RSS not configured

20-21 Nisan 2012

Çocuğunla Çatışmaya Son, 20 Nisan, 18.30-21.30 Cihangir Yoga, Cihangir

Övgü ve Ödülün Bedeli, 21 Nisan, 9.30-12.30 Cihangir Yoga İstinye

Çocuğunla Çatışmaya Son!

Neden oğlum/kızım öfke nöbeti geçiriyor, bana vuruyor, beni dinlemiyor?
Bunun çözümü, çocuğun davranışını düzeltmeye; onu durdurmaya çalışmak yerine o davranışın altında yatan asıl niyeti öğrenmektir. Asıl niyeti anlaşıldığında çocuk o davranışı sürdürmeye daha fazla ihtiyaç duymaz. İşte o zaman hep hayalini kurduğunuz o uslu çocuğa kavuşursunuz; hem de sizden korktuğu için değil, kendi özgür iradesiyle uslu olmaya karar vermiştir.

Seminerin bir bölümü soru-cevap kısmına ayrılmıştır; uyku/yatak rutinleri, saldırganlık, kardeş kavgası, karşı gelme, üstünü giyinmeme, yemek yememe gibi konularda edineceğiniz bu yeni bilgileri nasıl hayata geçireceğinizi konuşacağız. Bebek bekleyen ya da yeni doğum yapmış ebeveynlerin ağlama ve beraber uyuma sorularına da ayrıca değinilecektir.

Kimler için:  Ebeveynler, çocuklarla çalışan eğitimciler, psikologlar, öğretmenler, hamileler ve hamile ile çalışanlar, çocuk doktorları

Tarih: 20 Nisan 2012 Cuma, 18.30 – 21.30

Ücret: 220TL (nakit ödemede ve eş için %10 indirim)

Yer: Cihangir Yoga, Cihangir

Tercüme: Tercüme yapılacaktır

Bilgi ve kayıt için: info@cihangiryoga.com

Tel : +90 (0) 530-8262155, +90 (0) 212-2771190

 

Övgü ve Ödülün Bedeli!

Bu seminerde; “Aferin, harikasın, müthişsin” gibi destekleyici olduğunu sandığımız övgü kelimelerinin aslında çocuğun özsaygısı üzerinde ne denli olumsuz etkileri olabileceğini ortaya koyacağız; çocuklarımızı teşvik etmek, cesaretlendirmek istediğimizde farklı olarak neler yapabileceğimizi göreceğiz.

Övgü ve ödüle bağımlı olmayan çocukların ayağı yere daha sağlam basar; daha bağımsız, daha özgüvenli olurlar. “Hakkımda ne düşünecekler, sevilecek miyim?” gibi kaygılardan özgür olarak büyüyebilirler.

Anne baba olarak, kendine güvenen; dışarıdan gelen onaylamalara bağımlı olmayan, çocuklar yetiştirmek için onları nasıl destekleyebileceğimizi öğreneceğiz.

Kimler için: Ebeveynler, hamileler, çocuklarla çalışan eğitimciler, psikologlar, öğretmenler

Tarih: 21 Nisan 2012 Cumartesi, 09.30 – 12.30

Yer: Cihangir Yoga, İstinye

Ücret: 220TL ( nakit ödemede ve eş için %10 indirim)

Tercüme: Tercüme yapılacaktır

Bilgi ve kayıt için: info@cihangiryoga.com

Tel : +90 (0) 530-8262155, +90 (0) 212-2771190

Önemli Not: Kontenjan sınırlı olduğu için kayıtlar başvuru sırasına göre yapılacak. Kesin kayıt için ödemenin yapılmış olması şarttır.

Özel Seans: Naomi Aldort sadece 19 Nisan akşam saatleri (Cihangir Stüdyoda) ve 21 Nisan öğle saatlerinde ( İstinye stüdyoda) özel seans verecektir.

Seans ücretleri ve rezervasyon için aşağıdaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz

Tel : +90 (0) 530-8262155, +90 (0) 212-2771190

Naomi Aldort Kimdir?

“Ebeveyn çocuğunu zeki diye algılarsa, çocuğun kendini tecrübesi de zeki olur. Ebeveyn çocuğu ile olmaktan keyif alırsa, o da kendi ile olmaktan keyif alır. Eğer ebeveyn ona ilgi gösterir, onla neşe duyar ve onu severse; çocukta kendini ilginç, neşe veren, ve sevilen biri olarak algılar. Onların kendilerini tanıma tecrübesi, bizim onlarla olan ilişkilerimizde saklı.”                                          

Çocuğunuzla Birlikte Büyümek (Doğan Kitap-Anne Baba Akademisi) adlı kitabın yazarıdır. Doğal Ebeveynlik konusunun önde gelen eğitimcilerinden biridir. Dünyanın dört bir yanından ebeveynler bireysel seanslar almanın yansıra atölye çalışmalarına ve eğitimlerine katılarak ona başvurmaktadır. Makaleleri dünya çapında yenilikçi ebeveynlik dergilerinde yer alır. Naomi Aldort evli ve üç çocuk annesidir.
www.aldort.com adlı kendi sitesinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

9 Yorum

 1. benden bizden dedi ki:

  Internette aradım ama seninki kadar kapsamlı program tanıtımı yapılan bir yer görmedim. Naomi benim bakış açımı değiştirip kendimi daha doğrusu anneliğimi onaylamamı sağlayan birisi. Yani benim için çok değerli. İzninle bu programı blogumda ben de duyurmak isterim 🙂

 2. Burcu dedi ki:

  Bu seminere katılmayı çok isterdim ama tarih uymuyor.. Ama kitabını kesin alıcam. Ayça bir de senden bir ricam olacak, çocuk yetiştirmeyle ilgili tavsiye edebileceğin kitaplar var mı? Bu konuda tavsiyelerini anlamak isterim.

  • Burcu dedi ki:

   *anlamak değil almak isterim 🙂

  • Ayça Oğuş dedi ki:

   Sevgili Burcu , Ben uzun zaman oldu kitapları okumayı bırakalı 🙂
   OSHO – Çocuk kitabını okuduktan sonra 🙂 önerim bu kitap olabilir.. sevgiler.)

  • nilufer dedi ki:

   Doğan kitaptan çıkan Naomi Aldort’un Çocuğunuzla Birlikte Büyümek kitabı; Aletha Solter’ın Bilinçli bebek; Carlos Gonzales’in Çocuğum Yemek Yemiyor; Sears’ların Doğal ebeveynlik ve Kim John Payne’nin Daha Sade Bir Hayat…

 3. evdepazar dedi ki:

  Gerçekten detaylı bir araştırma olmuş.
  Emeğine sağlık.

 4. Cüneyt dedi ki:

  Detaylı bir anlatım olmuş.Eline sağlık.