10

İlk Bayram

Bu Erin’in ilk bayramı.. bundan mütevellit sabah erken kalkılıp- ki 7 de askeriz her zaman 🙂 – Erin’ kahvaltı ettirilip, bayramlıklar giydirilip “amaaann trafiğe kalmayalım” endişeleri, geçen seneki bayram trafiği tecrübesinden kaynaklı kaygılar ile sokaklara döküldük.. neyse ki bayram sabahı saat 8 de sokaklar henüz bayram namazından dönenler bir de bizden ibaretti….
İlk kapı anneanne oldu.. güzel bir kahvaltı , ilk bayram mendili dahilinde şekerleri ve de ilk bayram harçlığı minik ceplerini doldurdu Erin’in..

Orada güzel bir öğlen uykusunu beraberce yapıp yine”amaannn trafiğe kaptırmayalım asfaltları” diyerek babaanne ve dedenin yolunu tuttuk.. önce Anadolu yakası sonra Avrupa yakası doğru tercih oldu;bu sene bayram trafiği çilesini çekmedik..babaanne ve dededen de  ilk bayram hediylerinini alan Erin dedesiyle oldukça keyifli bir akşam geçirdi o kadar ki öğlen saat 14:00’te uyanan beyimiz gece 21:30 ‘a kadar uyumayıp tüm şovlarını sergiledi..tabii gelen giden,uzun zamandır görmediği dede ve babaaanne kendisini oldukça heyecanlandırdı…

Bir de babaannesini yaptığı tarhananın tadına bakıp ilk defa tatlı olmayan bir gıdadan hoşlandı bu gazla bende bugün kendisine hemen bir tarhana çorbası yapıp yedirdim: YEDİ!! :))
Bir başka ilk ise Pratik Annem ve Esra da okuduğumuz Free Diaper olayını gerçekleştirdik. Tuvaletini yaparken zorlandığını gören annem bir de baktım ki çıkartmış bezi klozete oturtmuş Erin’i .. bizimki gayet memnun halinden kıpkırmızı surat tuvaletini yapıyor.. bende tabii “olleeyy free diaper olacağızzz” heyecanı ile akşam bir kere daha kızaran suratını görüp hemen kendisini klozete yönelttim: “olleeeyyy yine yaptı”!!..bugün yetişemedim.. kararlıyım kitabı alacağım ve de bu işi becereceğim…

Bugün ise bütün günü evde babası ben ve de kendisi olarak yayarak geçirdik kuvvet muhtemel yarında yayacağız.. hmm Mehmet amcamızda bugün bizimle yaydı unutmayalım :))

Ofisi de unutmamak gerekiyor.. anneannemizin diktiği minderler ile çok büyük bir kısmı bitti oyun bahçemizin.. artık tek eksik bizim gidip yerleşmemiz ve de orada yaşamayı öğrenmeye başlamamız….

Paylaş :=)

Yorumlar (10)

 1. Yanıtla
  oyku :

  guzelime bak benim piyano da calarmis:)odasi cok guzel olmus Erin’in valla, insanin uzanip uyuyasi geliyor:)

 2. Yanıtla
  AyçA :

  Geldiğind eorada buluşuruz şeker .. öğle uykusunu beraber yaparız 😉
  teyzesi inşallah öğretecek piyano tabii Erin isterse…
  ama çok komikti piyanonun tuşlarına basması ..

 3. Yanıtla
  tuna :

  kopuslu resim super 🙂

 4. Yanıtla
  nimpi :

  merhaba,
  öncelikle iyi bayramlar.
  Oyun bahçesi harika olmuş. Minderleri duvara nasıl tutturdunuz?

 5. Yanıtla
  köşenin delisi :

  Ayçacım bayağı ayaklanmış artık Erin yaaa :)) ne güzel. Oyun bahçenize de bayıldım bu arada, ellerinize sağlık..sizi becerikli anne-kız siziii :))) İyi bayramlar bu arada 🙂

 6. Yanıtla
  AyçA :

  Tuna teşekkürler…
  Nimpi.. duvara metal kancalar takrık dübel ile minderlerin üzerindeki bağları kancalara bağladık..
  Elifcim evet yaa bayağı ayaklandı .. becerikli olan annem ve Alpay ben sadece içerisinde oynuyorum 😛 gelirseniz buralara oynatırız beraber Toprak ile Erin’i :)) Size de iyi bayramlar…

 7. Yanıtla
  anişkosu :

  ben yerim onu,dedesiyle top oynuyor

 8. Yanıtla
  seda :

  Maşallah Erin baya ayaklanmış. artık oyunlarınızda daha bir keyifli olmuştur. mutluluğunuz hergün daha da çogalsın inşallah.

 9. Yanıtla
  meltem :

  ayy ben onun tulumunu yerim yaaa
  canım geçmiş bayramınızı kutlarım, birlikte nice iyi günler, bayramlar geçirmeniz dileği ile..

 10. Yanıtla
  annevebebisi :

  Fideoya bayildim:)
  Yesil de cok yakismis:)

Yorum bırak