4

İlkokul İçin 5 Buçuk Çok Erken | İmza Kampanyası

Yasa onaylanmadan, ne olacağını görmeden ses etmek istemedim ve her ne olursa olsun biz ailece aldığımız karar ile çocuğumuzu 1. sınıfa vermeyeceğiz. Bunun en büyük nedeni, başlayacağı okulda 2005 kasım doğumlu çocuklarında varlığı. Her ne kadar bakan “66 ve 84 aylık çocuklarımız aynı sınıfta olmayacak ki ortalaması 72 ay bunların” dese bile 18 ay fark büyük bir fark! Müfredat değişecek,yaşı küçük olanlar sene sonuna doğru okuma yazma öğrenecek açıklaması da aklıma yatmıyor, ya peki geçen sene ana sınıfı okumuş diğer bölüm ? onlar mı sıkılacak bizimkiler mi zorlanacak ? Öğretmenler bütün yaz boyunca nasıl hazır olacak ? İleride seçme sınavları devam ettiği takdirde bu çocukların sayısı itibari ile şansları ne olacak ? daha bir sürü soru var akıllarda ve çözülmüş değil. Bekleyip göreceğiz. Biz haziranda okulların kapanmasını bekliyor ve gidişatı akışına bırakıyoruz ancak Begüm’ün hazırladığı bu bildiriyi de desteklemek istiyorum.

Çocuğu bu sene 1. sınıfa başlatılacak aileler ve seneye ve sonraki seneye.. imzalamak isterseniz bir imza kampanyası başlattık. Begüm’ün yazısını buradan okuyabilirsiniz.

İmza atmak için  İLK OKUL İÇİN 5BUÇUK ÇOK ERKEN İMZA KAMPANYASI tıklayabilir ve imzalayabilirsiniz.

Begüm’ün hazırladığı bildirge de BURADA. Tıklayıp indirebilir, bloglarınızda ya da tüm sosyal mecranızda paylaşabilirsiniz.

Hedef  27 Mayıs 2012- 9 Haziran 2012 tarihleri arasında 5000 destek imza toplayabilmek.

Eğer siz de çocuklarınızın geleceği için endişeleniyorsanız, kampanya desteğinizi bekliyor !

“4+4+4 Eğitim yasası” ile ilgili çekincelerimizi içeren bu bildirge, herhangi bir maddi çıkar beklentisi olmaksızın, tüm içeriğine sadık kalınmak ve herhangi bir değişiklik yapılmamak şartı ile, aynı endişeleri taşıyan ebeveynlerin ve kişilerin kullanıma açıktır.

Bu bildirge, alıntı yapılmaksızın bütünü ile ve içeriği hiçbir şekilde değiştirilmeden kullanılabilir.

Kullanıldığı zaman bildirge için kaynak gösterimi (www.dilimdenyaziyadusenler.com) zorunludur.

Bu bildirgeye destek olmak isteyenler;

www.imzakampanyam.com sitesinde açılmış olan “İlkokul için 5buçuk çok erken” imza kampanyasına katılarak,

Kaynak belirtmek koşulu ile blog/web sayfalarında yayınlayarak ve yayını destek için imza kampanyası sayfasına yönlendirerek,

Twitter, instagram gibi sosyal medya mecralarında da “#İlkokulİçin5bucukÇokErken” hashtagi ile kullanabilirler.

Bu bildirge, kanunlarla korunmakta olup yukarıda bahsi geçen kullanım koşullarına uymayanlar hakkında suç duyurusu yapılacaktır.

İmzanızın geçerli olması için e-mail adresinize gönderilen linki onaylamanız lazım.

DİKKAT !Gelen mail spam kutusuna düşebiliyor.

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  Begüm :

  destek için çok teşekkürler Ayça.. :))

 2. Yanıtla
  Çiğdem Karal :

  aynen yayınladım Blog umda. Tesekkür ederim.

  Kızı Eylül de 69 aylık olacak anne Çiğdem

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   🙂 teşekkürler .. hakkımızda hayırlısı .::)

 3. Yanıtla
  Derya :

  Merhaba,
  sanırım Erin önümüzdeki yıl anasınıfına devam edecek. kayıt yaptıracağınız okul e-okul’la ilgili problemi nasıl çözeceğinize dair bilgi verdi ise paylaşır mısınız? Sorumu biraz daha açık ifade edersem; Erin zorunlu olarak kayıt yaptırması gereken gruptan, dolayısıyla adrese dayalı yerleştirmeyle adresinize en yakın ilköğretim okuluna kaydı otomatik olarak yapılacak. Kayıt yaptırmak istediğiniz ilköğretim okuluna nakil aldırdığınızda, yine ilköğretim kademesinde görünen bir öğrenci olacak. E-okul sistemi anasınıfına kayıt yapmanıza (muhtemelen)olanak tanımayacak. Özel okullar da e-okul sistemine giriş yapmak zorunda olduğu için, ilkokul öğrencisi görünen bir çocuğun kaydını anasınıfına alamayacaklar diye biliyorum ben. Kayıt yaptıracağınız okul, böyle bir sıkıntıdan bahsetti mi?

Yorum bırak