3

Anadolu Meclis Önünde Buluşuyor

Pandül olarak da destek veriğimiz bu buluşmanın basın duyurusunu paylaşmak istedim. Ankarada olsak da gitsek VERMEYOZ desek!

Bu basın bültenini bildiğiniz yerel yayın kuruluşları ile de paylaşabilirsiniz.

ANADOLUYU VERMEYECEĞİZ….

Anadolu’nun doğasını savunanlar Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Kanun Tasarısı’nı protesto etmek için Ankara’da TBMM’nin önünde basın açıklaması için bir araya geliyor. 150’yi aşkın yerel ve ulusal ölçekteki oluşumun destek vereceğini duyurduğu basın açıklamasına Anadolu’nun dört bir yanından gelenler de katılacak.

Milli park, SİT gibi korunan alanlar da dahil, Türkiye genelinde hidroelektrik santraller (HES) başta olmak üzere doğayı yok edecek bütün yatırımların önünü açan Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Kanun Tasarısı’na tepkiler giderek büyüyor.

“Anadolu’yu Vermeyeceğiz” pankartı altında 24 Ocak Pazartesi günü saat 11:00’de TBMM önünde düzenlenecek kitlesel bir basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirecek olan Anadolu halkı ve onlara destek veren sivil toplum örgütleri meclisteki tasarının biran önce geri çekilmesini talep ediyor.

Basın açıklaması öncesinde platform bileşenleri adına açıklama yapan Sarıkeçili göçerlerinin lideri Pervin Çoban Savran, “Toprağımızı, suyumuzu, zengin çeşitliliğe sahip Anadolu’muzu yok edecek Tabiatı ve Biyoçeşitliliği Koruma Kanun Tasarısı Anadolu’nun ölüm fermanıdır. Anadolu halkı bu tasarının Meclis’ten geçmesine izin vermeyecek” dedi.

Savran, şunları söyledi:

“Eğer yasalar doğamızı korumayacaksa halk koruyacak, köklerine ve doğasına ne pahasına olursa olsun sahip çıkacaktır. Bizi yönetenlerin bunu açıkça bilmesi gerekiyor. Kimse siyasilere doğayı yok etsinler diye bir yetki vermiyor. Bu nedenle bu yasanın asla bir hükmü olmayacaktır. Biran önce bu tasarı geri çekilerek Anadolu’nun zengin doğasını koruyacak önlemler hayata geçirilmelidir. Anadolu insanı bunu istiyor.”

Detaylı Bilgi İçin

www.anadoluyuvermeyecegiz.net

Yorumlar (3)

 1. Cevapla
  Özgeee :

  Vermeyoz da aleyolar???

 2. Cevapla
  Özgeee :

  Nice sitleri ya turizm ya termik santral alanı ilan ediyorlar. Nasıl hesap verecekler torunlarına, merak ediyorum:(

  • Cevapla
   Ayça Oğuş :

   ben de!
   belki işe yarar bu buluşma

%d blogcu bunu beğendi: