No public Twitter messages.

Bu sene artık Erin okula gittiği için biz evde pek bir şey yapmıyoruz. Bugün okulda aileler ile kurabiye boyama aktivitemiz var bunun dışında ağaç kuracağız ( yıl bitmek üzere biz daha elimiz sürmedik! 🙂 )

Geçen hafta Feriköy Organik Pazarda okulumuz stand kurdu. Erin’in de ödevi!!  vardı : pazara gidip kendi parasıyla meyva almak! Pazara gittiğimizde standa uğrayıp bir yeni yıl mumu yaptık.

Çok basit: Bir kartona yıldız çiziyorsunuz. ( atık karton tercih sebebi 🙂 )
Ortasına uhu ile bir tealight mum yapıştırıp boş kalan yerlerini de parlak kağıtlar ya da varsa atık kağıtlar ile süslüyorsunuz. Yeni yıl sofranızı süslemesi hoş olmaz mıydı ?

Geçen senelerde neler yapmışız ? B.E.Ö ( Büyüyorum, eğleniyorum,öğreniyorum) kapsamında her yıl başında bir şeyler yaptık 🙂 İşte aşağıda fikir verebilir sevgili okur..

Burada yapılışı 

Burada Yapılışı

Burada yapılışı

 

You may also like

3 Yorum

  1. nilüfer dedi ki:

    Merhaba, ben uzun zamandır sizi ve fotoğraflarınızı takip etmeme rağmen bu kitap isteği karşısında sessizliğimi bozuyorum. Oğlum 18 aylık halen ve o istediği sürece emzireceğim ama dün doğum yapan arkadaşım için kitabınıza talibim, sevgiler…

  2. çiğdemm dedi ki:

    Ayaklı geyiklerden biz de yaptık 🙂 Noel baba da güzel, hafta sonu aktivitesi bulduk sayende tşk.ler 🙂


Önceki yazıyı okuyun:
Hangi süt?

Süt tartışmaları devam ediyor..bugün kanal d doktorum programında Dr. Ahmet Aydın konuktu. İlgiyle izledim..Bundan 2 sene önce yazdığım çiğ süt...

Kapat