RSS not configured

banvit_etkinlikBundan bir kaç hafta önce Banvit’in Kurumsal Gelişim ve İletişim Direktörü İlgi Görener’in konuşmasını dinlemek üzere davet edildim. Ne yazık ki bir doğuma acil olarak yetişmek zorunda kaldığımdan konuşmayı dinleyemedim. Aslında ben İlgi hanımı dilemekten bir adım daha ilerideydim: geçen sene Banvit fabrikasını gezmiş, uzun uzun dinlemiş ve yazmıştım aşağıda linkini vereceğim. Banvit’in fabrikasına da karşıt görüşlü bir blogger olduğum için davet edildiğimi düşündüm hep,büyük ihtimalle de öyledir.
Bizim eve paket gıda girmez, tavuk zaten neredeyse hiç yenmez, et keza eser miktarda ve bunlar da özel olarak temin edilir ancak düşündüm ki, evinde tavuk tüketen aileler var elbette, o halde ben gidip göreyim ve içime sinerse paylaşayım yok sinmezse ona göre paylaşırım. O yüzden bu yazının altına ” eski yazılarınıza bir göz atın efendim lütfen”, “senin blogunda bu paket gıdanın ne işi var efenim” v.b yorumlarınız için peşinen cevap vereyim:

Evinde tavuk tüketen kişiler var ise aldıkları markalara dikkat etsinler, en azından daha güvenilir markaları seçsinler amacını gütmektedir bu yazı.

Tıpkı emzirme sorunu yaşayan, mama kullanmak zorunda kalan anneler için yazdığım SMA mama yazısı gibi.

Tıpkı normal doğum yapamamış sezaryen doğum yapmış annelere yol göstermek istediğimyazılarım gibi.

Umarım bir nebze şimdiden aydınlatabildim durumu.

Öncelikle İlgi hanım’ı dinleyemediğim için, başka yazan arkadaşlardan kopyalayıp yapıştırmayı etik bulmadım. Kendi kulaklarımla duymadığımı, kendim sormadığım soruların cevaplarını yazmam doğru değil o yüzden aşağıda diğer dinleyici blogların adreslerini veriyorum.

Benim ise fikirlerim var açıkçası: Bunları Banvit, Tavuklar ve Detayları yazısında uzun uzun anlattım lütfen merak ettiklerinizi bu yazıdan takip ediniz.

Bana gelince: İkna olduğum için, eğer dışarıda tavuk yemem çok gerekliyse markasına bakıyorum, samimiyetle de eğer Banvit ise yiyorum.

Herşeyi kontrol etme gücümüz yok hayatta ya da sadece siyah ve beyaz değil yaşam, grileşebiliyor da. Köşeli olmak yerine esnek olmayı tercih ederek yediklerimi organik/ gdosuz / illaaa çook doğal olacak diye kategorilendirmek yerine damak tadıma güvenmeyi tercih ediyorum neticede biz büyüdük ve kirlendi dünya !

İlgi hanım’ın anlattıklarını aşağıdaki yzılardan takip edebilirsiniz, bir sonraki yazımda da www.katkisizsevgi.com sitelerinden ve online alışveriş sistemlerinden bahsediyor olacağım.

Manyak Anne

Banuduru.com

Defne Nil

Kelebek Kızım

Deyda Azra

Latigul.com

GamzeYT

İlk Kez Anne Oldum

Ada ve Arasla Hayat