4

İstanbul’un içinde

Bir deniz varmış.. haberimiz yokmuş..allahtan Özden anneanne varmış.. bir de Su kuzen.. bir varmış bir yokmuş.. gün gelmiş geçmiş.. biz çok eğlenmişiz.. Erin ve Su ablası boğazın serin sularına girmişler.. dondurma,mısır, güzel öğlen yemekleri yemişler..güzel güzel uyumuşlar.. taklalar atmışlar, danslar etmişler,şarkılar söylemişler,”cidim” ( hamurlar) ile oynamışlar.. bu masal da bugünlük bitmiş…

İstanbul’un içinde RumeliKavağında taaa eski İstanbuldan kalma bir plaj var(mış). Altınkum plajı.. sanki 20 sene evveline gittim..kabinleri,tarzı.. 🙂 hava biraz rüzgarlı olduğu için çok uzun süre kalamadık, bir de mesafe uzak tabii.. eskiden annelerimiz bizi alıp bütün günü plajda geçirir, şemsiye altında uyuturlarmış!!.. bizde öyle yapabilirmişiz.. güneş eski güneş mi ?? sabah saatinde bile insan çıkamıyor cayır cayır.. akşam üzeri bir denize girip, azıcık oynamak için ideal,bunun için biraz yakın olmak lazım galiba..

denizganu

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  sebnem :

  bu plaja grupla gidilir,sonra piknik yapılır şekerim,fenerde…hatta çadır kurulur kamp yapılır:)

 2. Yanıtla
  hayal :

  Ben ufakken Sarıyer’de otururken teyzem bizi de toplayıp götürürdü. Ne zaman gelceniz, Şebnem’in dediği gibi bi gitsek hep beraber?

 3. Yanıtla
  Magissa :

  Ayça, bildiğim kadarıyla bu plaj son 10-15 yıldır koli basili oranıyla ünlüydü. 🙁

  Ben de çocukken komşumuz Yeşim Abla’yla bu plaja gittiğimizi hatırlıyorum, çok güzel bir yerdi.

 4. Yanıtla
  AyçA :

  Aybala eylül’ün ikinci haftası gibi geliriz herhalde..
  bakalım .. geldiğimizde bu gidişle hala denize girilir bir durumda olur istanbul diye düşünüyorum
  magisaa valla sinirimi bozdun şimdi 🙂 aman naapalım bizde küçükken kalamışta kulüpten şapur şupur kolibasilili sulara girerdik 🙂 ( allamm ne cahilce cvp verdim 🙂 )

Yorum bırak