4

Hıdrellez Şenlikleri İptal olmuş!

İyi mi olmuş kötü mü bilemedim..

İyi olmuş ..

Son 3 senedir REZALETTİ! İnsanların üst üste adına eğlenmek dedikleri kuru kalabalıktan başka bir şey değildi bence..

Kötü oldu..

Bence çok büyük bir kültürel etkinlikti.. Çünkü bence bu şenlik sadece insanlar eğlensin diye yapılmıyordu, Ahırkapı’ya ciddi katkıları olduğunu düşünüyorum ..

Kötü oldu..

Benim hayatımda çok büyük yeri vardı..geçmiş şenlikleri her zaman keyifle hatırlayacağım bu kesin ve en azından Erinle her ne kadar şimdi hatırlamıyor olsa da ileride belki fotoğraflarına bakabileceği bir kaç şenlik yaşadık.

Bu bizim ilk şenliğimiz

Bu ikinci

Bu da bu sene iptal olmasının iyi olduğunu düşündüğüm, protesto ederek gitmediğim sene

Hıdırelleze daha var ama şimdiden bu duayı tekrarlayalım.. bir ara bahar gelecek biliyorum belki ateş üstünden atlayarak bahar gelsin diye dua edebiliriz 🙂

Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil…
Sağlığı iyi olsun.

Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın. Ciğerlerinden nefes, midesinden gurultu, bacaklarından güç eksik olmasın.

Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.

Sevdikleriyle birarada olsun. Kolu kollarına değsin, gözü gözlerinin içine baksın. Lafları birbiriyle başlasın. Nesi varsa, bölüşücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın.
Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun. Onun yeri ayrı olsun. Onu soysun, başucuna koysun ama yalan uydurmasın. O herşeyine, her haline tek tanık olsun. Bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun. Duyguların hepsi onda olsun. Kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.

Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun. Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün. Daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün. O başkalarının bunu gördüğünü, dış gözüyle görsün, iç gözüyle işine baksın.

Neşesi bol olsun.

Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde birşey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın. Gürültü çıkarsın. Saçma şeyler söylesin. Çocuklukta en şımardığı ana, sık sık gidip gelsin. Nereye gidip geldiği bilinmesin.
Değiştirmek istedikleri değişsin.

İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun. Bileği, bütün alışkanlıklarıyla, bağımlılıklarıyla güreşsin.

Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü, bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bu gün üçyüzaltmışbeş’ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde, unutulmaz bir salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın.

Bir hayali gerçek olsun. Bir hayale gözünü yumsun. Peşinden koşup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasın. Bir çizgi filmde olduğunu, herşeyin mümkün olduğunu unutmasın.

Bu duayı okusun. Kendi sesiyle duysun. Duası gerçek olsun.

Her kelimesine şükretsin. Tek satırına nazar değmesin. Amin.

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  Aylin Anne :

  Harika bir dua. Çok beğendim. Fotoğraflar da nefis 🙂

  Kötü olmuş. Heykelleri yıkanlar bunu da iptal ettiler galiba.

  Hakkımızda hayırlısı.

  Sevgiler

 2. Yanıtla
  Iraz :

  Ayça,
  Senin duan mı bu?Yani bunun bir önemi yok biliyorum ama sen yazdıysan bu nasıl bir kalem demek istiyorum..
  Paylaşabilir miyim tanıdığım herkesle?

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   :)) hahha yok bak alıntı tırnakları içinde .. 😛 3 kadının duası ama kimler bilmiyorum google etmeye üşendim 😛 geçen senelerdebulmuştum eski yazımdan aldım paylaş tabii 🙂

 3. Yanıtla
  zühal kandemir :

  aminnnnnnnnnnn…gül ağacının altına herkes bir de “güzel bir dünya” dileğini koysun…hızır ile ilyas bütün dilekleri görsün 🙂

Yorum bırak