin

 7. Deli Anne dedi ki:

  Ayça’m bu diyetisyen kimdir nerdedir, tavsiye edilir midir:) benim testler tamamdır, başlayabilirim ben de.. ama benimki haftada en az 1 kilo verdirsin isterim:) öle gıdım gıdım çabuk şevkim kırılıyor benim..

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Benim diyetisyenim nişantaşında Şeyma diye çok tatlı bir kız sculpture da çalışıyor ancak burası bira ztuzlu bir yer ben grupanyadan almıştım çok manalı oldu durum 🙂 kilo verdime olayı :))) hehe o biraz sana biraz bedenine metabolizmana ve süreci ne kadar kafaya taktığına bağlı galiba .. ben çok taktım. bu hafta diyetisyen yazısı yazmadım ama 68,2 yi gördüm bu hafta kendi tartımda 🙂 başlarda daha hızlıydı şimdi düşüşe geçti verme hızı ama veriyorum en güzeli eskisi gibi beslenmeyi yeniden öğrendim..