No public Twitter messages.

Belki böyle daha güzel olur mu?? 🙂

Değerli Arkadaşlar,

Geçtiğimiz yıllarda Ahır kapı mahallesinde romanlarla birlikte kutlanan hıdrellez bayramı, son iki yıldır Cankurtaran sahilinde kutlanmaktaydı. Kutlamalar, Romanların gelmemeye başlamıştı ve artık 2010 kültür başkenti şenliğine dönüşmüştü.

Bu sene önce paralı olacağı söylenen, sonra palı olmasına karşı oluşan tepkiler ve güvenlik sebebiyle kutlama iptal edildi.

Sokaklar bizim, kendi güvenliğimizi her zaman olduğu gibi kendimiz sağlarız. Bizim Roman halkıyla birlikte Hıdrellez bayramını kutlamak için büyük sahnelere, yurtdışından gelen gruplara, bilete, kupona ihtiyacımız yok!

Giderken yanımızda bir şey götürmeyeceğiz, tüm ihtiyaçlarımızı mahalle esnafından ve mahalleliden temin edeceğiz. Enstrüman çalabilen yanında getirebilir.

Roman halkının yüz yıllardan beri kutladığı Hıdrellez bayramını bu sene Ahır kapı mahallesinde Romanlarla beraber kutluyoruz ve herkesi Ahır kapı mahallesine çağırıyoruz.

 

You may also like

Ayça Oğuş

Önceki yazıyı okuyun:
Hıdrellez Şenlikleri İptal olmuş!

İyi mi olmuş kötü mü bilemedim.. İyi olmuş .. Son 3 senedir REZALETTİ! İnsanların üst üste adına eğlenmek dedikleri kuru...

Kapat