7

BENİMLE OYNAR MISIN! EBEVEYN EĞİTİMİ

Geçenlerde çok sevdiğim bir arkadaşım oyun terapisinden bahsetmişti. “Oyun içerisinde çocuğumla durduğumuz noktayı çok net bir şekilde gördüm ve çok şaşırmıştım” demişti. Normal pedagog dışında bir şeylerden bahsettiğini anladım ama üzerinde durmaya fırsat olmadı. Tam da aklımdan çıkmışken bu gün aşağıdaki seminerin bülteni geldi. Ben 24 Ekim’de orada olmayı planlıyorum. Gelen olursa görüşmek üzere.

Aşağıda yazılanları okumadan önce Sevgili Nilüfer’in (Devecigil)  şu yazısına da göz atmanızı önereceğim.

40 YILDIR 40 BİNİ ASKIN ÇOCUKLA OYUN OYNADILAR. VE O OYUNLARLA ÇOCUKLARIN KORKULARINI SİLDİLER, TRAVMALARINI YENDİLER, ENDİŞELERİNİ GİDERDİLER. ŞİMDİ İSTANBUL’A GELİYORLAR. ÇOĞU ANNE BABANIN KARSI KARŞIYA KALDIĞINDA NE YAPACAĞINI BİLEMEDİĞİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ PROFESÖR DOKTOR BYRON VE CAROL NORTON İÇİN BİR OYUN KADAR BASİT.
ÇOCUKLARIN DUYGUSAL DÜNYASINA AÇILAN KAPININ SİHİRLİ ANAHTARINI ELİNDE TUTAN, DENEYİMSEL OYUN TERAPİSİNİN YARATICILARI PSİKOLOJİ İSTANBUL’UN DAVETLİSİ OLARAK TÜRKİYE’YE GELİYOR…

OYUN ÇOCUĞUN ASIL İSİDİR…
Eğitimin adı “Benimle Oynar Mısın?” ‘oyunlar birebir çocukların iç dünyasının yansımasıdır, çocuklar her zaman duyduğumuzdan daha fazlasını anlatır’ diyen Prof. Dr. Byron Norton bu anlatılanları duymanızı, anlamanızı, görmenizi sağlayacak. 2-11 yas arasındaki çocuklarla oyun oynuyorlar. Norton’lar geçen 40 yılda okula adaptasyon, korkular, boşanma süreci, yatağını ıslatma, içe kapanıklık gibi pek çok çocuğun yasayabileceği sorunlar dışında cinsel taciz, ölüme şahit olma ve depremin de aralarında bulunduğu, çok ağır travmalarla karşı karşıya olan yüzlerce çocuğa oyun terapisiyle yardım etmeyi başardılar.
Norton çifti 17-25 ekim arasında İstanbul’da olacak. 24 Ekim’de ailelere oyun yoluyla çocuklarla iletişim, 20-23 ekim’de uzmanlara oyun terapisi eğitimi verecekler.

Eğitim tarihi: 24 Ekim 2011

Eğitim saati: 13:00 -16:00 ya da 19:00-22:00 saatlerinden dilediğinize kayıt yaptırabilirsiniz

Eğitim yeri: Ataşehir Doğa Koleji

Ücret: 300TL

Eğitim süresince simültane çeviri gerçekleştirilecektir.

Eğitimciler Kimdir?

Prof. Dr. Byron E. Norton, Kuzey Colorado Universitesi’nde Psikolojik Danışmanlık alanında profesorluk yapmasının yanı sıra; 25 yılı askın zamandır yuksek lisans oğrencilerine ve profesyonellere oyun terapisi eğitimi ve supervizyonu vermektedir. Dr. Norton resmi bir oyun terapisti ve supervizorudur. Deneyimsel Oyun terapi yaklasımı Dr. Byron ve Dr. Carol Norton tarafından hayata gecirilmistir. Oyun Terapisi ile Cocuklara Ulasma (Reaching Children Through Play Therapy) (1997) ve Cinsel İstismara Uğramış Çocukların Oyun Terapisi ile Tedavisi (Treating Sexually Abused Children Through Play Therapy-yazımı devam ediyor) kitaplarının yazarıdır. Çalışmalarını ‘Family Psychological Services’ adlı kendi danısmanlık merkezlerinde sürdürmektedir.

Dr. Carol Norton, Universite oğretim uyeliği ve ruh sağlığı alanında 20 yılı askın deneyimi vardır. Profesyonel orgutler ve tanınmıs universitelerde cocuklar ve kadınlar ile ilgili sayısız atolye calısması yurutmustur. Oyun Terapisi ile Cocuklara Ulasmak (Reaching Children Through Play Therapy) (1997) ve Cinsel İstismara Uğramıs Cocukların Oyun Terapisi ile Tedavisi (Treating Sexually Abused Children Through Play Therapy-yazımı devam ediyor) adlı kitapların yazarıdır. Colorado Oyun Terapisi Derneği’nin baskanlığını yapmıstır. Profesyonel Orgutler ve tanınmıs üniversiteler için sayısız atolye calısması duzenlemistir. Calısmalarını ‘Family Psychological Services’ adlı kendi danısmanlık merkezlerinde sürdürmektedir.

Paylaş :=)

Yorumlar (7)

 1. Yanıtla
  Biranda :

  Ben de akşamki seminere katılabilirim gibi…teşekkürler bilgilendirme için.

 2. Yanıtla
  Tülay Sarı :

  Ben de gündüz programına katılacağım. Tanışabilmek dileğiyle!

 3. Yanıtla
  ozlem :

  merhabalar.. acaba biz ankaradaki anneler icin de bir programlari var mi?
  eger yoksa ne olur ogrendiklerinizi bizlerle de paylasin.
  cok tesekkurler..

 4. Yanıtla
  songül :

  ne oldu bitti bizimlede paylaşırmısın ayça?

 5. Yanıtla
  mirc :

  güzel bir etkinlik teşekürler.

Yorum bırak