11

Çığlık attıran cümleler

Kuaybe yaktın beni:) tamam sobe ebe …yazıyorum..

.ayy bu bebek üşüyorr!!!
özellikle sokakta tanımadığım, milletin bebeklerine yardımcı olmayı görev edinmiş teyzeler ve de ilginç bir şekilde amcalar söylediğinde.. sanki kaldırımda buldumda öyle dolaştırıyorum annesi değilim.. .. cık cık!!

.ayy o şey bacaklarını sıkar!!
slingden bahsediyorlar, yine yolda tanımadığım amca ve teyzeler.. tanıdıklarının ya da akrabalarının doktor olması efendime söyliyeyim böyle şeylerin kullanılmaması gerektiği v.b bir sürü cümleyi bertaraf ederek dolaşmak çığlık attırıyor içime ruhuma.. ya ben bu çocuğu yine üstteki kaldırımda mı buldum size neeee!!

.Bir nazar boncuğu taksana kızım şu çocuğa!!
Bu tanıdık tanımadık herkesin dilinde.. öncelikle Allahın koruyamadığını sonralıkla benim koruyamadığımı bir boncuk parçası koruyorsa o zaman her yerimize asalım.. tamam nazara inanırım ama bunu engelleyeceğimede ..hem bir boncuk yutma davası ile hastane acillerine gitmek istemiyorum.. siz kendi çocuğunuza buyrun takın ben takmayacağım..

.Neden Anadolu yakasına oturmuyorsunuz??yakın olsanız her gün gelirdik…
Peki siz neden Avrupa yakasında oturmuyorsunuz?? Yakın olurduk ve eminim siz her gün gelmezdiniz..

.Telefonu açınca “neredesin??” sorusu
Nerdeyim?? Gerçekten bilmek istiyor musun?? 😀 Söylemek konusunda benim bir endişem olmaz, detaya da girerim sen zararlı çıkarsın J Çığlık çığlığım bu soruya .. ya bir sor nasılsın müsait misin ?? ben zaten söylerim nerdeyim değilim seni ilgilendiriyorsa..

. Amann bırak ev pis kalsın..!!!
Neden ?? senin evin pis mi ?? ayrıca yerde sürüklenen bir bebek var bu evde farkında mısın??

.Aaa neden sezaryen??neyssss..hayırlısı olmuş..
Bunu cevaplamayacağım.. kör cahillik bu çünkü…

.Senin problemin basen ..yaptır lipozakşın..kurtul gitsin!!
Seninki de göbek sen neden yaptırmıyorsun??

.Aman aman bu zamanda sakın işini bırakma kızım..
Sanki evde yün tığ işi yapmak için bıraktık.. aloooo annelik meslek değil mi ?? iş değil mi .. hele ki bunu işini bırakmış çocuğunu büyütmüş insanlar söylediğinde deli oluyorum.. iş geri gelmezmiş.. çocuğumun ilk seneleri de gelmiyor.. eğitimi de.. cık cık.. devam etmeyeyim en iyisi buna..

.Dağa giderken: ne yapıyorsunuz oralarda öyle boş boş???
Hahaha.. buna gülüyorum.. sen tatil köyünde boş boş ne yapıyorsan bende onu yapıyorum.. ruhumu dinlendirip dönmek de cabası..

.oğlan nasıl, büyüyor mu??
😀 yooo.. doğduğu gibi 😛 dondurdum saklıyorum
🙂 ayrıca oğlan demeseniz ruhumu çiziyor…oğlun daha doğru bir kelime..

Kuaybecim sobeleyen sen olduğun için istek üzerine iç seslerimi de yazdım.. eskiden Erinden önce yani aslında çok daha fazla çığlık attığım cümle vardı şimdi fark ettim ki hepsi oğlumla ilgili 🙂gerisi boş olmuş galiba artık ..

SOBEEE…. İlkay

Paylaş :=)

Yorumlar (11)

 1. Yanıtla
  pınar :

  Neden Anadalu yakasını bizde neden Avrupa yakası diye uyarlayabiliriz.
  Ayrıca durmadan bebeğimi kendi bebekleriyle karşılaştırmaya çalışanlar vbana çığlık attırıyor. Birşey söylüyorsun, arkadan hemen aaaa benimki şöyle şöyleydi diye cevap geliyor.İyi de kardeşim banane…Kaç aydır yazıyorsun, bende okuyup sana yazıyorum, bir kere de dönüp geriye bakıp bakalım o aylarda Erin nasılmış demek aklıma gelmedi….

