2

29.hafta

29.haftamızı bitirdik. 7.ay da bitti hatta ya da önümüzdeki hafta 8. aya giriyoruz. Bu ay hesaplamasına bir türlü kafam basmadı en başından beri, en iyisi mi 30. haftamız  başladı;Kıpırcan artık dolu dolu 29 haftadır soluklanıyor bu dünyada ama artık soluklandığı yer dar  gelmeye başladı ona.Dün Alper Bey’e kontrole gittik.
O kadar dar gelmeye başlamış ki beyimize yer ayakları elleri arasında ve başının tepesinde öylece yatıyor. Hareketleri hergün değişiyor sanki, artık vurmalar yerine itmeler hissediyorum hatta bu sabah o  minik ayaklarının,ellerinin ve başının toplandığı yer morarmıştı bırkalamaktan aynı yeri!!  Artık gözlerini açıp kapatıyor,gece/gündüzü
farkediyor, hatta çok şaşırdım ağrıyı bile hissedebiliyormuş.   

1200 gr olmuş ve çok normal. Çok korkuyordum 1,5 kilodan fazla çıkacak diye ama kilosu fazla çıkan Tombikcan değil Annecan!! Bu ay fazla gitmişiz bakalım nasıl bitecek bu hamilelik şimdilik 12 kilodayım + yani ) üstelik geçen Cuma itibariyle iznede çıkmış bulunuyorum. Aslında evde daha düzenli yemeye başladığımı itiraf etmeliyim, zaten Alpayın beni Alper Bey’e ispiyonlamasıyla ister istemez sıkı yönetim başladı ( yok badem tırtıklıyormuşum, mandalinaya el atıyormuşum , e kendisi veriyor almayıp ne yapim ?? ) Bu ay daha dikkatli gitme kararındayım. Düzeni bozmamaya çalışıyorum, yine sabah 07:30 da kalkıyorum (1 saat geç ama 06 :20 de KALKMIYCAM!!) yogamı yapıp kahvaltı ediyorum. Şimdilik birikmiş işlerimle uğraşıp öğleden sonra uykusu keyfi yaşıyorum.Akşam insan gibi bir saatte yemek yiyip insan gibi bir saatte uyuyorum. Kıpırcanla daha çok vakit geçiriyorum. TV genelde açık olmuyor, çoğunlukla hoşuma giden müzikleri dinliyorum, kitap okuyorum, itina ile yemek yapıp ev toparlıyorum.
Şimdilik hamilelik sıkıntıları kendini göstermedi umarım 2 ay daha göstermez. Sadece gecede 1 kere uyanmaya başladım fazladan, birde çok bilgisayar karşısında oturursam sağ tarafım sıkışıyor ki beyimiz kendisini o tarafa topladığı için en çok et,kemik, hareket orada var sanırım o yüzden.

Paylaş :=)

Yorumlar (2)

 1. Yanıtla
  zeynep eltuğral :

  ben 29. haftada erin’in karnında nasıl durduğunu merak ediyorum benim oğlum hala ters yatıyoda

 2. Yanıtla
  AyçA :

  Zeynep merhaba,
  29 . haftada Erin’in başı yukardaydı.. ve sadece 29.haftada beni çok sıkıştırdı.. elleri ayakları ve başı sağ tarafımdaydı.. bu kontrolden sonra sağ kaburgamın altı morarmıştı hatta.. sanırım 33. haftada dönmüştü insan unutuyor yazılara bakıp hatırlamam lazım.. zaten 33. hafta civarında dönüyorlar bildiğim kadarıyla.. endişe etme bence.. dönse bile doğum yoluna da girmesi gerekiyor..:) yani adha vaktin var merak etme.. sağlıkla olsun inşallah..
  kolay gelsin..

Yorum bırak