No public Twitter messages.

ÇEVRE DOSTU OLMAYAN DETERJAN ATIKLARININ DENİZLERE ETKİSİ

Deniz yüzeyinde toplanarak denizin oksijen alışverişini engellerler. Oksijen eksikliği bulanıklık, tabanda aşırı birikme, kokuşma, canlı türünde azalma ve ortamın kullanılmaz hale gelmesine sebep olur.
Ayrıca deniz canlılarında birikerek toksik etki gösterirler.
Deterjan atığı, yüzeysel sularda ötrofikasyona sebep olur bu da ortamda alg artışına neden olur. Ortamda alg gelişmesine sebep deterjanlardaki fosfor bileşikleridir.
Ötrofikasyon; su ortamında benzin zenginleşmesi ve bunun sonucunda da organik madde üretiminin oluşmasıdır. Ötrafikasyon sonucu, su organizmaları ve bitkileri aşırı miktarda çoğalarak fazla oksijen harcanmaktadır, daha sonra canlıların ölümü hızlanarak sudaki canlı yaşamı kaybolmaktadır.

TURMEPA TEMİZLİK ÜRÜNLERİNİ NERELERDE BULABİLİRİM?
Ambalajları da tamamiyle geri dönüşümlü olarak hazırlanan bu ürünler; marinalar, Opet Bayiileri, Migros, Tansaş, Makro, Koçtaş ve Metro Grossmarketler’de satışa sunuldu.

Ürünler için

You may also like

Ayça Oğuş

1 Yorum

  1. Avatar Ayşegül dedi ki:

    Agustos 2012’de Turmepa, doga dostu temizlik ürünleri arasında ahşap, cam temizlik ürünleri ve çamaşır deterjani da sunacakmış!
    Dört gözle bekliyorum 🙂


Önceki yazıyı okuyun:
Haftasonu…

Hızlı geçen hafta ve haftasonun ardından yine pazartesi..bu pazar ve pazartesilerin birbirini kovalaması yavaşlasa artık diyorum .. Cumartesi sabahı uyandığımızda...

Kapat