8

Music Together İstanbul

Bu hafta ve geçtiğimiz haftalarda olmak üzere iki kere gittiğimiz  “Music Together” derslerimizden bahsetmeden geçemeyeceğim.
Yapıncak öncelikle böyle bir oluşum için sana teşekkürler.

İzlenimlerime gelince..
Boş bir salonda ilgi çekecek hiçbir materyal olmadan yapılan müzik var ortada.. gördüğüm kadarıyla daha ilgisi dağılan kalkıp giden bir çocuk olmadı. Hepsi pür dikkat Yapıncak’a ya da anne-babasına bakıyor.. Yapıncak rehber, anne-babalar model oluyor. Bu demek ki biz anne babalar da eğleniyoruz..
Müzik var, sadece müzik..İngilizce ve Türkçe şarkılar var ama daha çok beden dili var,ritmler var..koca koca insanlar çocuklardan öte kendini kaptırıyor işin içine //ben öyle oldum yani 🙂 //elinizde marakaslar yuvarlağın etrafında dönenip duruyorsunuz hemde kocaman perdesiz sokağa bakan camın önünde: kim bu deliler yahu diye düşünenlere inat!!..
Bir başka müzik aktivitesi yapan okulda da deneme dersine katılmıştık //ismini biliyorsunuz 🙂 // ikisi arasında devasa farklar var.. Bir kere ötekisinde ilgi çekecek her türlü müzik aleti ve oyuncak etrafta bulunuyor burada ise tek materyal çocuğunuz,diğer çocuklar, siz ve rehberiniz var.. sıkıntı yaşandığında içerideki odada rahatlayabilir ve geri dönebilirsiniz..” yok çocuumm sen çıkma gel buraya” diyen bir rehber yok anne ya da baba çocuğu alıp grubu bozmadan içeriye geçip sakinleyip geri gelebiliyor. Binbir tane müzik aleti çıkmıyor ortaya!! bu harika geldi bana.. aynı alet başka başka şarkılarda kullanılıyor ama en çokda beden ve drama var her şarkıda. En büyük kural 45 dakika boyunca konuşmak yok!!:) konuşmak istediğinizde söyleyeceğiniz şeyi müzik eşliğinde söylemek ise serbest ..
Dersten çıktıktan sonra 3 saat deliksiz uyuyan çocuğunuz ise üstüne bonusunuz..
Erin bu dersi çok sevdi, belki de ben sevdiğim için etkiledim ama ilk gittiğimiz deneme dersinden sonra 1 hafta boyunca durup durup aklında kalanları yaptı ikinci gidişimizde ise aklında kalanları tekrarlamak hoşuna gitti.
Zamanla tecrübeyle çok çok daha iyiye gideceğine inanıyorum.. keşke biz yakın otursak ve her hafta katılabilsek..yakın oturanlar varsa denesin tavsiyem..

Yapıncak tekrar teşekkürler..

Yorumlar (8)

 1. Cevapla
  yapıncak :

  Ayça, ne güzel bir yazı böyle! Ben teşekkür ederim. Aslında belki de benim toparlayıp da dile getirmediğim bazı şeyleri sen söylemişsin bu yazıda. En azından ne olduğuna dair tanıtıcı bir sürü bilgi vermişsin. Senin gözlemlerin bizim için değerli. Dersimize renk kattınız Erin’le… Sevgilerimizi yolluyoruz.

  Resimler -ve süslemeleri!- de pek güzel, bizim blog’daki slide’a eklememde sakınca olmaz umarım 🙂

 2. Cevapla
  Çağ :

  Ne kadar güzel eğlenmişsiniz Ayça,aslnda ebeveynler daha mı kendinden geçmiş müzikte ne:))Resimler böyleyse, orası nasıldır kimbilir…

 3. Cevapla
  AyçA :

  Yapıncak rica ederim.. daha bile yazabilirdim aslında o kadar keyif aldım ..
  Fotoğrafları istediğin yerde kullanablirsin zaten mailine attım bir daha görüşmemizde örijinallerini vereceğim .
  Çağ dedim ya daha çok anne-baba eğleniyor gibi 🙂 ama tabii model oluyorsun eğlenirken..

 4. Cevapla
  Neslihan :

  Kucukada’nın blogunu takip ederken, Music Together’ı hep imrenerek takip ederken bir de burada gorup, bu duygum katlandı 🙁 Neden bu tarz guzel etkinlikler, hep ya Anadolu yakasında, ya da Etiler- Levent taraflarında oluyor ki 🙁 Buralara da istiyoruz bunlardan, lutfen, tamam belki Edirne’ye yakın oturuyorum, ama hala Istanbul belediyesi sınırları icindeyiz yahuuuuu

 5. Cevapla
  AyçA :

  Katılıyorum sana 🙂 bu tarafta var ama sana yine öbür taraf gibi gelir Bebek te.. ama ikisi çok farklı//bence//
  Yapıncak bu tarafa da bir şube açmayı düşünüyor musun ilerde ??:))

 6. Cevapla
  Hande :

  Cok guzel anlatmissin Ayca. Biz de 18 aylik oglum Mehmet ile Yapincak in Music Together grubundayiz. Kesinlikle biz yetiskinlerin eglendigi dogru; bunda canli, enerjik, guleryuzlu rehberimiz Yapincak in katkisi buyuk. Program super hazirlanmis. Eller, kollar, ritmler, inisler, cikislar, hareketler-cocugun ilgisini cekiveriyor hemen. Oglum Mehmet derste izleyici bir cocuk,yavas yavas(3 ders oldu)katilmaya basliyor. Ote yandan arabada ve evde tutmayin onu, butun ogrendiklerini yapiveriyor, sasirtiyor beni. Zaten `Music Together` her cocugun farkini kabul ediyor; zorlama yok. Ister istemez akiveriyor hersey. Tekrar tesekkurler Yapincak.

 7. Cevapla
  Hande :

  Bu arada, blogunu sessiz takip edenlerdenim. Cok fikirler aldim, cok yararlandim. Tesekkurler, paylasimlarin icin. Oyun grubu girisimini de cok takdir ediyorum. Sevgiler.

 8. Cevapla
  AyçA :

  Teşekkür ederim Hande 🙂

Yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: