1

HAYATA RENK KAT

Lütfen mümkün olduğunca fazla insana ulaşsın..

Bu proje Lösemili çocukların yaşamlarına psiko-sosyal destek sağlamak, lösemi ve lösemili çocuklarla ilgili farkındalık sağlamak amacıyla başlatılmış bir proje. Projenin sahibi  Melek Okur İleri..adı gibi bir melek! kendisi inanılmaz özverili bir eğitimci. Ben bu projeden sevgili Özdemir sayesinde haberdar oldum. Teşekkür ederim.. Sizinle paylaşıyorum, siz de paylaşın olmaz mı?
Projenin amacı; 0-3,3-6,6-9,9-12,12-15,15-18 yaş kategorilerinde “BEN OLSAYDIM NASIL BİR MASKE TAKMAK İSTERDİM” sorusuyla A4 kağıtlarına ya da profesyonel şekilde hazırlanmış maskeler tasarlamak. Böylece lösemili çocukları enfeksiyon kapmamak için toplum içinde takmak zorunda oldukları bu soğuk maskelerin travmasından biraz olsun kurtarabilmek ve bu sayede toplum bilincini artırabilmek,lösemi ve lösemili çocuklarla ilgili farkındalık yaratabilmek.‘Hayata Renk Kat’ projesinin, Lösemili Çocuklar Haftasını yaşadığımız bu günlerde, sınıflarımızda sosyal sorumluluk projesi için arayıp da bulamadığımız bir proje olduğunu düşünüyorum.Projeye destek vermek için hazırlamış olduğunuz maske tasarımlarını henüz web sitesi yapım aşamasında olduğundan

Facebook: Hayata Renk Kat
Twitter: @HayataRenkKat 

adreslerine gönderebilir,detaylı bilgi alabilmek ve projenin yaygınlaşmasını sağlamak için bu adresleri takip edebilirsiniz.
İhtiyacınız olan sadece bir A4 kağıdı ve renkler. Çocukları gülümsetebilmek,geleceğimizin umutlarını yeşertebilmek,hayat vermek,hayata renk katmak için desteklerinizi bekliyoruz!

YAZININ ORJINAL LINKI : http://ekampus.orav.org.tr/Blogger/nihantoptan/Page/40475/hayata-renk-kat

Comment(1)

 1. Cevapla
  Melek Okur İleri :

  Merhabalar Ayça Hanım,
  Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Kanserli çocukların maske takarken yaşadıkları sıkıntıları hafifletmek biz sağlıklı (!) insanların yargıları nedeniyle yaşadıkları uyum sürecini kolaylaştırmaktı hedefimiz. Bu amaçla açtığımız Twitter adresimiz (@hayatarenkver) aracılığıyla Özdemir Bey’in içinde olduğu gönüllü bir ekip oluştu. Bir araya geldik ve şimdi hasta çocuk hakları, farkındalık ve bilinçlendirme amaçlı bir dernek kurduk (isim hakkı nedeni ile artık HAYATA RENK VERiz)
  Sizin desteğiniz bizim çok önemli. Bir çok açıdan hayranı olduğum birinin (Dernek için ulaşmaya çalıştığım) aylar önce yazdığı bu yazıyı görmek beni çok duygulandırdı.
  Asıl projemiz renkli maskeler projemiz oldukça yavaş ilerliyor. Maske çocuklar için hassas bir konu ve bizim de hassas davranmamız gerekiyor. İşin içine girdikçe halen kullanılmakta olan maskelerin güvenilirliği ile ilgili ciddi şüphelerimiz oluştu. En iyisini yapmaya çalışıyoruz.
  Diğer projemiz kök hücre ve ilik bağışı ile ilgili. 15 gün sonra tüm hazırlıklarımız tamam olacak diye düşünüyoruz. Desteğiniz çok önemli olacak.
  Lütfen bir gün derneğimizin gönüllü akademisine gelin, misafirimiz olun, belki gönüllümüz olursunuz.
  Teşekkürler..
  Görüşmek üzere..

Yorum bırak