4

El işleri

Seviyoruz ellerimizle hayvanlar yapmayı..seri devam ediyor.. bir kitaba dönüşür mü acaba ? 🙂

DEVEKUŞU

KEDİ

Kediyi yaparken elimizi iki defa kullanıyoruz. Önce bacaklarını yapmak için bir yumruk daha sonra şablonu çıkan bacakların üzerine 3 parmaklı ikinci bir yumruk. Çizdikten sonra ters çevirip kedinin kulaklarını burnunu ve bıyıklarını ekliyoruz.

DOMUZ

Domuz yapmak için aynı kedide uyguladığımız yöntem ancak bu sefer burnunu yaparken 3 değil 4 parmakla yumruk yapıyoruz. Renkli kağıtlara da yapılabilir düz kağıda yapılarak da boyanabilir.. size kalmış. Domuzda değişiklik olsun diye pembe kağıtlar kullandık.

Sonra bunları evinizin bir duvarına asıp sergileyebilir çocuğuzun da fotoğraflarmasını isteyebilirsiniz.

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  Evren :

  Bunlar mukemmel! Evet evet kesinlikle bir kitap olur bunlardan hem de cok guzel olur! Bizimkiler kreste Brown Bear kitabinin her hafta bir sayfasini yapmislar. Boyamak/kesip yapistirmak/suslemek gibi degisik sekillerde sayfalar, sonra da o sayfalari birlestirip kitap haline getirmisler. Benim gordugum en guzel cocuk kitabiydi, agladim valla elime alinca… Sizin kitabi bekliyoruz heyecanla 🙂

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Evrencim kitap yapmak kiim ben kim 🙂 öylesine çıktı klavyemden ..:) ben sizin albümü bekliyorum esas..:) durup durup dinliyorum ezberledim neredeyse

 2. Yanıtla
  nurefsan :

  mrb keşke domuz kullanmasaydınız… dinimizce haram olan bir hayvanın resmini çocuğa çizdirmek bana hiç dopru gelmedi.. ama diğerleri için tebrik etmek lazım sizi..

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   ???? şakaherhalde diye okudum öncelikle yorumunuzu ama galiba değil!
   siz çocuğunuza çizdirmeyebilirsiniz isterseniz ve eğer bir gün çocuğum kendi bunun haram olduğunu düşünürse ona göre davranabilir ama bana göre sorun yok! Domuz bana göre doğada yaşayan bir hayvan bir canlı bir can bir nefes diğerlerinden ayırmadığım..

Yorum bırak