RSS not configured

Erin ilk defa bir deneme dersine katılıp öğretmen ile karşılaştı :D. Şimdi öğretmen yazmak garip geliyor ama ilk defa bizlerden başka tanımadığı birinin yönlendirmesi ile birşeyler yaptı. Çok hoşuma gitti çünkü bize eşlik eden ablamız /Ayça abla / ne derse yaptı arada piyanoya kaçması hariç.

Sanırım Celloyu çok sevdi 🙂 çünkü ilk önce parmak kaldıran çocuklar gibi ” enin enin “diye atladı hatta diğer arkadaşlarının bile elinden almak istedi.. Dilbağ’cım ( okuyor musundur acaba bilmiyorum) arada sana gelebiliriz, galiba Erin celloyu çok sevdi 🙂 “aman oğlum yapma etme sanatçı olup bu ülkede aç kalacaksın” diyesim geldi birden 🙂 /kimse alınmasın ama Türkiye de sanatçı olmak çok zor çokk/

Bu oyun gruplarına karşı ön yargım bir oyun grubu kurmama neden olduysa da bugün en azından ön yargımın “ö” sü kaldı. Yargıya dönüşmesi için birkaç kere daha gitmem gerek. Beni rahatsız eden şey ise şarkıların SADECE ingilizce olmasıydı. Bence çocukların anlayacağı bir dilde de şarkılar uyarlanmalı, her dakika evde ingilizce konuşup, ingilizce şarkı dinlemiyoruz ki .. ama hiç olmasın da değil tabii fikrim. Genel olarak çok eğlenceliydi en azından ben eğlendim 🙂

Yapıncak heyecanla Music Together’ı bekliyorum 🙂

12 Yorum

 1. pinarbk dedi ki:

  Şarkıların başka bir dilde olması beni de rahatsız ediyor. Gymboree’de de sürekli İngilizce şarkı söyleniyordu ve evde şarkıları tekrarlamamız imkansız…

  Müzik aletleriyle tanıştırmak için ben de Duru’yu götürmeyi düşünüyorum. Bakalım hangisini sevecek?

  Gruba eklediğin resimlere bayıldım, bayıldım:)))

 2. yapıncak dedi ki:

  Ayça,

  Resimler harika görünüyor! Cıvıl cıvıl… Music Together’ın da başlaması çok yakın (17 Kasım’da). Önceki hafta da tanıtım buluşmaları olacak herkesi bekliyoruz!!

  Music Together’da şarkıların türkçe verziyonları da olacak. Ayrıca derslerde -az da olsa- tamamen türkçe şarkılara da yer vereceğiz.

  Her aileye dersteki şarkıları içeren 2 adet (biri arabaya, biri eve) CD ve şarkı sözlerini/aktivitelerini/notalarını içeren kitaplar verileceği için sözleri öğrenmekte sıkıntı olmayacağını zannediyorum.

  Zaten programdaki şarkılar genelde 2 mısradan oluşuyor.

  Çok fazla MT anlattım :)) Bıcırıklara bol müzikli günler!!

 3. Evrim dedi ki:

  Burasi neresi?

 4. nihal dedi ki:

  Aştınız siz bu çocuk yetiştirme olayını. Siz yakında çocuklar için bir eğitim merkezi de açarsınız:)))Görüntüler de çok güzel.

 5. sümeyye dedi ki:

  evet blogger kapatılmıs mahkeme kararıyla tr de yayını engellı.
  sesbını bılen varmı 🙁

 6. güldem dedi ki:

  bende o açlardan biriyim:) şaka bir yana tabii aç kalmıyoruz ama işimiz türkiye de çook zor,haklısın:)bende oğlumun sadece hobi olarak ilgilenmesini temenni ediyoruma ama kendi bilir tabii,zaaman içinde görücez:)erin e de çello çok yakışır,şöyle bir hayal ettim de:)

 7. banu dedi ki:

  ayca merhaba birçok blog kapatıldı hatta erişim mahkeme kararıyla engellendi yazısı çıkıyor…sen sebebini biliyor musun?

 8. AyçA dedi ki:

  Bu yerin adını reklam olmaması açısından yazmıyorum dileyene mail ile yazabilirim .

  blogger konusunda bir bilgim yok ama Sabahnur bir çözüm bulmuş aynen kopyalıyorum izninle Sabahnur:

  öncelikle worpress.com dan yeni bir blog acıyoruz. sonra yönet kısmında “içe aktar” seceğini secip,bloggeri tıklıyoruz ve aktaracağımız ****.blogspot.com adresimizi secip verileri aktarıyoruz.

  benim önerim ise kendinize ait bir alan adı almanız ve bedava hizmet veren sitelerin gazabına uğramamanız olacaktır..

  sevgiler.

 9. sümeyye dedi ki:

  evet yönet kısmından içe aktarla oluyor. blogspotculara duyrulur.. yurt dısındakılerde yapsada takıp edebılsek yıne..

 10. nesli dedi ki:

  Aycacım biz bu dersi etrafta bu kadar müzik aleti olmadan londrada bedava alıyoruz,bu merkez biraz pahalı sanki,ve evet şarkıların hepsi ingilizce olmamalı.Fotoğraflarda benim oğlumun az olması yüreğimi burktu,bu tarz bir derse çok alışık olmasına rağmen terketti gitti,bir de boşa para vermiyim ben.

 11. sümeyye dedi ki:

  biraz daha kapsamlı olması bizce daha güzel olurdu

 12. AyçA dedi ki:

  Sümeyye anlamadım 🙁 yazı mı yoksa yazdığım yer mi kapsamlı olsun ?? :=)