No public Twitter messages.

Bir haftayı başarıyla atlattıktan sonra bu sabah kontrolüne hiçbir şey yemeden gittim. Benim tartı 71.8 gösteriyor. ŞOK ŞOK 74.4’tüm ilk kontrolde.

Bir hafta boyunca sürekli yemek yedim! Ana öğün, ara öğün vıdı vıdı tırı vır..sürekli ağzımda birşeyler var. Bu kadar yiyerek kilo mu vereceğim diye düşündükçe tartının düşüyor olması ilginç tabii.

Bu hafta motivasyon cümlem : ” DİYETİSYENE PARA VERİYORUM”. Doğumlarda odalarda bilirsiniz her türlü abur cubur mevcut. HEr ikrama aynı cümle ile cevap vererek tüm ikramları kibarca reddetim. Kendimi seviyorum! Bravo bana!

Sonuç sevindirici:

Tarih                KG               Yağ Oranı            Gövdeden eksilen

11 Ekim         74,4                25,7                   Orta bölgeden: 13,4

18 Ekim         72,6               24,6                    Orta bölgeden: 12,7

Bir hafta sonra kendi tartımdan ölçüp telefonla bildireceğim bir sonraki görüşme iki hafta sonra. Elimde yine dopdolu sınırları geniş bir liste ile ayrıldım! Haftaya benim tartımda görmeyi hedeflediğimiz kilo 70,4 civarı diyetisyenin tartısında 71,2 ler civarında.

63kg civarında tıkanabileceğini söyledi benim tecrübelerime göre 67kglar civarında sıkışacağım ama yola devam! Yaza doğru 62kglarda görmeliyim kendimi artık değil mi ?

Sadece yemek değil egzersizimi de arttırdım. Bu hafta 3 kere yoga dersi 1 kere masaj seansının yanı sıra bir de yoga salonuna hızlı adımlarla yürüyerek gidip geldim!

Diyetisyenim beni seviyor.

Ben kendimi seviyorum.

Motiveyim!

You may also like

12 Yorum

 1. brajeshwari dedi ki:

  e harikasın…
  🙂

 2. sena dedi ki:

  Dedik snaa di mi 🙂
  Durmak yok yola devam !
  Yaza seni mayokini ile görmek istiyorum :))))

 3. Oyku dedi ki:

  sen yaparsin be Ayca bu mu kurtulur elinden:)?? Su diyetisyenin adresini bana da versene fil olmadan bende bir gideyim:)

 4. izgün dedi ki:

  harikasın Ayçaaa
  bravo,tebrikler
  ben biliyordum yaza kadar istediğin kiloya ineceksin ben inanıyorum 🙂
  yaşasın sağlıklı yaşam 🙂
  öpüyorum seni çok

 5. Seren dedi ki:

  Aferin Ayca’cigim 😀
  Darisi verilmeyi bekleyen kilolarin basina! Onlari da rahatlikla verirsin, sendeki bu azim varken.

 6. Ayça Oğuş dedi ki:

  Aldım gazları gidiyorum da mayokini?!! söz veremiycim :))haha

 7. damlaozcan dedi ki:

  Ayça’cım çok sevindim, iradene hayranım. Listeni paylaşsan bizde ucundan sebeplensek 😛

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Lİsteyi yazim de çok kişisel veriyor senin ne sevip sevmediğin beden indexlerin falan bir sürü parametre var bana uyar sana uymaz ama kilit kelimem az ve sık yemek uykudan 3 saat önce yemeyi kesmek düzenli egzersiz arada kardiyo egzersiz.. 🙂 evet bunları duymak için para veriyorum aklından geçtiyse :)) zaten bildiklerimiz ama bir fark var para veriyorum o zaman sorunlu hissediyorum 🙂

 8. Çiço dedi ki:

  Canım ,

  Tebrik ederim, motivasyonunun devamını diliyorum :)Bende diyetisyen elinden geçtiğim için nasıl insanı mutlu ve motive eden bir süreç olduğunu biliyorum moralini asla bozma inan kendini daha iyi hissedeceksin.Bende yediklerimi yazmıştım hatta daha sonra uzun süre yazmaya devam ettim. Sonraki 1 sene kilomu korudum ve şimdi hamilelilkte de öğrendiğim beslenme şekline göre devam edebiliyorum. Yani yaşam şeklini değiştirmen biraz zor gelsede bir süre sonra kendini gayet uyumlu ve iyi hissetmeye başlıyorsun. :)( tabii ben diyetisyenle programım bitince hafta sonları ya da özel günlerde muntazaman kaçamaktan ziyade ziyafetler yaptım, yapıyorum ama genel olarak dikkatli yani sağlıklı beslenmeye başlayınca herşey çok kolay oluyor, göreceksin olacak. )
  Ay çok uzun yazdım her zamanki gibi. 🙂 Öpüyorum ve hafiflikler diliyorum Canım
  Sevgileeer 😀 😀

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Çiçoo en iyi sen bilirsin benim disiplinli beslenme yaşantımı 🙂 geri dönmek zaman aldı ve bir motivasyon aracı gerekti ama yine eskisi gibi yapacağım sen bilirsin;) profiteroller uçuşurken ortada salata haşlanmış tavukla beslendiğim günleri :)) hehehe
   Seni hamile göremezsem çatlıycam ben bilesin! uzun uzun yaz arkadaşım seviyorum hatta ne olur artık bir blog tut da okuyayım seni aaaaa

 9. Özgeee dedi ki:

  Parasını şimdiden kenara ayır, Mayokini için Zeki 1 numara!
  Not:para veriyorum o zaman soruNlu hissediyorum – he he, gördüm!

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Dilbilgisinden sorumlu devlet bakanı mısın abla sen 🙂 her yazım hatamı görüyosun 😛
   Mayokinii hahaha tarzım diil 😛


Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Lüfere Hasret Kalmasın

Lüferin soyu tükenmekte ve Tarım Bakanlığı 14cm'lik çinekopu yasal av kabul ediyor ancak öğrendim ki 14cmlik çinekop henüz yumurta bırakmamış...

Kapat