No public Twitter messages.

igde

O bir iğde canavarı.. Babaannesi öğrettiğinden mi?? anneannesi çok sevdiğinden mi?? biz karar veremedik..
Bu iğde denen şeyi sadece benim annem sever diye düşünürdüm.. şimdi artık düşünmüyorum!! 🙂

Keşke İstanbulda kalan iğde ağaçları olsaydı.. altında oturup kabuklarını soyup yeseydik.. artık yazlık kaldırımlarının yollarını gözetleyeceğiz oğlumla ..(ben iğde sevmem bu arada..Erinle yemek yani onun yemesini seyretmek işin keyifli kısmı)

Sakız çiğneyen,iğde yiyen,oyun oynuyor gibi görünüp laf dinleyen, artık konuşmaktan, yeni kelimeler denemekten çekinmeyen, bilgisayarda müzik dinlemeyi sonunda keşfetmiş gözünü “abi abi iyaiyayaoo” // türkçe uppzz pardonn ingilizce 😀 meali Old MacDonald had a farm, ee-eye, ee-eye oh// diye açan ve dakikalarca bilgisayara bakmaktan –çok çok fena üzgünüm ki sonunda oldu– keyif alan… minik tatlı bir canavar işte..

Bizim için dip not : bu hafta Erin babaannesinde kaldı iki gün üstüste.. ben oğlumu pek tabii özledim.. babaannesi ve dedesi bulutlara çıktılar, ben dinlendim, işe gittim çalıştım, evde işlerimi toparladım, bayağı bir yalnız anne günleri geçirdim.. hiç bir sorun çıkmadı.. beni hiç aramadı ama “abi abi iyaiyayaoo” için telefon etmek durumunda kaldılar :S bilgisayarı açtım ve beyfendi telefondan şarkılarını bir doz dinledikten sonra “babayy” dedi bana!!

You may also like

Ayça Oğuş

10 Yorum

 1. Avatar Acalya dedi ki:

  Aferin Erin`e! başka diyecek birşey bulamadım ne denir ki?!

 2. Avatar BEBE-ERTESİ dedi ki:

  Avcunun ayasıyla ağzına ittirdiği iğdeler yüzüne gözüne de bulaşmış. Sabah sabah gönlüm şenlendi. İlahi Erin, ellerine sağlık Ayça :)))

 3. Avatar Nilgun dedi ki:

  bence de afferin erine, biliyorsun kulak icin cok faydali sakız ciğnemek, hele şu kış zamanlarında

 4. Avatar Seren dedi ki:

  Zaman ne kadar cabuk geciyor, inanilmaz! Sanki dogdugu zamanki yazilarini okumam dun gibi.
  Hakikaten aferin Erin’e!

 5. Avatar turkan dedi ki:

  bu blogta okumaktan en hoşlandığım şey erin’in neler yaptığı.her sabah ne yediğini, dakika dakika ne yaptığını yazsan okumaktan sıkılmam o derece 🙂
  lale’de açık seçik diyolog kuruyor.birkaç şarkıyı baştan sona anlaşılır bir şekilde söylüyor. konuşması çook hoşuma gidiyor.

 6. Avatar songül dedi ki:

  ya ayça hayııııır, babayyy deme deseydin, kalk evine gel deseydin… oyle bildiğimi yaparım ayakları çekme deseydin… ufff ben bu gelecek gunleri dusunmek istemiyorum. kıskanç anneler kulübünü kuralım diyorum 🙂

 7. Avatar cihan dedi ki:

  Ayçaa yazını annemle beraber ve yüzümüzde kocaman tebessümlerle okuduk:)))annemlerin izmirdeki evin etrafın iğde ağaçlarıyla dolu..ben bu yaz doydum yani anlayacağın(bu arada bende iğde çok severim.)
  istersen bu yaz erinle derin’i iğde yemeğe götürürüz İzmir’e:))
  Öptük senii

 8. Avatar kiraz dedi ki:

  Aa nasıl yiyor inanamadım 🙂
  O parmakları ısırmak istiyorum 🙂

 9. Avatar BETÜL KÖROĞLU dedi ki:

  yerim ben onun abi abi iyaiyayoo sunu… Bende çok severim iğdeyi 🙂

  sevgiler

 10. Avatar nalan güler dedi ki:

  ayça,ankara /batıkent sokakları iğde dolu,kimse bakmıyor yüzüne
  gel de erinle toplayalım.
  sevgiler


Önceki yazıyı okuyun:
Geçmiş zaman..miş”lisinden

Bu haftasonu Ece'nin babyshowerı vardı.. bayağı bir shower ettik kendisini.. tamam bizim adetlerimizde böyle birşey yok ama olsa ve türkçe...

Kapat