Henüz yorum yapılmamış

Sabah Şımarmasına Davet

Merhaba! =)

Yarın sabah 22 Ocak Cumartesi saat 10:00 da biraz yüzümüze dokunmak biraz iyi hissetmek ve bunu birlikte yapmak için seni davet ediyorum. Eğer katılmak istersen maile cevap verdiğinde linki paylaşacağım. Çalışma ücretsiz olacak. Eğer katılamazsan da kaydı olacak istersen gönderirim.

Ne yapacağız ? Yüz egzersizleri ve masajı diyelim yarım saat kadar “ ben saati” yapacağız. 1 saatlik bir süre ayırdım aşmamayı diliyorum.

Peki bu yüz egzersizleri nedir ? ne işe yarar ?
Yüz egzersizleri ile cilt daha çok oksijen alır, kasların çalışması ile hücre yenilenmesi çoğalır ve kollagen seviyesi yükselerek cilde daha ışıltılı daha sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Tüm bu kazanımlarla beraber yüzde zamanla ve mimikler ile oluşan yeni ya da kalıcı çizgilenmelerin de iyileşmesi sağlanır. Yüz masajı da ciltteki sıkıntıları giderebilmemizin en kolay ve en çabuk etki gösteren bir yoludur. Ayrıca günlük hayattaki stres yüklemelerine ve ruh halimize de iyi gelmektedir.

Masaj Öncesi

  • Cilt temizlenmeli
  • Eller temiz olmalıdır. Ayrıca ellerde ya da yüze  zarar verebilecek herhangi bir yerde takı varsa çıkarılmalı
  • Mutlaka bir yağ eğer yağ kullanımı rahatsız ediyorsa bir yüz kremi olmalı.

Hangi yağ?

Nar çekirdeği yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, argan yağı, Hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı veya kuşburnu yağı gibi Kaliteli bir bitkisel yağ kullanımı yeterli olacaktır.

Eğer güneş ışığına maruz kalınmayacaksa kantarn yağı da kullanılabilinir.

YÜZ MASAJININ FAYDALARI

Düzenli olarak yüz masajı yapmak hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileştirir. Faydaları şöyle sıralayabiliriz;

  • Stresi azaltmaya yardımcı olur. Yüz bölgesi otonom sinir sisteminin bir parçası olduğundan dolayı bu bölgedeki uyaranlar stresi azaltırken, rahatlamayı ve ruh halinin de pozitif yönde düzelmesini etkiler.
  • Ciltteki kan akışının artmasına yardımcı olur. Her gün yapılacak 5 dakikalık bir yüz masajı bile kan dolaşımının artmasına fayda sağlar.
  • Kan akış hızınızı düzenleyerek ölü hücrelerin ve toksinlerin de atılmasını kolaylaştırır.
  • Yüz masajı yaparak üst deri ince kırışıklıkların giderilmesini sağlarken ayrıca daha parlak daha sağlıklı ve daha ışıltılı bir görünüme sahip olunur.
Paylaş :=)

Yorum bırak