RSS not configured

İlkokul için 5buçuk çok erken dedik.. sesimizi duyuramadık, bu sene 1 sınıfa başlatma zorunluluğu ile karşı karşıyayız hatt abiz kayıt yaptırdık bile. Şanslı bir kesim olabiliriz, özel okullar nispeten farklı yaklaşacaklar bu çocuklara, umuyorum !

Ve gün geçmiyor ki eğitim sistemi ile ilgili bir değişiklik karnımıza bıçak gibi saplanmasın.

Çalışan annelerin kurtarıcısı olan Tam zamanlı Etüt Beslenme İlköğretim Okulları’nın kura başvuruları 4+4+4 sebebi ile iptal edildi ve okul statüleri değiştirildi onbinlerce aile mağdur.

Bir anne diyor ki : “çocuğum saat 6 da okuldan geliyor ben işten 7 de, bu 1 saat için bile bakacak kimseyi bulamazken şimdi ne yapacağım? ”

Gerçekten ne yapacak? kadın çalışmasın evinde oturup 3 çocuk yapıp onlara mı baksın sadece ? buraya mı gidiyor durum ? ne oluyor bilemiyorum. 5,5 yaş için ilerleyemedik belki bunun için bir çözüm getirilir o yüzden lütfen

sizde madursanız:

 

4 Yorum

 1. izgün dedi ki:

  Ayça bu olanlara inanamıyorum sanki bir kabusun içindeyiz
  nolacak böyle bilemiyorum birazda korkmaya başladım
  keşke kötü bir rüya gördük ve uyandık desek,diyebilsek 😥

 2. yeliz dedi ki:

  Arca da an itibariyle bu hastalığı geçiriyor:(
  Gerçekten çok canı yanıyor. Yazı çok bilgilendirici, iznin olursa link vermek isterim.
  Erin’e de geçmiş olsun

 3. Ayhan dedi ki:

  Merhabalar
  Erin için anasınıfına dvam etmesini sağlayacak sağlık raporunu alma yolunu denediniz mi? Biz aldık ve inşallah ana sınıfına devam ettiricez bir aksilik olmazsa..Lütfen siz de pes etmeyin..Zaten o kadar çok pes edip yazdıran aile var ki..Bu olaya karşı çıkan birisi olarak Erin’i de anasınıfında görmek isteriz..:)Erin’i bebekliğinden beri takip ediyorum..Benim kıızm da 30 Mart 2007 doğumlu olduğu için daha da çok ilgimi çekmişti bloğunuz..Uzun zamandır yolum bloğa düşmüyordu ama son durumunuzu merak edip bakmak istedim..Sevgiler..