4

Çapulcu Bileziği

Örmek ister misin birlikte ??

Gezi parkında #direngezi dedik günlerdir.. elim varmıyor bir türlü yazamıyorum. Bir çoğumuz gibi günlerdir benim de gözüme uyku girmiyor. Uyumadan hemen önce ” ne oldu acaba diyerek” yastığın kenarından telefonuma son bir göz atmadan kapatamıyorum gözlerimi. Gecenin bir vakti yataktan kalkıp televizyonu açıyorum. Uykusuzluktan geberiyorum! İşler birikmiş ama yapamıyorum! Yine de bir enerji üzerimde, bir umut kalbimde.. Dün tüm günü parkta geçirdiğimde kendimi güvende hissettiğim yerin orası olduğunu fark ettim her ne olacaksa üstelik orada! Umudun dolaştığını gördüm gencecik gözlerde. Ben şimdi milletçe fark ettiğimiz espri yeteneğinden, bu direnişin esas sebeplerinden bahsetmeyeceğim. Çokça yazıldı zaten. Tüm sular durulduğunda, kelimelerim kalemimde yer bulmaya başladığında yazabilirim belki ama bugün değil.

Bilen bilir ben bilezik örmeyi severim. Özellikle kamplarda elimde hep iplerim. Bu bileziklerin adı ARKADAŞLIK bileziğidir. Bugün Instagramda gelişen bir konuşma üzerine parkta otururken ( ki zaten bir kaç gencecik kızımız yanıma gelip öğrendiler ) öğrenmek isteyenlere gösterebilirim diye düşündüm. Evet atla deve değil biliyorum ama benim elimden gelen bu ! Hatta parkta yapalım ve oradaki insanlara hediye edelim diye de düşündük. Ben orada biteceğini düşündüğüm elimdeki işi zaten parktan birine hediye etmeyi düşünmüştüm zaten ama tüm bu konuşmaların üzerine bileklik sahibini buldu! Onur duydum!

occupygezi

Şimdi ben yarın sabah ( 07 Haziran Cuma) 9 dan sonra parkta olmayı hedefliyorum her şey yolunca gittiği takdirde. Elimde çok ipim yok gelirken alacağım ama gelmek bana eşlik etmek isteyen varsa ip, ( nakış ipliği olarak yüncülerde bulunuyor) çengelli iğne, makas alarak hatta belki bir kaç tane çantasına koyarak çok memnun olurum.. Arada saat 11:00 de yoga yapmayı da hedefliyorum varsa matlarınızı da unutmayın!

Gelen olursa bana twitterdan bildirebilir konumumu paylaşırım. @AycaOgus –> Twitter hesabım

Bu bileziğin adı da artık Çapulcu Bileziği olabilir!

Olamaz mı?

 

 

 

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  Özlem :

  Bunları nasıl ördüğünüzü benim gibi gezi parkına gelemeyenler, İstanbul’da yaşamayanlar için yapım aşamalarını fotoğraf kareleri halinde yayınlarsanız belki bizlerde öğrenir, yapar ve yaşadığımız şehirlerdeki çapulcu arkadaşlarımızla paylaşabiliriz ben kendi adıma elimden geleni yapabilirim 🙂 😳

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Harika bir fikir.. yarın video da çekeriz ayrıca youtube da çok video var onları da paylaşırım .. :=)

 2. Yanıtla
  tijen miriam :

  harikasin,harikaaa

 3. Yanıtla
  bebek arabaları :

  Bu oluşumun içinde olduğunu için tebrik ederiz.

Yorum bırak