No public Twitter messages.

Bugün, dünyanın dört bir ucundan 40 ülkeden 170 milyon kadın ve bebek, ölümcül ama kolay önlenebilir bir hastalık olan Anne ve Yenidoğan Tetanosu (AYT)’na karşı koruma bekliyor.
“Sessiz katil” olarak da bilinen AYT, Türkiye’de tamamen önlenmiştir ancak Dünya Sağlık Örgütü’nün rakamlarına göre dünyada her yıl 59.000 yenidoğanın ölümüne yol açmaktadır.
İşin aslı, AYT’nin kolayca önlenebilir olmasıdır; yani tek bir kişinin bile bu hastalıktan ölmesi çok acıdır. Ancak tetanosa yakalanan kadınlar ve bebekleri genellikle o kadar ücra yerlerde yaşamaktadır ki, temel sağlık hizmetleri bile götürülememektedir.
Bu kapsamda P&G, globalde Pampers® markasıyla, UNICEF işbirliğinde çok önemli bir projeyi üstleniyor.
2006 yılından bu yana Pampers®, 1 paket = 1 aşı kampanyasıyla, anne ve Yenidoğan Tetanosu’na (AYT) maruz kalan kadınları ve bebeklerini aşılatmaya destek oluyor. Bu büyük kampanya kapsamında bugüne kadar 100 milyon anneye ve bebeklerine ulaşılarak bu hastalıktan korunmalarına yardımcı olundu.
Şimdi biz de P&G Türkiye olarak Prima markamız ile bu sessiz hastalığa zayıf durumda olanlara yardım elimizi uzatmaya başlıyoruz.
1 paket = 1 aşı kampanyası ile Prima, her Prima®-UNICEF paketi için 1 yenidoğan aşısı değerinde UNICEF’e bağışta bulunacak. Bu sayede TÜRKİYE’NİN DUYARLI ANNE ve BABALARI annelerin ve bebeklerinin hayatta kalmalarına destek olacak.
Bu kapsamda, yenilenen yüzleriyle Prima®-UNICEF paketleri ilk olarak Carrefour’larda yer alacak.
Şimdiden kampanyaya destek olacak tüm anne ve babalara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bugün bana Prima‘dan gelen küçük şık paket içerisinde yukarıdaki bileklik ile beraber bir de adıma bir aşı bağışı yapıldığına dair mektup geldi. Aşı konusundaki gidiş gelişli fikrilerim var evet ancak dünyanın ücra köşelerinde sağlık hizmetinin gitmediği yerlere ilgi çekebilmek için bunun da güzel bir yol olduğuna kanaat getirdim. Şu anda ülkemizde yenidoğan rutin aşılarında bu yok ama anladığım kadarıyla hijyen olmayan ortamlardaki doğumlarda tetanosu engellemek amacıyla bu kampanyaya destek veriyorlar. Ben facebook sayfasından bu kampanyaya katılmıştım ama bu şekilde bana ulaşınca daha fazla kişiye ulaşmasını diledim.

 

Bu kampanyaya nasıl katılabilirsiniz?

Facebook sayfasına giderek katılabilirsiniz. Aşağıdaki görsele tıklamanız yeterli sizi oraya gönderecek. 1 Mart 2011 tarihinde başlayan bu kampanya 1 Mayıs 2011’de sona erecektir. Her katılımcı kampanyaya sadece 1 kez katılabilir. Kişinin sayfayı beğenmekten vazgeçmesi ve tekrar beğenmesi durumunda, bu işlemi kaç kere gerçekleştirdiği dikkate alınmaksızın, sadece 1 aşı miktarı bağışlanacaktır.

 

 

You may also like

Ayça Oğuş

3 Yorum

  1. Avatar Deli Anne dedi ki:

    Ayçam ya ben bu postu direkt çalabilir miyim senden.. hiç yazasım kalmadı son günlerde bu konuyu bile erteliyorum


Önceki yazıyı okuyun:
BLOGUMA DOKUNMA

  Geçen haftanın çarpıcı konularından biri bloggerda yazan kişilerin sayfalarına ulaşamamasıydı. Ben nasıl ve neden bilmiyorum kesinti yaşamadım blogları okurken??...

Kapat