No public Twitter messages.

114 kadın bu kitapta buluştu | KIZLARINDAN BABALARINA MEKTUP VAR!

Babalar ve kızları arasındaki o çok özel, kızların tüm yaşamlarındaki en önemli düğümlerden biri olan ilişkiyi, kızları babalarına mektup yazarak anlattılar.

Bir zamanlar babalarının küçük kızları olan üç kadın ‘Hadi’ dedi ve çeşitli yaşlardan, farklı kesimlerden, ayrı görüşlerden, içlerinde tanınmış isimlerin ya da tanınmış babaların kızlarının da olduğu yüzden fazla kadın kağıdı kalemi eline alıp yaşamlarındaki ilk erkeğe, babalarına yazdıkları bir sayfa mektupla onların kendileri için ne kadar önemli olduğunu tüm yalınlığıyla ortaya koydular. Kimi ‘babam keşke hayatta olsaydı,’ diye iç geçirirken kimi ‘zamanında keşke yan yana dururken daha fazla anlatıp birbirimizi dinleyebilseydik,’ diyordu.  Bu hayata hazırlanırken babası kimine güçlü bir dayanak olmuştu, kimisi içinse babası hatırlanması bile  sonsuz acılar veren, en ufak tereddüt duymaksızın küçük kızını terk edip gitmiş bir adamdı.

Bir bakıma hepsi için tek bir gerçek vardı: içlerindeki küçük kız çocuğu salıncakla gökyüzüne doğru yükselip saçları rüzgarla savrulurken arkasında durup onu sallayan adamın güçlü kollarının öne doğru her gidişte kendisini daha yükseğe çıkaracağından emin olmak, salıncaktan inerken bir yeri incinmesin diye elini tuttuğunda onun avucunun sıcaklığını hissetmek istiyorlardı.

Geliri 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) kanalıyla, çocukların eğitimi için bağışlanacak olan bu kitap, belki de daha önce ortaya konmamış “nasıl bir kız babası” olunacağının bir kılavuzu niteliğinde.

Kadınlar yazdıkları mektuplarla kendi dünyalarından bir kapı açtılar. Size de bu kapının ardındakileri keşfetmek kalıyor.

Bir de bakmışsınız elinizde kağıt kalem, siz de mektup yazıyorsunuz ya da üzerinde “İmza: Kızın” yazan bir zarf ellerinizde duruyor… Kim bilir?

24 Kasım TÜYAPTA SAAT 14:00 İmza günü olan kitap 15 Kasımda satışa çıkıyor.

Hazırlayanlar :

Esra Aylin AKALIN |esradanaci@hotmail.com   

Selgin GBselgingb@gmail.com

Banu ÖZKAN TOZLUYURT |  banuduru@gmail.com

21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV)

1992 yılında eğitim konusunda ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmak amacıyla kurulmuş, yüzlerce çocuğa her yıl karşılıksız eğitim bursu veren, Umut Kızlar projesi ile on beş yıldır kız çocuklarının okuması için maddi manevi destek sağlayan, 3’ten 73’e eğitim seferberliği ile başladığı yolculuğuna, köyden kente aydınlanma projeleri ile devam eden ihtiyacı olan herkese eğitim kaynakları yaratmayı, onların düşünen ve üreten bireyler olmalarına olanak sunmayı ilke edinmiş bir vakıftır.

www.yekuv.org

Ortaklar Caddesi Bahçeler Sokak No:2 Daire: 9 Mecidiyeköy / İSTANBUL

Tel: 444 28 39 | Faks: 0212 275 52 44 | E-Posta: yekuv@yekuv.org

You may also like

1 Yorum

  1. Banu Tozluyurt dedi ki:

    Teşekkürler Ayça Oğuş, bu kitapta seni görmek istedik:))Bir sonrakine bekliyoruz


Önceki yazıyı okuyun:
17 – 18 Kasım | İzmit İnönü Yaylası Çocuk Kampı

Kışa girmeden önce, hafta sonu havanın güzel olacağı haberi gelmişken bir kamp iyi gidebilir! Detaylar ve kayıt  için tıklayın  

Kapat