2

Birlikte bir kütüphane kuralım mı?

Benim güzel arkadaşım Iraz,ayağının tozuyla geldi İstanbul’a ve boş durmadı .. durmasın da hiç..

Aşağıdaki metin kendisine ait. Haydi bir kitabımızı bu güzel çocuklara bağışlayalım, Iraz’a girdiği bu yolda da destek olalım ..

Herkese merhaba!!!

Şu anda çalıştığım rehabilitasyon merkezine bir kütüphane kurmak istiyorum(z); odayı, dolapları ve bilgisayarları hazırladık el birliği ile, kütüphane sorumlusu da tespit ettik, geriye en önemli kısım yani kitaplar kaldı!!!
Bunun için bir bağış kampanyası başlatmak istiyorum, kampanya çok büyük laf aslında, yakınlarımdan kitap bağışlamalarını isteyeceğim. Dileyenler sıfır alabilirler ama ikinci el kitapları da kabul edeceğiz. Hem veliler hem de çocuklar için. Engelli rehabilitasyonu “0” aydan başlıyor- doğuştan engelli bireyler için- ve yaş için bir üst sınır yok. Yani bu durumda bağışlanabilecek kitapların türü ile ilgili bir sıkıntı yok. Sadece siyasi ve dini içerikli kitap bağışı kabul edilmeyecek tahmin edersiniz ki..Bir de ansiklopedi; çocuklar için olanlar olabilir ama AnaBritannica falan olmamalı..Ve yetişkinlerin okuması için de kitap bağışı kabul edilecek, yani sadece çocuk kitapları değil!!!


Kitap gönderen herkese kurum bir teşekkür mektubu iletecek kütüphanenin açılış davetiyesi ile birlikte. Bir çocuğun kitabı ise bağışlanan, mesela ben oğlum Rüzgar’ ın bir kitabını bağışlıyorum; teşekkür bir engelli çocuğun ağzından Rüzgar’ a yazılacak, ben bunu saklayıp Rüzgar’ a vereceğim kendimce uygun bulduğum bir zamanda gibi..Bağışlar kurum adresine kargo ücreti gönderici tarafından karşılanarak gönderilecek. Ve neticede rehabilitasyonun en önemli kısmı olan kitaplara kavuşacak yüzlerce engelli çocuk ve ailesi!!!

Ne dersiniz, gidip bir kütüphaneye göz atmalı sanki 🙂 Ve de bu duyuruyu mail listenizle paylaşmalı..

Görüşmek üzere, sevgiler!!!!

Önemli not: Rehabilitasyon merkezlerinin işleyişi ve bizim kurumun adresi ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerle mailleşebiliriz.

İletişim: Psikolog Iraz Toros Suman (iraztoros@yahoo.com)

Paylaş :=)

Yorumlar (2)

 1. Yanıtla
  Iraz :

  Ayçacım canım,
  Burda hiç yorum görünmese de çok mail aldım bugün..Her zamanki gibi iyi hissettim desteğinle..Teşekkür ederim arkadaşım..İyi ki varsın!!!

  • Yanıtla
   AyçA :

   🙂 çook sevindim .. ben de en kıs asürede ulaştırıcam sana.. biliyorsun agır vasıtayım bu aralar ben yokus yukarı çekmiyorum!!:(

Yorum bırak