4

Çok sıcak

Çıldırtıcı sıcaklar yüzünden hep aynı başlığı atıyorum..ama rüzgar bile esse sıcak vuruyor.. klimalanalım mı diyorum sonra vazgeçiyorum hastalık olabilir bu sefer diye ama sanırım olmalı evde.. bakalım..
Sadece sıcaklar çıldırtsa iyi.. klima olursa en azından kapıları kapatırım ve geceyi uykusuz geçirip bir sabah uykusu için oğlumun koynuna kıvrılmışken birbirine “günaydın” yerine “hayvanoluuhayvan” diye bağıran cırlak bir kadın sesiyle irkilmem.. ha bu “hayvanolusu” günaydını hak etse bende derim..kendisi bu yakıştırmaya 4.kattan aşağıya iki apartıman arasında kalan inşaat bölgesine ÇÖPÜNÜ evet ÇÖPÜNÜ!!! atarken yakalanıyor.
Neyse hadi bir daha dalarım Erini de etkilemedi derken ön taraftan önce “DOMATESSS”arkasından “PATLICAN VAR BİBER VAR DOMATESS” diye yurdumun vergisiz bal kaymak geçinen ama zabıtaların ekmeğine yağ sürdüğü için yaşamalarına izin verilen saygıdeğer seyyar esnafı iş başı yapıyor ki tam bununla  baş etmeye çalışacakken başka bir apartımandan Yılmaz Erdoğan taklitçisi kim olduğu hatta neydüğüüü derler belirsiz bir ses enstrumantal bir ezgi eşliğinde harikamsı şiirler okumaya başlıyor sanırım hayvaolusu inat yapıyor alt katta atılan çöpleri karıştıran köpeklerin yüzünden uyuyamayan komşuya..neyse innaaasabinin ( nasıl yazılır bilmem çok söylerim ama )şimdi laf etsem haftasonu insanca “lütfen biz bir arada yaşıyoruz azıcık sessiz konuşun balkonda”ricası bulunduğum komşudan “rahatsız oluyosan kapını kapat – 40 derece hava bu arada- hem sizde 2 sene önce bir gece saat 12 de gürültü yaptıydınız biz ses ettikmiydiii” cevabını almış olan ben aynı tonda bir cevap alırım hatta iki saniyede kanka olurlar 2 sene önce ben birşey yapmışımdır maazallahh şimdi öğreniveririm diyerek susma hakkımı kullandım!!!
Tabii daha yazdıkça aklıma geliyor.. sadece bu sabah değil ekseriyetle ben uyuyacağım zaman mesela düğün konvoyları geçer.Sağlı sollu iki araba park edince tek arabanın geçebildiği bu mahalle aralarında pazar günü düğünleri olur.. önce davul zurna hayda hoppaa evden gelin çıkar sonra daaaattt zaarrtt dıııttt kornaları eşliğinde akşama işi pişireceklerini 700 kişinin önünde “evet” diye bağırarak itiraf etmeye gider sonra aynı daaaattt zaarrtt dıııttt kornaları eşliğinde gecenin bir yarısı geri döner ve de birde buna damadı tekme tokat gürültüler eşliğinde eve sokarlar..Ayça ne yapar 155 i arar.. sevgili Türkiyemde bu işler çok işler ya..adamların eğlencesi bitene kadar anca gelen ekip bir işe yaramadan benzin yaktığı ile milli servete katıda bulunur.
Tabii bunların birde çocukları vardır sabahın köründe “anneee annnee” diye aşağıdan bağırırlar takribi beşer dakikalık periyodlarda.Kardeşim senin zilin yok mu bu çocuk ne bağırır dediğinde don yağı gibi suratına bakar anası..hatta iki dakika sonra ben bunu sormamışım gibi çocuk yine kıçını yırtarak bağırır:
-Anneeeeeee annneeee anneeee
-Ne var oğlummm??
-Ay yok pardon annenaaaneeeeeeeeeee..
Anneannesi alt katta oturmaktadır..
Bütün bunlar sadece bizim burada mı olmakta ?? hayır..
Nişantaşının göbeğinde son model bir araba camını açıp çöpünü/sigarasını vs.. atıp sonrada klimalı arabasına geri dönmek için hiçbirşey yokmuş gibi camını kapatabilme cüretini gösteriyor.
İstanbulun merkezindeki tüm mahelle aralarında aynı terane hergün dönüyor..
Sonrada seçim sonuçlarına bakıyorum birde cnn deki demografik dağılıma..
Biz hak ediyoruz bütün bunları..Biz kendimizi sevmiyoruz.. Biz komşumuzu da sevmiyoruz..
Bütün bunlara alışmayan benim.. herkes güllük gülistanlık yaşıyor..
Dedim ya çok sıcak çokkk…
Oğluşum hemen yanımda bayılmış.. bende uyansında bütün bunlardan kaçabileyim diye bekliyorum.. biraz dolaşmak lazım..

Dip Ek: Çok sıcak çıkamadım.. aklıma iki ek geldi ..Mustafa Sarıgül’ün olur olmaz saatlerdeki (Ramazanda iftara 10 dakika kala üstelik Pazar günü ya da sabahın 07:00si gibi) – kaç mail attım bilinmez mutlaka artık junk foldera düşüyor maillerim- Gülben Ergen’in harika şarkıları eşliğindeki mahalle arası halk selamlama etkinlikleri ve
sesli_ikaz_cihazlarinin_kullanimi_yasaktir.gif işaretinin dibinde korna çalan magandalar!!Eh imam o**rursa cemaat s**çar  di mi di miii…
Ben mi çok zorum??

Yorumlar (4)

 1. Cevapla
  Gamze :

  Merhaba,

  Sizin henüz Erin daha doğmadı zamanlardan beri takip ediyorum. Evliliği düşünmeyen halimle beni bile çocuk sahibi olma isteklisi yaptınız 🙂 Erin çok şeker bir bebek. Maşallah diyelim de nazarımız değmesin.Yazılarınızı büyük bir zevkle okuyorum.

  Erin’e öpücükler 🙂

 2. Cevapla
  AyçA :

  Gamze selam ..:) Çok teşekkürler..
  Bakma bende bir zamanlar evliliği düşünmüyordum :))
  Sana da sevgiler..

 3. Cevapla
  Meltem Sozer :

  Klima tavsiye ederim. Hastalık yapmıyor üstelik anlattıklarını okuyunca akıl sağlığına da iyi gelebileceğini düşündüm.

 4. Cevapla
  AyçA :

  Meltem saol ..:)aslında gülerek karşılıyorum bütün bunları eğlenerek yazmıştım 🙂 eğlenmezsem akıl sağlığım kalmaz esas.. maalesef bizim ülkemiz böyle… site içerisinde oturmak laızm ama bende şehir merkezine yakın olmaktan keyif alıyorum.. hepsinin bir bedeli var 🙂 en iyisi bir klima ..
  Kapımızın önü pis hatta apartıman kapımızında .. misal eklemeyi unutmuşum yan komşu Aziz amca.. neden bilinmez o sigarası hep bizim kapının önünde söndürülür ama Ayça ne yaparak ıslah etti ?? sönmüş sigaranı kapısının altından evinin içine yollayarak :)) artık atmıyor.. birde geceleri tv sesini kıssa sabahın 4ünde.. :S neyseki yazın yok!!! rica da ettim ama aynı dili konuşmadığımızı hatırlataman iyi oldu :)) anlamamış olma ihtimali yüksek 😛

Yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: