No public Twitter messages.

Baba olarak bende içimden geçen duygular arasından, hatırladığım birkaç birşeyi yazmak istiyorum.

Cuma günü hastaneye giriş ve şu an arasında geçen süresinde hiç bu kadar güç bir iş başarmadığımızı anladım. Hayatta insanın karşısına hep böyle hayırlı güçlükler çıksın tabii dileğim. Ama bu bombardımanda babaların dokuz doğurması meselesi test edilip onaylanmıştır. Doğrudur.
Ayça hastaneye girdiği andan itibaren çok kuvvetli ve dirençli idi. Benden çok daha sağlam olduğu ameliyethane de ki şen şakrak havadan belliydi. Ben ameliyathaneye dizlerim titreyerek girdiğimde Ayça hazırlanmış doktorlar başındaydı. Bir köy kahvesinde köyün delisine takılan mahalleli gibi herkesin suratında, sabah kahvaltısını etmiş ve keyif çaylarını yudumlar bir neşe vardı. Ben sanki uzaydan oraya düşmüştüm.  Ayça beni taksim sütaş önünde karşılaştığımız eski arkadaşı ile tanıştırıyordu sanki
–Aaa alpay bak bu Bahar, Tolganın eşi, üniversiden departmandan Tolga canım hatırlamıyor musun. Heheh Heyacanlı şekerim.

Bir taraftan benim salla paçalığımı gören ameliyathane görevlisi:

–takılma kardeşim bak yerde kablo var.
–bu beze dokunma kardeşim.
–Doktor monitörü göremiyor kafanı eğğğ

Komutları alıyorum ama yapıyormuyum şu anda hatırlamıyorum.

Bu şaşalıklar içerisinde ben fotoğraf çekiyorum.

Bazen netlemeyi
bazen deklanşöre basmayı
bazende çekmek istediğim yere objektifi döndürmeyi unutarak bu görevimide yerine getirmeye çalıştım.

Kamerayı görevlilerden fazla olan bir tanesine vermiştim. Onun yaptığı çekimleri düşünemiyorum. Seyredemiyorum da şimdilik.

İşte böyle bir macerada da alnımızın akıyla çıktık. Kalbim Ağrı Dağı’na çıkarken bile bu kadar hırpalanmamıştır herhalde.

Ayça’ma ve bize yardımcı olan, yanımızda olan herkese çok teşekkürler.

You may also like

5 Yorum

 1. Oykuuuuu dedi ki:

  e Alpay`cigim hani foto hani foto??? demekten kendimi alamazsam beni affeder misiniz?
  Saka bir yana hakkaten super bir is basardiniz ucunuzde. Tekrar tebrikler, yaninizda olabilmeyi ne cok isterdik. Ama biliyorsunuz yuregimiz hep sizlerleydi. Birbirinize iyi bakin..

 2. Açalya dedi ki:

  Hep babalar ikinci planda kalir, ne hissettikleri bilinmez, iclerine atarlar, yada hicbir yerde yayinlanmaz. Ne iyi etmissin de anlatmissin. Seni de kutlarim, yeni baba oldun, nice mutlu yillara bebeginle insallah.

 3. Pratik Anne dedi ki:

  Cok tesekkurler bu yazi icin. Hep anneleri tebrik edip gecmis olsun diyoruz. Seni de tebrik ediyoruz. Bebisiniz neredeyse 1 haftalik oldu bile. Umarim hersey yolundadir.

 4. Anne ve Bebisi dedi ki:

  Hem anneyi hem babayı tebrik ediyorum:) Babayı bu güzel tecrübe ve yazısından dolayı iki kere tebrik ediyorum:)
  Umarım üçünüz de iyisinizdir:)

 5. […] etti. Hem benimle hem bebeğimizle hem de fotoğraflar ile ilgilenmek ilk kez baba olan biri için oldukça zor olmuştu. Bundan sebep tavsiye ederim ki lütfen eşiniz fotoğraf çekmesin olayın büyüsünü […]


Önceki yazıyı okuyun:
Eve dönüş

4 gün önce annemin karnında çıktığım evimize bugün babamın kucağında giriyorum. Bakalım hep beraber neler yaşayacağız evimizde.

Kapat