No public Twitter messages.

Bunların pırasa tohumları olduğunu söylemesem birazdan bir düğün hikayesi okuyacağını düşünebilirdin .. ama değil.. bu minik güzel çiçekler pırasa tohumlarıymış.. yazın pastel tonlarında iki günlük yazlık kaçamağımda dönüş yolunda içimdeki hüzün böyle bir şeydi..

Yuvanın son günüydü, ilkokula başlayacağı okulun sınıf listelerini öğrenmek üzere okula gittik. Çocukları da çağırmışlardı ama Erin bunun vakit kaybı olduğunu düşündüğünden toplantının yarısında biz Ahtapoti’ye doğru yol aldık yol boyu ” işte kaçırdım bugün son günümdü işte kaçırdım anne bitti anne” diye söylene söylene.. koşar adım girdik içeri.. birden ağlamaya başladı.. “gördün mü anne kahvaltıyı da kaçırdım şimdi dinlenme saati arkadaşlarımı da kaçırdım” diyerek.. oysa daha koca bir öğleden sonra vardı.. ve aynı gün hızlı bir kararla babası yazlığa gitme kararı aldı. Ben hafta sonu birlikte oluruz hafta başında giderler diye düşünürken çanta hazırladım o gün, akşam üzeri yolcu ettim.. birden, çok hızlı, yeni okul, biten bir dönem, 10 gün sürecek ayrılık hepsi omuzlarıma çöktü.. haftayı nasıl geçirdiğimi bilmiyorum, cumartesi sabahına hızlıca bilet aldım, söyleme dedim Alpay’a geleceğimi, evde beklesin beni süpriz olsun.. merdivenlerden inerken beni görüp üstüme uçması an meselesi oldu..

Ve sonra teker teker 1 haftada öğrendiklerini saymaya başladı. Birlikte bisiklete bindik ve artık yan tekerlekler olmadan! Benim önümden gitmek için pedalları hızlı hızlı çeviriyor! İstanbul’da daha kurguluyordu : “anne pedalları hızlı hızlı çevirirsem düşmem, artık yan tekerlekleri kullanmayacağım” diye.

Bu arada bir bisiklete takılan küçük bir demir parçasının bir çocuk için ne değerli olduğunu inanın tahmin bile edemeyiz 🙂 Bisiklet turlarında her 5 dakikada bir mola verme sebebi olabilir inanın !

Ve sabahı rüzgarlı bir kumsalda uçurtma uçurup, yürüyüş yaparak karşılamak, kumlara yazı yazmak, denizin kıyıya ne gönderdiğini araştırmak.. bazen iki gün iki yıla bedel olur.. öyle bir hafta sonu geçirdim işte ve sonra tekrar eve dönüş, yine yazlıkta bırakarak kalbi. Neyse ki bu sefer daha hızlı geçti.. şimdi buradalar..bir hafta sonra daha uzun bir tatil bizi bekliyor.

Fotoğraflara geçmeden önce.. bu dönemin kırmızı erikleri.. bolca toplanıp kaynatıldıktan (bir iki karanfil, bir iki kakule, küçük bir parça kabuk tarçın ve kuru zencefil koyarak kaynattım ben 🙂 )  ve soğutulduktan sonra içine hurma suyu ya da bal koyarak ( gerek görmeyebilirsiniz de koymadan da tadı gayet yerinde) harika bir yaz serinletici içecek oluyorlar 😉 Ve votka ile de nefis oluyor! denendi! Hurma suyu aktarlarda satılıyor merak edene.

  

Ve en son olarak da Erin’in ve Alpay’ın bu tatil sonunda bana yaptığı kolyeden bahsederek noktayı koyuyorum 🙂 Bizden haber böyle…Başka tatillerde görüşmek üzere.. 

Dutları unuttum mu ben yoksa?? 3 ayda 9 kilo verdim bunlar yüzünden 9’unu birden 3 günde geri alabilirdim.. ah evet cümle içinde kulladım 🙂 9 kilo verdim sevgili okur kaldı mı 6 kilo daha..

