No public Twitter messages.

Türkiye Hava Raporu mail listesinden Cemal Saydam tarafından verilen son hava durumu aşağıdaki gibidir:

Ankara’da Çarşamba Perşembe ve Cuma günlerinde 40 dereceye dayanacak sıcaklıklar beklenmekte. Hafta sonunda sıcaklıklar yeniden 30 sınırına çekilecek. Geceler 20 dereceye çekilen sıcaklıklar ve az nem en azından rahat bir uyku sağlayacak.

İstanbulda bugün 35 dereceye çıkacak sıcaklıklar yarın ve Çarşamba günü 38-40 sınırına doğru tırmanacak. Gece sıcaklıkları da 20 derecelerden 25 dereceye tırmanacak  nem faktörünü de katarsanız durum pek te iç açıcı değil. Rüzgar da yok gibi ama sabredin 26 Temmuz perşembe günü sıcaklıklar poyraz ile birlikte 10 derece azalıp 30 derecelik normal yaz sıcakları sınırına geri dönecek ve hafta sonuna kadar da öyle kalacak.

Güney sahil kesimi ve güney Ege yanıyor. bugün ve yarın 42-44 derece hem de gölgede.Çarşambadan itibaren de 40 sınırına gerileyen hamam sıcaklıkları. Allahtan ne biraz az da durum biraz idare ediyor.

Lütfen kapınızın önüne bir kap su koyun veya boş bir alana, ihtiycı olan bir hayvan mutlaka bulup içecektir. Bir bakın etrafınıza onların içebileceği herhangi bir doğal su kaynağını bıraktık mı, hepsini yok ettik şimdi onları biraz serinletmek görevimiz.

untitled-2.jpg

You may also like

Ayça Oğuş

2 Yorum

  1. Avatar Elif TEPE dedi ki:

    ay canım ya, çok etkilendim bak.. hakikaten nerden su bulacak bu hayvanlar? eve gider gitmez ilk işim bu olacak..
    tüm hamile arkadaşlar için üzüldüm.. bu sıcaklarda hamile olmak kat be kat zor:( allah yardımcınız olsun hepinizin…

  2. Avatar aysun dedi ki:

    offf durum vahim yani:( Ben de bir kap içine su koyup bıraktım apartmanın önüne.. İnşallah işe yarar…


Önceki yazıyı okuyun:
Sponsorlar ve…

Keyifli bir balkon sefasında Hülya-Kaan-Ahu ve de biz.. alıştık artık beraber yaşamaya :) birimiz tutuyor birimiz yiyiyor bir diğeri seviyor...

Kapat