4

Kalbim susmuyor bugün

Son gelişme : 

Gamze  Dokuz Eylül Üniversitesinde odasına geçiyormuş.Kemoterapi sırasında kanı düşerse trombosit ve eritrosit ihtiyacı olabilir,
Gamze AKBAŞ adına Dokuz Eylül Üniversitesi’ne kan merkezine bağış yapabilirsiniz, GAMZE’nin  KAN GRUBU A RH(+), ama kan grubu fark etmez, siz bağış yapın kan grubu uyan başka bağışlarla değiştirirler.. 

En çok burasında susmadı..

Kalbi kırılırsa anlarlarmı,

Dudakları beyazlamış biraz, benzi sarı gibi gözüküyor deyip hemen kan testi yaptırmaya götürürler mi,

Anneyi sorduğunda ne cevap verirler,

Meyveler, sebzeler defalarca sirkeli suyla yıkanır mı,

Marketten alınanların özellikle Atakan’nın yiyeceklerinin son kullanma tarihlerine her defasında unutmadan kim bakar,

Her akşam ılık sütünün içilmesi, Dişlerinin fırçalanması atlanılmaz  mı,

Günlük taze meyve suyu sıkılırmı mevsim meyvelerinden,

Terleyince üşenmeden anında atlet değişir mi,

Nelerden mutlu olur diye düşünülür mü,

Değişik kitapları kim araştırır,kim alır peki,

Bıkmadan sıkılmadan kim oyun oynar onunla,

Bıkmadan sıkılmadan saçlara cici yapmasına kim izin verir,

Gideceği okuldaki eksiklikleri kim farkeder,

Öğretmeniyle sürekli yakın diyaloğa kim girer, o özel biii öğrenci iyi bir gözleme ihtiyacı var annesini kan kanserinden kaybettik der,

Evde televizyon seyretmeyip kim aktivete yapar el becerisi gelişsin diye hem de hergün,

Kendi çocuğuna ya da çocuklarına sabır gösteremeyen insanlar Atakan’ıma nasıl sabır gösterir,

Bir varmış, bir yokmuş… Ömür bu iki kelime arasında geçen zaman… Zamansa bazen dost insana, bazen düşman bize düşman oldu.

ameliyathaneden çıkmış bebeğinine kavuşacak anneyi bekliyordum bu sabah bu satırları okuduğumda..göz yaşlarım ip gibi indi ..ip gibi.. hayatın bağlı olduğu şu ip var ya ..kör bir düğüm atasım geldi.. o kadar uzak ve çaresiz kaldı her şey..yemedi, uyumadı, oynamadı, televizyon seyretti vesairee vesaire.. hepsi havada kaldı..

Sonra sayfanın sağ tarafındaki “oyun grubu” logosunu gördüm.. tıkladım kendi sayfama geldim.. Gamze okurmuş beni.. ben neden hiç görmemişim diye hayıflandım.. neden ilk zamanlarında ortak olmamışım derdine..

Bugün acile yatırılmış ..şimdi ortak oluyorum.. ortak olalım.. kalbimizden çıkacak her olumlu düşünce onunla buluşsun..dua edelim..

neden yazdım bilemiyorum sadece topluca güzel dualarımızı gönderirsek.. belki.. yanaklarındaki o güzel gamzeler çiçek açar oralarda bir yerlerde..

seyahatim dediği yolunda gücüne güç katarız belki..

kelimelerin anlamsız kaldığı bir gündeyim..

telefon ile ulaşılamıyor ama son gelişmeleri nurturia’dan paylaşacaklar..

 

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  Ülkü :

  merhaba,

  o kadar güzel yazmışsın ki… eminim benimle beraber bir çok annenin duygularına tercüme olmuşsunudur..

  bu akşam bütün dualarımız, güzel enerjilerimiz o güzel anneyle bebeğine gidecek…

 2. Yanıtla
  Cicek :

  Ağlaya ağlaya küçük kızıma sarıldım. Sevgili Gamze’yi anne olan her kadın çok iyi anlar. Allah’tan acil şifalar diliyorum O’na, dualarımı gönderiyorum. Sağlık haberlerini bekliyoruz….

 3. Yanıtla
  Asli :

  Ben de aglayarak ogluma sarildim. Uyuyordu gormedi agladigimi. Gormesin zaten cocuklar annelerinin agladigini, anneler hic aglamasin ki zaten. Yamanin yanina uzandigimda o uyurken saclarini severim. onun ellerine bakarim, kucucuk parmaklarina. Nasil da buyuyecek, Kocaman bi adam olacak diye dusunurum. Onun boyu uzayacak, benim de saclarim derim. Umarim ben onun koca bi adam oldugunu gorurum, umarim o da benim bi uzayan bi kisalan saclarimi. Umarim tun anneler evlatlariyla birlikte buyur. Ve gamze , hic tanimiyorum ama bugun tum gun onunlaydim. blogunu okudum durdum. İyi dileklerimi gonderdim. kocaman olacak onun oglu atakan, gozlerinin onunde buyuyecek inaniyorum.

 4. Yanıtla
  ELFony :

  Kendi bloğundaki yazısını göz yaşlarıyla okudum.. Hamile olmasaydım koşa koşa gider kan verirdim.. Allah yardımcısı olsun.. Ben iyileşeceğine inanıyorum..

Yorum bırak