4

9

1 —3 — 4 — 5 — 78

Dün akşam uykudan önce dedin ki

“bana bir ninni söylesene anne”

bebekken sana söylediğim tüm ninniler aklımdan gitmiş dandini dandini diye giriştim olaya.. ben sesime yabancılaştım, senin gözlerin doldu benim gözlerim doldu, en çirkin anne sesi bile evlada bülbül gibi geliyor değil mi ? 🙂
değişiyoruz, büyüyoruz, bebekken sen sesimi hiç duymazdım sana uyurken ninni söylediğimde ve o kadar çok ninni biliyordum ki şaşırdım sadece danaları bostandan kovalamak kaldığını fark ettiğimde aklımda. Hatırlamak için her sene sana yazdığım doğumgünü yazılarını okudum. Hiç bitmeyecek sandığım o uyutma çabası dolu akşamların bir çırpıda geçip bitmiş olduğunu görmek ve tek haneli sayılardan çift haneli sayıları yaş diye saymaya başlayacak olmamız hiç de o kadar uzakta değilmiş.

Geleneği bozmadan bu yaşında da sana duygu dolu kelimeler ile cümleler kurmak istediğim şu günlerde ülke karmakarışık, umudumu yitirmenin yanı sıra artık endişelerim katlanarak artıyor, yazamıyorum sana umut dolu cümleler. Şimdi şehrin göbeğindeki okulundayken sen gün içinde benim kalbimde bir korku tohumu filizleniyor, seni korumak ilk yaşlarındaki kadar kolay değil biliyorum. Yeni yaşında ve ailemizin 11. senesini bitirirken hep birlikte gelecek günler için kalbimize umut tohumları ekmeyi dilemekten başka bir duam yok.
Kolay bir sene yaşamadık, bir şekilde zorluklara hep beraber göğüs gerdik ve sen bana varlığınla, duruşunla, olgunluğunla güç verdin. Hepsi için teşekkür ederim benim artık minik olmayan, yolculuğunun 10 . senesine ilk adımı atmaya hazırlanan pırlantam.

erindgunu

Haftalardır bir doğum günü partisi istediğini söyledin, arkadaşlarının olduğu ve ” pastaneden alınmış çikolatalı pasta” ile kutlayacağın. Çok düşündüm nasıl yaparım diye, senin hayalindeki gibi olsun diye didindim ama oğlum ben yapamıyorum işte. Alternatif diyorlar ya hani hangisi alternatif bilemiyorum sadece seni mutlu edebileceğimi düşündüğüm küçük bir süpriz hazırladım.

Uzun zamandır hayalini kurduğumuz Permakamp içinde dostlarımızla senin için bir doğum günü çemberi yaptık. Sadece çocukları değil büyükleri de içine alan bir çember oldu bu. İyi de ettik değil mi  ? O platformda toplanma amacımızın senin doğum günün olmasını söylediğimde gözlerinin parladığını gördüm ben. Bir bez parçasının üstüne dalları taktık permakamp anneleriyle başına taç ettik. Ellerimizle çikolatalı pastalar da yaptık pastane pastası olmasa da parmaklarınızı yediniz naber ? Evde ikimizin beraber boyadığı gazoz kapaklarının kendi hediyen olduğunu da bilmiyordun , arkadaşların da seninle paylaşmak isediklerini elleriyle yaptılar ya da evlerinden kendilerinden bir parçayı paylaştılar. Dilek ağacımızı çaputlarla süsledik, hem senin için hem Permakamp için dileklerimizi sunduk.

Mutlu olmanın bir tek yolu yok oğlum.
Mutluluk bir seçim.
Ne yaptığının değil nasıl yaptığının değeri var.

İlkokula yeni başladığında bahçede sıraya soktuklarında ” sırada olmayı sevmiyorum anne” diye serzenişte bulunuyordun ya.. sıranın dışına çık kuzum, sınırlarının dışına çık, ancak o zaman büyüyor insan.

erin-9-yas_010

Doğum günün kutlu olsun.. korkarım 18 yaşına gelene kadar ben her sene buraya yazacağım.

 

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  Ayça Oğuş (@AycaOgus) :

  https://t.co/qIr5MxkgFR https://t.co/4LPL46miZp

 2. Yanıtla
  @AycaOgus :

  Erin 9 yaşında https://t.co/qIr5MxkgFR @AycaOgus aracılığıyla

 3. Yanıtla
  Ezgi :

  Nice yıllara mutlulukla umutla, gülen yüzü hep gülsün Erin’in.İyi ki doğmuş.

 4. Yanıtla
  15 | Pinik-Kuş | Ayça Oğuş Blog :

  […] 1 — 2 —3 — 4 — 5 — 6  — 7 — 8 — 9 — 10 — 11 —  12 […]

Yorum bırak