You may also like

Ayça Oğuş

20 Yorum

 1. Yazdıklarına da (erik suyuna, verdiğin kiloya, tohumlara, dutlara, bisikletin demirine, kısaca her satırına) fotoğraflara da bayıldım. Diyeceğim şudur ki, böyle zamanlarınız hayatınızdan eksik olmasın, artsın eksilmesin…

 2. Avatar Yapıncak dedi ki:

  Çok güzelsiniz 🙂

  Ve ayrıca Erin’i tebrik ediyorum, kanatlandığı için, seni tebrik ediyorum minildiğin için, o erikleri de tebrik ediyorum, şu an deli gibi ağzımı sulandırdıkları için ve de dün adadan getirdiğimiz tonla erikle reçel değil, içecek yapma fikri verdikleri için.

 3. Avatar Deniz dedi ki:

  İcim acildi okurken de fotograflara bakarken de, tatil ihtiyacim tavan yapti bugun.

 4. Avatar kevser dedi ki:

  ah be Ayça’cım yemin ediyorum burnumun direğini sızlattın o son fotoğraflarla .:lol:Denizi özlüyorum ben en çok . öylece kenarında yürümek bile ruhumu arındırırdı oysa ama malesef ki şu ara böyle bi lüksüm yok. dutlardan canım çekti 😯 😯 erikten imal ettiğin o şeyden dolabimda da var an itibariyle:evil: ve son olarak sen ne kadar güzel bi insansın gülümsemen hayat veriyo maşallah diyelim de aman 😛 bu arada o 9 kilo nasıl gitti dutla ayol 🙁 yeni doğum yaptım isyanlardayım da öhööööhö 🙄

  • Ayça Oğuş Ayça Oğuş dedi ki:

   :)) teşekkürler .. bayaa bir çabayla gitti dutla değil ama o dutlardan yemeseydim çatlardım.. bir sabah kahvaltımı kendilerine ayırdım :)) ve her ağacın altından geçerken iki tırmanıp mideye indirdim 🙂 ama neyse ki almadım kilo 🙂

 5. Avatar kevser dedi ki:

  ve son olarak o Erin kuzusunu yerim oğluma mı benziyo ne 🙂

 6. Avatar Çiğdem Karal dedi ki:

  Maşallah, ne güzel bir yazı olmuş.
  Nazar değmesin.

  4+4 mağduru anne Çiğdem

 7. Avatar Ebru Denizeri dedi ki:

  Kocaman olmuş Erin…Nasıl da hızlı büyüyorlar geçen yıllarla birlikte…Gözlerim yaşarıyor ister istemez. Çok seviyorum oğlunuzu, kendi oğluma çok benzetiyorum 🙂

  İyi tatiller diliyorum ve seneye mutlaka Dedetepe Çiftliği’ndeki yaz tatilinize katılmayı arzu ediyorum.

  İzmir’den sevgiler
  Ebru

 8. Avatar Ebru Denizeri dedi ki:

  Bu arada yeri değil belki ama instagram fotoğraflarınızı sayfanıza nasıl koyduğunuz hakkında bana kısa bir bilgi verebilir misiniz?
  Bir türlü beceremiyorum:(

  Peşinen teşekkürler…
  Ebru

 9. Avatar nurhayat dedi ki:

  Okurken, bakarken ben de oralarda olmak istedim. Özlüyoruz hepimiz böyle güzel bir doğayı, böyle güzel anları..

 10. Avatar hayal dedi ki:

  Bacım özlemişim yaa


Önceki yazıyı okuyun:
KaptaKekten hediyeniz var

Sabiha Öztürk Köksalan & Betül Tebrikler afiyet olsun :) Kaptakek iki kardeş Deniz ve Umut'un kurduğu bir oluşum. Umut ise...

Kapat