No public Twitter messages.

benden sorulur!!

Bir yüzücü olarak acaba oğluma yüzmeyi nasıl öğretirim diye hep düşündüm. İlk başlangıcını yani en zorlu kısmını cebren ve hile ile babasına bıraktım! Geçen hafta tam zamanlı denize alışma dönemini geçirdiler. Geçen senelerden alışık tabii ama araya kış girince biraz unutuyor. Ben teslim aldığımda ise babasının parmaklarını bırakmıyordu. Bugün itibari ile artık kolluksuz, simitsiz, ellerimi tutmadan boynuna kadar gelen yere kadar gelip kendini hoopp suya bırakıyor dalıyor taş çıkartıyor. Kendisine göre hazine çıkartıyor. Ya ellerini yere basıp ayaklarını vuruyor ya ayaklarını yere basıp kulaç atıyor arada da kendini bırakıyor ama henüz hoop suya batıyor.

Hepsini yaparken o kadar mutlu oluyor o kadar oluyor o kadar yani!! balık burcu mu ne ? bugün sabah 1.5 saat öğlenden akşam üzerine kadar yaklaşık 4 saat ben suyun içinde haşlandım o mutlu oldu!!

Omuzlarım haşat 50+ faktöre rağmen!

Günler böyle geçiyor.. hızlıca: haftanın ortasını bulduk bile.

Öğlen uykusu geçmiş olsun :YOK! ancak güzel tarafı akşam 8 taş çatlasın 8,5 sızıyor. Bende biraz bilgisayarımda vakit geçirip sonra denk gelmiş dolunay zamanına şükran duyarak sahile atıyorum kendimi: biraz meditasyon.. dalga sesleri hem de doğalı, sessizlik, kum, rüzgar..

Benimki artık günlük değil gecelik oldu, yazlıkta gündüz bilgisayara el sürmek caiz değilmiş:P şimdi ben kumsala iniyorum ve vallah ayıp değil söylemesi..

You may also like

Ayça Oğuş

10 Yorum

 1. Avatar annevebebisi dedi ki:

  Balikadam olmus desene :))

 2. Avatar Açalya dedi ki:

  aferin ona işi kıvırmış

 3. Avatar Işıl Gürcan dedi ki:

  Ayça’cığım, yüzümde bir tebessüm, aklımda 10 sene kadar önceki muhabbetlerimiz…seni hayranlıkla izliyorum ve en iyi dileklerimi yolluyor, sevgiyle kucaklıyorum.
  Işıl.

 4. Avatar biranda dedi ki:

  Biz kolluk-simit karsiti bir annebabayiz, Denizin denizle iliskisi hep anadan dogma:) Simdilik “ismiyle musemma”, umarim oyle devam eder!

  • AyçA AyçA dedi ki:

   Biranda ben de sevmiyorum kolluk simit vs.. sonra onları çıkartmak için de ayrıca çaba gerekiyor:(
   BIu arada nazar değdirdim bugün deniz girilesi değil deli gibi rüzgar var 🙂 böhü böhü!!!
   dilim ısırdım halbuki yazarken 🙁 ama buranın havası hep böyle işte çanakkale!

 5. Avatar benden bizden dedi ki:

  Ne guzel keyifli bir tatil geciriyorsunuz! Su kusu olmussunuz besbelli :))

 6. Avatar banu dedi ki:

  yine harika bir fotoğraf daha

 7. Avatar Pratik Anne dedi ki:

  Ne güzel ne güzel. bende de iki su kuşu var. Devamında da yüzmeyi siz öğretirseniz nasıl yaptığınızı paylaşmanızı bkeleriz.


Önceki yazıyı okuyun:
Sezaryen sonrası sütüm ya gelmezse!

Konuya hızlıca gireceğim çünkü bu konuyu son derece önemli bulup çeşitli kaygılar taşıyorum! Sezaryen ile doğum yaparsam sütümün gelmesinde sorun...

Kapat