Henüz yorum yapılmamış

FMV Işık Anaokulu Bahar aktiviteleri

NİŞANTAŞI’NDA BAHAR ÇOCUKLARLA GELİYOR

FMV Işık Anaokulu hafta sonları Haydi Işığa adıyla çocuklar için aktiviteler sunuyor. Okul, çocukları ile eğlenceli bilim showları, kukla ve tiyatro gösterileri paylaşmak isteyen ve çocuklarının okula başlamasına ile ilgili sorularına yanıt arayan tüm yetişkinleri bekliyor.

FMV Nişantaşı kampüsünde Nisan ve Mayıs ayları süresince hafta sonları gerçekleştirilecek Haydi Işığa etkinlikleri tiyatrodan öyküye, sihirbazlık gösterilerinden çocuk kitapları yazarlarının imza günlerine kadar onlarca etkinlik, anne ve babaları çocuklarına daha fazla yaklaştıracak.

Tüm anne ve babalara açık etkinlikler, 3-6 yaş grubu minikler ve aileleri için organize ediliyor. Anaokulu dönemindeki çocukların bilgi ve becerilerini geliştirmek, eğlenceli bir etkinlik atmosferi içinde düş dünyalarını büyütmek üzere hazırlanmış sunum, gösteri ve atölyeler, anne ve babaların da kolayca katılabilecekleri neşeli bir hafta sonu vaad ediyor. Etkinliklerde yer alan anne-babalara yönelik ‘Veli Konferansları’ kapsamında ise okula çağına geçiş, çocukların gelişim özellikleri gibi konular ele alınırken, ebeveynlerin soruları yanıt bulacak.

Nisan ayında gerçekleştirilecek Veli Konferansı’nda çocuk gelişimi ve psikolojisi alanında ülkemizin önde gelen uzmanlarından biri olan psikiyatrist Prof. Dr. Bengi Semerci anne ve babalara ‘Aile İçi İletişim’in önemini anlatacak.

Haydi Işığa Etkinlik Programı -Nisan 2012

1 Nisan Pazar günü, saat 11:00’de FMV Nişantaşı Kampüsü Muvaffak Benderli Salonu’nda tiyatro gösterisi, Bir Tavuğun Günlüğü sergilenecek.

7 Nisan Cumartesi günü saat 10:30’da eğlenceli bilim show’u Seslerin Bilimi Gösterisi yapılacak. Gösteride; hızlı soğuma ve buzun oluşumu, çeşitli kimyasal reaksiyonlar, turşu kızartması, sesin yatay ve dikey dalgalar halinde yayılması, gibi ilginç örneklerle zorlu deneyler, eğlenceli bir gösteriyle miniklerin ilgisine sunulacak.

8 Nisan Pazar günü, saat 13:00’te Anaokulu Salonu’nda çocuklarla birlikte Hikaye Saati düzenlenecek.

14 Nisan Cumartesi saat 10:30’da Anaokulu Salonunda sergilenecek Kukla Tiyatrosu ile 4-5 yaş grubu çocuklara, Çevreci Sıpa adlı oyun kuklalar ile oynanacak.

15 Nisan Pazar günü, çocuk psikiyatrı Prof. Dr. Bengi Semerci saat 11:00’de anne-babalara Aile İçi İletişim konferansı verecek.

21 Nisan Cumartesi günü, saat 10:30’da Nişantaşı Işık Anaokulunda çocuklar atölye etkinlikleriyle buluşacak. Orff Atölyesi’nin “Dünyanın Renkleri” performansının ardından, Işıkları Açalım aktivitesi ile çocuklara ışık ve gölge gibi kavramlar aktarılacak, çocuklar ve atölye katılımcıları birlikte bir gökkuşağı yapacaklar. Gün Mutfak Atölyesi ile son bulacak.

22 Nisan Pazar günü saat 13:00’te Anaokulu Salonunda yapılacak, Sihirli Palyaçolar-İllüzyon ve Animasyon gösterisi katılımcılarına keyifli saatler vaat ediyor.

28 Nisan Cumartesi günü saat 10:30’da FMV Nişantaşı Kampüsü Muvaffak Benderli Salonu’nda Müzikli Kukla Show gerçekleştirilecek.

29 Nisan Pazar günü çocuk kitapları yazarı Tülin Kozikoğlu saat 13:00’te çocuklarla buluşacak. Yazarın “Dondurma Yok mu? Peli ” isimli kitabının sunumu yapılırken, Kozinoğlu kitaplarını imzalayacak.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi için:

www.fmv.edu.tr

Tel: 0212 233 12 03-1400 ve 1401

%d blogcu bunu beğendi: