15

altın varaklı bardağınız yok mu kuzum sizin

bebenize su içirmek için..

Efenim İngilizlerin bir adeti varmış:

16. yüzyıl başlarında İngiliz asillerinin servis takımları ve bardakları hastalıklardan korunmak amacı ile gümüşten yapılırdı. Zenginler, yeni doğan çocuklarına emmesi için gümüş kaşık verirlerdi. Böylece çocuk hastalıklara karşı korunmuş olurdu.  Ağzında gümüş kaşıkla doğmak deyimi de burdan geliyor… Bu deyim, zengin çocuğu olmak yani doğuştan kısmetli olmak manasında kullanılır.

Bu sebeple gümüş kaşık verme modası bizde de başlamış. Buraya kadar ok, güzel şık bir hediye..

Anladım

anlayamadığım şu cümle:

gümüş, her türlü bakteri ve virüsü yok ederek insan bedeninde ikinci bir bağışıklık sistemi gibi çalıştığı için, en anlamlı hediye olarak gösteriliyor.

Gümüşün bakteri ve virüs yok etmesinin teknik bir açıklaması vardır eminim de “İkinci bir bağışıklık sistemi

! WOW!! iddiaya bak

Normal doğuramadınız mı?

Gümüş kaşık alın bağışıklığı güçlensin, alerjik olmasın falan ..

Bu vesile ile gümüşün gerçekten böyle bir etkisi olup olmadığna baktım. Gümüş suyu diye bir şey varmış. Aşağıdaki bilgiler alıntıdır, bildiğimden ya da reklam amaçlı değildir, buldum paylaşıyorum, hele hele öneri niteliğinde hiç değildir! Gümüş suyunu anladım ama dişlenen kaşıktaki hangi gümüş miktarı “İKİNCİ BİR BAĞIŞIKLIK ” sitemi oluşturacakmış onu hala anlayamadım. Bilgisi olan beri gelsin.

Buyrun gümüş suyu :

“ Gümüş Suyu” İnsanoğlunun yaklaşık yüz senedir bildiği ve terapi maksatlı kullandığı gümüş suyu; 1939’lu yıllarda antibiyotik ilaç üreten firmaların baskısıyla yok olma tehlikesiyle karşı-karşıya kalmış; hatta çeşitli ülkelerde bir takım yasaklamalarla hak etmediği bir değerlendirmeye maruz bırakılmıştır. Oysa insanlık öteden beri; sularını gümüş kaplarda saklamayı ve yemeklerini gümüş kaplardan yemeyi tercih ederek, gümüşü özellikle takı olarak üzerinde taşımayı seçmiştir. Bu; tesadüfi bir uygulama olmayıp, insanlığın binlerce yılda ortaya çıkardığı hakikatlere dayanmaktadır.

KULLANIM ALANLARI:

“ Gümüş Suyu”; antibiyotiğe ihtiyaç duyulan ve antibiyotiğin yetersiz kaldığı hemen tüm alanlarda aktif olarak kullanılır. Ancak antibiyotikten farkı; tamamen doğal bir karışım olma özelliği sebebiyle; her türlü yan etkiye uzaklığı ve metabolizmada herhangi bir yok edici etkiye sahip olmamasıdır. “ Gümüş Suyu” oral yolla alındığı zaman; 6 dakika içinde etkisini göstermeye başlar.

Gümüş suyu hakkında bu kadar yazdıktan sonra siz siz olun her önünüze gelene inanıp almayın yoksa Şirin baba gibi gezebilirsiniz:

ABD’DE Paul Karason adlı 57 yaşındaki adam 14 yıldır masmavi

Nedeni ise küçük bir sivilce. Karason, 1999 yılında yasaklanmasına rağmen, penisilin çıkmadan önce alerji için kullanılan sıvı gümüş ilacını almaya başladı. 10 yıl boyunca bu ilacı kullanan Paul Karason’un hayati tehlikesi bulunmuyor. Ancak ilacın yan etkisi nedeniyle, vücudu ten renginden maviye dönüştü. Hayatının sonuna kadar mavi kalacak. Arkadaşları ve yakınlarının “Şirin baba” dediği adam, önceki gün çıktığı NBC kanalında hayat kalitesinin düşmediğini, insanlardan büyük ilgi gördünü ancak kız arkadaşının kendisini terkettiğini ve yeni bir kız arkadaş bulamadığını belirtti.

http://today.msnbc.msn.com/id/32774116/ns/today-today_people/

Paylaş :=)

Yorumlar (15)

