Henüz yorum yapılmamış

Bir değişiklik var ama

Henüz anlayabilmiş değilim. Sanki anneme sıcaklar basıyor çünkü ben yerimde duramıyorum. Dün akşam ev kalabalıktı uzun zamandır bu kadar çok kişi yoktu bizim salonda hep sessizce müzik dinliyorduk annem ise hep daha sakindi ama dün gece bir gariplik vardı ve bugünde devam ediyor.

Birşeyler dönüyor bugün etrafta ama ben anlamıyorum. Bir odaya girdi annem ve yüzü gözü kızarana kadar tansiyonu yükseldi. Beni okşayıp duruyor bende ona iyi olduğumu anlatmaya çalışıyorum ama galiba anlamıyor. Popomu karnından çıkarırcasına itityorum ama beni duymuyor bile.. birşeyler çeviriyorlar ama ben hiiiçç anlamıyorum.
erin001.jpg
Sonra anneme ve babama garip şapkalar giydirdiler, anneme bir iğne yaptılar ve O artık bacaklarını, beni pek hissetmemeye başladı. Bütün bunlar çok kısa sürede oldu ben hala ne oluyor diye anlamadan birileri benim boğazımdan çekiştirmeye başladı.
erin003.jpg
Sonra bir baktım ki karşımda bir sürü ağzı maskeli insan bana birşeyler yapıyorlar bende avazım çıktığı kadar bağırıyorum.Annem bu sesi duyduğu zaman saate bakmış.Doktorlar 14:43 te doğduğumu söylediler ama annem ilk sesimi 14:44’te duymuş.Böylece doğum günüm 16 Mart 2007 saatim 14:44 olarak tarihe geçti Oğuş ailesinde.
erin0041.jpg
Ben böyle bağırdığım için herhalde sarıp sarmalayıp beni anneme götürdüler. Babamda oradaydı ama o bizim fotoğraflarımızı çekiyordu ama o da beni aldı kollarına ve benim popomu ısıracağını söyledi.Sonra beni yine anneme verdiler ve sonra ayrıldık, beni bir sürü bebeğin olduğu bir odaya götürdüler.
erin005.jpg
İğneler yaptılar, yıkadılar, bir kutunun içine koydular. Ben o kutunun içinde yüzüstü yatmak istemedim ve sol bacağımla kendimi yana çevirdim ve dışarıdan çok büyük bir ses geldi.Beni seyreden takım ciyak ciyak döndüm diye bağıyor hemşireler ise onları sessizliğe davet ediyordu. Ne var ki canım ben aylardır böyle popomu kaldırıp yan dönüyorum çok zor bir şey değil ki. Hemşire beni yine yüz üstü çevirdi ben yine dönmeyi becerdim ama :)Ama beni çok beğendi hemşire ablalarım.Yıkayıp saçlarımı taradılar bir güzel giydirdiler ve fotoğrafımı çektiler.
erin006.jpg
Sonra beni bir arabanın içerisinde babamla beraber annemin olduğu odaya götürdüler.erin007.jpg

Ve bugün tam 9 ay sonra annem ve babamla buluştum.

Paylaş :=)

Yorum bırak