No public Twitter messages.

İlkokul için 5buçuk çok erken dedik.. sesimizi duyuramadık, bu sene 1 sınıfa başlatma zorunluluğu ile karşı karşıyayız hatt abiz kayıt yaptırdık bile. Şanslı bir kesim olabiliriz, özel okullar nispeten farklı yaklaşacaklar bu çocuklara, umuyorum !

Ve gün geçmiyor ki eğitim sistemi ile ilgili bir değişiklik karnımıza bıçak gibi saplanmasın.

Çalışan annelerin kurtarıcısı olan Tam zamanlı Etüt Beslenme İlköğretim Okulları’nın kura başvuruları 4+4+4 sebebi ile iptal edildi ve okul statüleri değiştirildi onbinlerce aile mağdur.

Bir anne diyor ki : “çocuğum saat 6 da okuldan geliyor ben işten 7 de, bu 1 saat için bile bakacak kimseyi bulamazken şimdi ne yapacağım? ”

Gerçekten ne yapacak? kadın çalışmasın evinde oturup 3 çocuk yapıp onlara mı baksın sadece ? buraya mı gidiyor durum ? ne oluyor bilemiyorum. 5,5 yaş için ilerleyemedik belki bunun için bir çözüm getirilir o yüzden lütfen

sizde madursanız:

 

You may also like

4 Yorum

 1. izgün dedi ki:

  Ayça bu olanlara inanamıyorum sanki bir kabusun içindeyiz
  nolacak böyle bilemiyorum birazda korkmaya başladım
  keşke kötü bir rüya gördük ve uyandık desek,diyebilsek 😥

 2. yeliz dedi ki:

  Arca da an itibariyle bu hastalığı geçiriyor:(
  Gerçekten çok canı yanıyor. Yazı çok bilgilendirici, iznin olursa link vermek isterim.
  Erin’e de geçmiş olsun

 3. Ayhan dedi ki:

  Merhabalar
  Erin için anasınıfına dvam etmesini sağlayacak sağlık raporunu alma yolunu denediniz mi? Biz aldık ve inşallah ana sınıfına devam ettiricez bir aksilik olmazsa..Lütfen siz de pes etmeyin..Zaten o kadar çok pes edip yazdıran aile var ki..Bu olaya karşı çıkan birisi olarak Erin’i de anasınıfında görmek isteriz..:)Erin’i bebekliğinden beri takip ediyorum..Benim kıızm da 30 Mart 2007 doğumlu olduğu için daha da çok ilgimi çekmişti bloğunuz..Uzun zamandır yolum bloğa düşmüyordu ama son durumunuzu merak edip bakmak istedim..Sevgiler..


Önceki yazıyı okuyun:
Ağlatmak ya da Ağlatmamak…Yine mi Sorun Bu?

Sizin çocuğunuz nerede uyuyor ? Bizimki hep koynumuzda uyudu ve hala yanımızda. Artık yavaş yavaş bacak uzunluğundan yatağına transfer olmasını...

Kapat