 1. Yanıtla
  Aylin Anne :

  Aaaa.., ben de bu gece Facebook ta gümüş bebek kasığı ile ilgili birsey paylaşmıştım. Ne tesadüf sen de uazmissin 🙂 hatta Ata görsellerinde yer almıştı paylaştığım metinlerin. Valla bağışıklığa bir artısı var mı tecrübe etmedik.zira reklam çekimi için tutusturduk eline kuzumun o kadar. Ani kalsın istedik … Ama bilemedik tabi altın varakli bardakla iyi gider mı sorusuyla bagdasip irdelecegini:) asilzade(?)pasa Ata nin umrunda mı ki bu dünya:))))

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Aylin ben de orada gördüm zaten ..tesadüf değil 🙂

 2. Yanıtla
  Açalya :

  Bu bir reklam mı? 😯

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Reklam mı?? :)= marka adı yok içinde.. link yok ..

   ben faydalıdır demedim ki ..eleştirdim bilakis.. anlatamadım sanırım..gümüş kaşık ikinci bağışıklıkmış dedim 🙂

   • Yanıtla
    Açalya :

    ben eleştiriyi sadece “wow” ile başlayan cümlede farkettim ama baktım gümüş ve gümüş suyu eleştirisinden çok gümüş suyunun yararları hakkında koca bir yazı kopyalamış olduğunu görünce ikileme düştüm.
    phew!

    • Yanıtla
     Ayça Oğuş :

     evet haklısın düzeltmeye gidiyorum..

 3. Yanıtla
  Açalya :

  Zakkum trajedisine dönebilir bu yazı yalnız dikkatini çekmek isterim. İnsanlarımız çok cahilce, salakça şeyler yapabiliyor, zakkum kanser ila.larında extract olrak kullanılıyor diye zehirli zakkumu kaynatıp içti bu millet ve sapır sapır öldü 20 yıl önce.

  Bu linke dikkat:
  http://today.msnbc.msn.com/id/32774116/ns/today-today_people/

  şuraya dikkat:
  “It continued to be used in some over-the-counter medicines until 1999, when the FDA banned it because it causes argyria, which is a result of the silver reacting with light the same way it does in photography. The silver collects in the skin and other organs and does not dissipate”

  ve şuraya da dikkat lütfen:

  http://en.wikipedia.org/wiki/Argyria

  🙄

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   bu yorumu görmemişim.. evet ben de tam da bunun için yazdım ama anlatamadım derdimi galiba..ürünü pazarlamak için doğru yanlış bilgiler koyuyorlar..10 sene sonra çıkıp “aa pardon gümüş aslında çok fena bişiymiş” derler..linklere bakıcam şimdi

   • Yanıtla
    Açalya :

    Google üniversitesinden mezun çakmalar bunlar :o)))

    Yemek yaptığımız tavaların tencerelerin bile kaplamasının türüne uzun araştırmalardan sonra karar veren biri olarak, gümüş kaşığı bebeklerin eline diş kaşımak için vermeyi son derece yanlış buluyorum ben naçizane

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   oww owww..hemen yazıya ek yapıyorum linkleri

   • Yanıtla
    Açalya :

    Başına da bu bir reklam değildir diye ekle bari. 😉

    • Yanıtla
     Ayça Oğuş :

     ekledim blue guy ı da ekledim yazıya

 4. Yanıtla
  Sena :

  ne gümüş kaşığı bardağı anacım, bizim oğlana gelir mi öyle şeyler !?? Denemedim hatta sırf sensin diye okudum desem yalan olmaz 😛 Bizim halis muhlis yurdumun malı Paşabahçe cam bardağımız ve Hisar çay kaşığımız var, pek ekonomik ayrıca 🙂

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   :)) ya gümüş ! diiş kaşısın diye .. aklım alamadı da..

 5. Yanıtla
  İpek :

  Merhaba Ayça Hanım,

  Konu ile hiçbir alakası yok ama, sitenizden takip ettiğim kadarıyla, Şişli civarında oturuyorsuz ve oğlununuzun okul problemi ile çokça uğraştınız.

  Benim derdim ise Şişli civarında, kaliteli eğitimi uygun fiyatlarla veren, disiplinle- zorbalığı bir zannetmeyen bir ilkokul bulamamak. Bu konu ile ilgili bir duyumunuz var mı veya bu çevrede oturan ve sitenizi takip eden arkadaşlar cevap verebilirlerse çok sevinirim.

  Sizin diğer anaokullarında yaşadığınız problemleri, daha yoğun bir şekilde, biz ilkokulda yaşıyoruz. Sanki okul değilde, hapishane. Paramızla rezil oluyoruz.

Yorum bırak