 2. Yanıtla
  HÜLYA :

  ayçacım,

  yine yazdıklarına çok güldüm özellikle de şu “aaa neden sezeryan, neysss hayırlısı olmuş” sanki nolmuşsa dünyanın sonu mu?

  ben normal doğum yaptım ve suni sancı ile doğum anında korkudan mı neden bilmiyorum, (ya da doğal sancı olmadığı için de olabilir) sancım kesildi, doğum masasında karnıma dirsekleri ile bastıra bastıra morarttılar. hayatımda ölümle yaşam arasında gidip geldiğim ve ben öldüm diyebileceğim tek an ve ikinci çocuğa cesaret edebileceğimi hiç sanmıyorum. istiyorum ilerde ama bu korkuyu ve acıyı unutamam ki.

  çığlık attıran şeylerin hepsinde sana katılıyorum. çok doğru tespitler yapmışsın.

  mailine akşam bakarım.
  sevgiler

 3. Yanıtla
  migi :

  ay çok güldüm :)))anadolu yakası dışında herşeyde kendimi gördüm..ıı yok yok bu çocuğun bi derdi var…yaw biliyorum derdi olduğunuda ne derdi olduğunuda söyleseniz daha çok yardımcı olacaksınız,nazarlık..aynen..ve diğerleri…sezaryen mi??hıım…aa sen mi geldin?…daha bir sürü şey…
  sevgilerimi bıraktım.

 4. Yanıtla
  Kuaybe :

  Keşke iç sesleri silmeseymişsin.. Öyle daha eğlenceli olurdu okumak 😛

 5. Yanıtla
  HÜLYA :

  ayçacım,

  çıkmadan bişeyler daha yazayım dedim. yazyıya eklemeler yapmışsın ben de ekleyeyim dedim.

  bu çalışma konusunda benim aklıma da gireen amannnnn işini bırakma kızım diyen elalem oldu zaten. ben aslında işten ayrılmayı düşünüyordum. ama sonradan vazgeçtim. biraz da etraftan söylenenlerle. gerçi bu konuda bir günüm bir günümü tutmuyor benim. bir gün yorulup aman başlayacağım işine de gücüne de çık otur evde çocuğuna bak diyorum. sonra ne oluyorsa işimden de vazgeçemiyorum. yani 5 gün yorgun 2 gün iyi günlerimi geçiriyorum. neysssssssss senin dediğin gibi ya da sana diyenlşer gibi demek daha doğru olacak hayırlısı olmuş diyelim çıkalım işin içinden şimdi çıkıyorum ve evde yine yorucu bir tempo beni beklşiyor.

  sevgiler…

 6. Yanıtla
  k.i.s.d. :

  Off ya hakikaten böyle olacak değil mi, herkes karışacak çocuğumuz olunca. Sanki biz anne değiliz de bebek için en iyisini istemeyiz de …

  Tüm teyzelerden korkuyorum ben…

 7. Yanıtla
  Kuaybe :

  Sağol canım.. Bak böyle daha güzel olmuş, hem sayfanın reytingi de artar :p Ne demişler nerede polemik orada reyting.. Ben bütün amcalara teyzelere haber vereyim okusunlar :))

 8. Yanıtla
  annevebebisi :

  Üşümekten ve aç kalmaktan toplumca korkuyoruz:) Kimbilir nedir altında yatan sebepler.

 9. Yanıtla
  Archi*Sugar :

  :-)))) hepimizde cigliklar kesisiyor…

 10. Yanıtla
  Ceren Güler :

  ”dondurdum saklıyorum” da koptum artık…Herkes herşeyi ne de çok biliyor, sanki biz körcahil…Ne sinir sorular cidden de:) Bu içinden geçenleri pat diye yüzlerine söylesen ne olurdu acaba diye içimden geçmedi de değil. İnşallah ilerde bana böyle sorular yorumlar gelmez.Çünküüüü eveeeettt ben patavatsızım. Canım arkadaş ve akrabalarımın deyişiyle HÖT bir insanım. Allah sabır versin 🙂

 11. Yanıtla
  Merve Egeli :

  “Sen beni güldürdün allah da seni güldürsün” diye bir laf vardır, bu yazıya yapılacak yorum budur 🙂

Yorum bırak