3

Sanırım

Artık toparlanma vakti.. haberi aldığımdan beri buraya yazı yazmak bana.. ne bileyim gereksizmiş gibi geliyor. Ne yazsam önemini yitiriyor klavyenin tuşlarında, geceleri tam uykuya dalacağım sırada bir türlü dalamıyorum, aklıma geliyor. Aslında biraz daha olgunlukla ve sessizlikle kabul etmiş olmamın sebebi haberi aldığım günün içerisinde aile dizimine katılmış olmamdı. Aile dizimini uzun uzun anlatmak istesem de doğru kelimeleri bulamıyorum. Biri bana gitmeden önce “sana anlatamam yaşaman lazım” demişti. Yaşadığım zaman önce bir sarsıldım, sonrasında derin bir nefes alma oldu benim için. İşin en kısa anlatımı ruhsal boyutta bir terapi olabilir belki. Aile köklerine inmek, ruhsal genetikle gelmiş blokajların ile yüzleşmek. Tabii böyle yazınca popüler psikoterapiler gibi ya da ne bileyim bir garip duruyor ama deneyimlenen şey oldukça ilginç. Hazır olduğunu, olabileceğini düşünen herkesin tecrübe etmesi gerek diye düşünmekteyim. Ben uzun uzun yazmayayım aile dizimi ile yazılmış çok şey var merak edenler için aile dizimi :

Afrika’daki Şaman Zuluların, sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, ateş etrafında toplanarak yaptıkları ritüellerin, Alman Pedagog Bert Hellinger tarafından sistematikleştirilen toplu bir şifa çalışmasıdır.

Daha uzun bilgiler için burayı , Pek de haz etmediğim şahsiyet Ayşe Arman’ın Mehmet Zararsızoğlu ile yaptığı röportajı okuyabilirsiniz. Ben dizimimi Sema Özgür ile açtım. Aslında soğuk ve “cool” biri ama işini iyi yaptığını düşünüyorum. Başka dizim açanla karşılaştıramıyorum ama enerjisi ve enerji algıları oldukça kuvvetli biri. Deneyimlemek isteyen için 2 ekimde tekrar olacak –> 2 Ekim 2010 Cumartesi 10:00 Aile Dizimi Çalıştayı, Sema Özgür
Ben tamamlandığımı düşünmüyorum ve bir süre sonra bir kere daha yapabilirim ayrıca çok keyifli bir çalışmaydı 🙂

Bu hafta yoğun bir haftaydı. Yeni hayallere, heyecanlara gebe hayatım bu sıralar. Hemen her gün bir çekimdeydim ve ve güzel şeyler olacak: heyecanlıyım. Bu sefer dilim sıkı ağzım kilitli sonra birileri çıkıp “ben zaten yapıyordum, aa ilk mi olduğunu sandın ki” gibi cümleler içerisinde “ay yok sana demedim ben başkasına dedim” gibi açıklamalarla ya da uzun uzun bir iş nasıl yapılır gibi anlatımlarla ortaya çıkıyor. İlk olmak egosuyla yanıp tutuşmuyorum elbet ve elbet artık yapılmamış bir şey yok sadece kendi adıma bir şeyler yapmaya çalışıyorum, mesleki tatmin, kişisel tatmin, mutlu olmak, üretebilmek, ürettiğimi paylaşabilmek, paylaştım mı eleştirilebilmek olumlu ya da olumsuz, kendi yolumda ilerleyebilmek gibi kaygılarım var ve bu uğurda çıktığım yolda çok güzel anlaşabileceğim meslektaşlarım var ve onlarla yolum kesiştiği için de çok mutluyum .. olacak olacak güzel olacak 😉

Bu yazının fotoğrafı yok o yüzden bayramı ve son 1 haftayı tatil köyü tadında, bahçede hamak yanında çalışarak geçirdiğim annemin evinde, bir bayram sabahı keyfini ekleyebilirim belki diye düşündüm.

Benim için bayram sanki biraz zordu, o kadar da pembe değildi ancak hepinize iyi bayramlar mutlu, pembe, şeker tadında…

Önümüzdeki 1 ay boyunca sitem pembe kalacak.. pembe balonlar, pamuk helvalar, pembe çocuklar, pembe Bir Nehir…

Paylaş :=)

Yorumlar (3)

 1. Yanıtla
  kiraz :

  cok heyecanlandim senin adina 🙂

  ihtiyacin olan tek sey birazcik sans bence, onu da ben
  gondereyim. bol sans :))

  • Yanıtla
   AyçA :

   🙂 Teşekkür ederim …

 2. Yanıtla
  Selen :

  İlginç, bana bir zamanlar okuduğum ve çok etkilendiğim şu makaleyi anımsattı bu terapi:
  http://www.dailyom.com/articles/2006/3787.html

  Bol şanslar.

Yorum bırak