5

kesin merkür!

Sabah telefonu elime aldığımda kilitlenmesi, kilitlenmekle kalmayıp hem de acil etmem gereken iki telefon varken açılmamakta ısrarcı olması, çamaşır makinesinin bozulması, bulaşık makinesinin açma kapama düğmesinin bir kürdan olmadan sabit kalamaması.. kesin merkür biliyorum! hatta canım çilek reçelli ekmek yemek istediğinde ve elimden düştüğünde, reçelli kısmının yere çarpması artık Murphy’nin işi olamaz! Bu Merkür ya da Uranüs ya da ne bilmiyorum!! Bir aksilik var..

Hadi kış kış !! git başımdan !

Elemtere fiş…

Bugün düne göre daha iyiyim. Boğazım ağrımakla beraber kas ağrılarım gitti sanırım yine de bu yazıyı yazdıktan sonra gidip uyuyasım var. Fırsat bu fırsat seyretmediğim film kalmayacak gibi duruyor!

Ve tabii dedim dün.. her zaman şanssızlık rüzgarları esmiyor başımda, aksine çok şükür şanssızlıklar az uğrar benim alanıma da bu ara sık uğrar oldu 🙂 Ama uğrayan bir başka güzellik daha vardı dün akşam kapıma: Sevgili Ceren’in Nurturia Anneler Günü Çekilişi hediyesi..

Hediyeler mis kokulu! Erin görür görmez banyoya koştu ve hemen kullandı. Bir an içimden eskiden annelerimiz banyolarda saklardı ya aman kullanamazdık sabunlar geçiverdi.. “kullan yavrum” dedim istediğin gibi 🙂 üzeri toz tutacağına .. o kadar ilginç geldi ki çocuğa karpuz bir sabun üstelik karpuz aş erdiği şu ilk yaz günlerinde 🙂 Hepsi bir yana hediyelerin mis kokusundan çok, mor salkımlar içerisinde gelmesi; mor en sevdiğim salkım da öyle.. sarkarlar ya ilk yaz geldiğinde mor mor.. mis gibi de kokarlar..velhasıl…  ne kadar uğraştığını görmek, yazdığı yazıyı okumak hem de bir kaç kere.. ben hiç şanssız biri değilim ..ciddiyim..

Ceren.. çok teşekkürler..

Şu yukarıdaki objektif ne biliyor musun sevgili okur ? .. ben şimdi içine zencefilli çayımı koydum içiyorum 🙂 Bugün facebookta bir arkadaşım bana hastayım yazımdan sonra “kendine bişi al” demiş ve bunu link vermiş.. oysa ki o bişi dün geceden beri benimle 🙂 Üstelik dün de sattığımdan dolayı hayıflandığın 24-105 lensim! :))) “aammaaann ko gitsin” diyerek içindeki mis gibi sıcak çayımı yudumluyorum.

Unutmadan.. Nicole derslerine gidemedim ama telefonda sesini duydum 🙂 Bir insan bir diğer insana iyi hissettirir mi ? EVET! Hem de çok! Deniz’imin ve Nicole’ün ve yazımdan sonra merak edip arayan tüm arkadaşlarımın sesini duymak beni sevgi kelebeği yaptı bugün, şimdi gidip uzanıp huzurla uyuyabilirim.

Paylaş :=)

Yorumlar (5)

 1. Yanıtla
  Sena :

  Kuzum şimdi okudum bunu…Geçmiş olsun…Yaz gelse de Gelibolu’ya bir uzansan , sana iyi gelecek sanki…öperim 🙂

 2. Yanıtla
  Deli Anne :

  Daha iyi olmana ve iyi hissetmene sevindim Ayçam..

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Sen nasılsın? İlacını aldın mı:)

 3. Yanıtla
  Zeynep :

  Ben de daha iyi hissetmene,senden gelen bu iyi haberlere çok sevindim.Daha da iyileşmen dileğiyle…

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Sen ne diyosyun yazmıyorum ki bozulmasın dün iki doz bugün biraz sonra bir doz akşama da bir doz nicole 🙂 sonra inşallah hafta sonu.. bomba kibi,nim:P

Yorum bırak