2

Kırmızı Başlıklı Kız

Bildiğimiz bir kırmızı başlıklı kız hikayesi vardır. İşte Kırmızı başlıklı kız büyükanneye gider kurt onu yemek ister v.s v.s.. Çocuklarımıza okumaktan bucak bucak kaçtığımız hikaye. Son yıllarda bunun korkunçluğunu anlamış olsalar ki yeni nesil kırmızı başlıklı kız kitaplarında kurt genelde kızın sepetindekiler ile ilgileniyor. Çok Şükür! Bunun ilk örneğini Tiyatro Mie’nin kırmızı başlıklı kızında görmüştük. Kurt kızın sepetindeki kekin peşine düşmüştü biz de gönül rahatlığı ile seyretmiş doğadaki bir canlı olan kurta karşı korku duygularımız oluşmamıştı hatta “ay yazıkk kek istiyormuş canııımmm” gibi sevgi ve şefkat dolu hislerimiz olmuştu.

Biz televizyon seyretmeyi pek sevmeyen bir aileyiz bazı kanallar hariç ve benim bazen takıldığım diziler hariç. Erin de bazen bazı çizgi filmleri ya da Luli kanalını seyreder ki yaz başından beri onlara da ilgisi azaldı. Film falan seyrettirmem hiç mümkün olmadı ancak geçen gün D-smarttaki sinema aile kanalında bir çocuk filmine ilgi gösterdi biz de ailecek ilk çocuk filmimizi seyrettik. Bu beni çocukluğuma götürdü bir çoğumuza olabileceği gibi. Bu arada filmi seyrederken evdeki ütüler bitti tıpkı çocukluğumda benim annemin de yaptığı gibi :=)

Bugün de uyku konusunda ısrarcı olmayınca ben (daha doğrusu Erin istekli olmayınca) gel biraz tv açalım dedim, tesadüf o çok sevdiği geçen günkü filmin sonuna rastladık. Bitince pek üzüldük ama o da ne arkasından Kırmızı Başlıklı Kız başladı. Bu filmi anlatmak için bu kadar uzattım işte cümlelerimi :=)

Film hala devam ediyor dayanamadım ama oturdum yazdım daha bitmeden. Hem ütü yapıyorum hem oğlumla bu filmi seyrediyorum hem de deliler gibi gülüyorum!
Hep kırmızı başlıklı kızın gözünden dinlediğimiz hikayenin kurt tarafını da görmek, çılgın büyükanneyi imrenerek izlemek isterseniz lütfen bulun bu filmi.. Yoksa ben mi yeni buldum?? Biliyor olabilirsiniz de tabii!

Paylaş :=)

Yorumlar (2)

 1. Yanıtla
  izgün :

  Ayça süpersin hem ütü yapıp hem film izliyorsun ben ikisini birarada yapamıyorum.Haklısın Masallar konusunda dikkatli olmak gerekiyor bazen okurken beni rahatsız eden kelime veya cümleyi hemen değiştiriyorum ama bu filmden haberim yoktu,bulursam mutlaka izlerim.
  Bu arada dergiyi aldım fotoğraflar çok güzel bebeği mıncıklamak istedim çok tatlı bence harika bir iş çıkartmışsın tebrik ederim.

  • Yanıtla
   AyçA :

   En güzel ütü film seyrederken yapılır :=) nasıl bittiğini anlamazsın 😛
   Teşekkür ederim ayrıca :=)

Yorum bırak