Henüz yorum yapılmamış

Dr. JoAnne Pedro-Carroll 23-24 Şubat’ta İstanbul’da

Amerika’nın anne ve babası ayrı olan çocuklara destek veren önemli uzmanlarından Dr. JoAnne Pedro-Carroll 23-24 Şubat’ta ebeveyn ve uzmanlara seminerler vermek üzere İstanbul’da

Seminerler çocuğun sadece süreci atlatmasına değil hayata umutla sarılmasına yardım edecek etkili ve uygulanabilir fikirleri anne baba ve uzmanlarla paylaşmayı hedefliyor.

 

23 Şubat 2013

Anne babası boşanmış ya da ayrı olan çocuğun esnekliğini, dayanıklılığını artırmak ve boşanma sürecinde zarar görmesini engellemek için yapabileceklerimiz

Bu seminerde Dr. Pedro-Carroll boşanmanın ve anne baba arasındaki çatışmanın çocuk üzerinde ne tür etkileri olduğunu son araştırmalar ışığında ele alacak. Bu etkilerin uzun vadede ortaya çıkaracağı muhtemel sonuçlara bakarak hem çocuklara hem de anne babaya yol gösterecek önerilerde bulunacak. Ayrıca boşanma olgusuna çocuğun bakış açısından yaklaşarak hep hissedilen ama nadiren dile getirilen, bastırılıp gizlenen çocuk duyguları üzerinde duracak.

Aynı zamanda farklı yaş gruplarındaki stres belirtilerine de değinecek Dr. Pedro-Carroll, çocuk üzerindeki baskıyı azaltıp onunla gerçek bir iletişim kurmanın yollarını inceleyecek.

 

Tarih: 23 Şubat Cumartesi

Saat: 10.00-12.00

Yer: Cihangir Yoga İstinye

Kimler katılabilir: Boşanma, ayrılma sürecinde olan ebeveynler, okul öğretmenleri, rehberlik bölümleri, psikologlar ve boşanma konusunda ailelere destek veren uzmanlar.

Ücret: 50TL

 

24 Şubat 2013

Ayrılık ve boşanma sonrası çocuklar için müdahaleler: Çocuklar ailedeki değişimlerle nasıl başa çıkarlar

 

Bu seminerde  Dr. Pedro-Carroll ayrılık ve boşanma sonrası için 5-15 yaşındaki çocuklar için geliştirdiği müdahale programını anlatacak. Dünyada yaygın olarak kullanılan ve çeşitli ödüller kazanmış bu müdahale programı, çocuklardaki stresi azaltarak ev ve okul yaşamında daha iyi uyum sağladıklarını gösteren araştırmalarla desteklenmiş.

Dr. Carroll Geçiş Dönemlerinde Çocuklara Destek adlı ebeveynlere yönelik program hakkında da bilgi vererek,  çeşitli örneklerle ailelerin kendi sağlıklı geçişlerini nasıl yöneteceklerini anlatacak. Bu program ailelere çocuklarını nasıl kendi çatışmalarının dışında tutup onların ihtiyaçlarına odaklanacaklarını ele alıyor.

 

Susam sokağının danışmanlığını da yapan Dr. Pedro-Carroll bu süreçte olan çocuklar için geliştirilmiş Susam Sokağı DVD’sinden  parçalar gösterecek.

 

Tarih: 24 Şubat Pazar

Saat: 10.00-12.00

Yer: Cihangir Yoga İstinye

Kimler katılabilir: Boşanma, ayrılma sürecinde olan ebeveynler, okul öğretmenleri, rehberlik bölümleri, psikologlar ve boşanma konusunda ailelere destek veren uzmanlar.

Ücret: 50TL

 

Dr_Pedro_CarrollDr. Pedro-Carroll Kimdir?

Klinik Psikolog, yazar, konuşmacı ve 7 çocuk annesi olan Dr. JoAnne Pedro-Carroll  ayrılma ve boşanma ve yeniden evlenme süreçlerinde aileler ve çocuklara destek vermektedir. Doğan Egmont tarafından Şubat sonu basılacak “Önce Çocuklar” adlı kitabı son araştırmalar ve kendi klinik deneyimleri üzerine yazılmış boşanma konusunda destek veren önemli eserlerden biridir. Amerika’da boşanma konusunda Beyaz Saray dahil birçok yerde konferanslar veren Dr. Perdo-Carroll İtalya, Hollanda gibi ülkelerde de panellere katılmıştır.

Kendi klinik terapi çalışmalarının yanı sıra “Boşanma sürecinde olan Çocuklara Destek ve Müdahale” ile “Geçiş Sürecinde olan Çocuklara Destek” adlı kendi geliştirdiği programlar Amerika,  Kanada, Avustralya, Almanya gibi ülkelerde uygulanmaktadır.

 

Paylaş :=)

Yorum bırak