No public Twitter messages.

Yine yeniden karşınızda diyet yazıları…fark ettim ki buraya yazmak beni çok motive etmiş ancak bu sene güzel diyetisyenim Şeyma yok! Yola tek başıma devam ediyorum; ara verdiğim yola.. Geçen sene Ocak ayına kadar büyük bir istikrarla sürdürdüğüm çabamın sonucunu bu yaz, yoğun tempom, düzensiz beslenmem ve hafiflettiğim yoga dersleri sonucunda biraz geriletmiş bulunuyorum.
En son burada 68 kiloyu görmüş olduğumu yazmış olsam da benim en son gördüğüm tartı 66,7kg geçen hafta başında 69kg olarak değişmiş durumda! Başlangıç kilosu  74 olduğuna göre toplamda sadece 5 kg vermiş oluyorum oysa ki neredeyse 8 kilo kaybetmiştim.

Kilo kaybetmeyi görsellikten çok sağlık açısından ele aldığımı belirtmeliyim sevgili okur, yaş ilerledikçe artma ihtimali yüksek olan kilolar ileride beni zorlayacak bu yüzden ileriki yaşlara makul bir kilo ile girmeyi hedefleyerek geçtiğimiz haftanın ortasından itibaren kendime -8 kilo hedefi koymuş bir şekilde yola yeniden çıktım. Sanırım ilkbahar ve yaz aylarında ben biraz depresif oluyorum ve bu yeme düzenimi bozuyor oysa ki şimdi gelen sonbahar içimde çiçekler açtırıyor ve büyük bir motivasyon sağlıyor.

Bu sefer öncesi / sonrası fotoğrafı yapacağım! 🙂

Yağ/su / kas ölçümü de yaptırabilmeyi isterdim ancak buna zaman ayıramayacağım dediğim gibi bu sefer tek başıma başladım.

İki haftada bir durum güncellemesi yapacağım.

Kafama şu Dukan diyeti de yatmakla beraber sıkı bir listeye ruhum hazır mı bilemiyorum. Dukan ile o kadar çok incecik olan var ki son günlerde.. kafamı karıştırıyor. Kafa karışıklığını çözmek üzere kitabını aldım, aklıma yatarsa onu da deneyeceğim.

Şimdilik akşam öğünlerini saat 19:00 da protein + salata ile bitirerek başlıyorum.

Var mı arttıran ?

Hep beraber zayıflayalım :O

You may also like

15 Yorum

 1. MISSRED dedi ki:

  Twitter’dan biz anneler birbirimize destek olacağız, hepimiz diyete girdik kimi diyetisyenle, kimi diyetisyensiz. Birbirimizi motive edelim:)))

 2. melmel dedi ki:

  yazınızı okuyunca acayip gaza geldim, doğuma +35 kiloyla girdim, çok şükür 15 ayda 20si gitti, kaldı 10. o da yapıştı kaldı, şimdi sizi okuyunca tekrar başlıyorum sıkı sıkıya. dediğiniz gibi ileriki yaşları düşünmek gerekiyor.

 3. Şenay dedi ki:

  Canan Efendigil Karatay’ın kitabı önderşiğinde , 2,5 ay da 10 kilo veren ben 🙂 destekçin olmaya hazırım :)Blogumda konu ile ilgili bir mini liste var..gözatmak istersen uğrayabilirsin..

  Başarılar diliyorum..

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Baktım ama göremedim bir link verir misin? tebrik ederim harika.. ben 8 kilo versem benim için çok yeterli ve bunu yaza kadar bir süreye yayacağım ..:)

 4. funda dedi ki:

  dukandan karatay daha uygulanabilir ve daha sağlıklı geldi bana. hatta uygulayanlar hiç acıkmadıkları gibi çok enerjik olduklarını söylüyolar..denemedim ama cazip geldi bana

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   aa karatay etti iki .. bir bakmak lazım:)
   ben ayca ogus diyetini önereceğim 🙂 benimkendi bünyemin nasıl zayfıladağını artık çok iyi öğrendim hafif dukana benziyor benim metabolizma protein istiyor özellikle akşam öğünlerinde ama karatay ne der bir bakmak laızm:)

 5. esin dedi ki:

  Ben de 8 kilo verdim doğumdan sonra ama bir 6 kilo daha verirsem süper olucak ayça…Ben de ciddi dukanı düşünmeye başladım…

 6. Kelebek Diyeti ile blog dünyasında 3 senedir diyet yönlendirmeleri yapmaktayım.

  Bloguma beklerim. 🙂

 7. semra dedi ki:

  ayca cim bende karatay ile verdim kesin tavsiye ediyorum hatta birak geri aldim..:)..
  onun icin senin yazilarin bana feyzdir arkadasim..karatay diyorum!!seni gorup ilham aldim yarin restart..:))

 8. NAZLI KEY dedi ki:

  Ayça selam, ben Dukan amcayla 19 kilo verdim ama çoook sıkıldım ve Karatay teyzeye geçmek istiyorum:)
  Karatay’la ilgili yorumlarını bekleyip transfere karar vericem 🙂
  öptümm…

 9. nilay dedi ki:

  diyet yapmam lazım ne yapsam diye internette dolanırken rasladım Romalı Mehtabın sitesine. http://www.mevsimlerdenroma.blogspot.com burada eski yazılara gidersen baslatılan programlar var.ben kendime gore bir baslangıc yaptım guzelde devam ettim derken yaz tatili vs duzen biraz bozuldu. aslında amac diyet olmamalı. saglıklı beslenme alıskanlıgı demek daha dogru. diyet bitince niyette bitiyor geliyor giden kilolar geri. bana yaz sonunda +3 olarak geri donduler:((

 10. Leyla'nın Kahve Dükkanı dedi ki:

  ben buraya AŞIK OLDUM. harika bir siteniz var bayıldım. Fotoğraflar, yazılar, samimiyet….

  Kahve Dükkanı hep takibinizde artık.


Önceki yazıyı okuyun:
Ev yapımı diş macunu ve karbonat

Gittikçe artan kimyasal yaşamlarımız içerisinde bir yandan da bunları bu yaşantı içerisinden çıkartmaya çalışmak oldukça zor. Ne olarla ne onlarsız...

Kapat