12

Müzik dersi

Erin ilk defa bir deneme dersine katılıp öğretmen ile karşılaştı :D. Şimdi öğretmen yazmak garip geliyor ama ilk defa bizlerden başka tanımadığı birinin yönlendirmesi ile birşeyler yaptı. Çok hoşuma gitti çünkü bize eşlik eden ablamız /Ayça abla / ne derse yaptı arada piyanoya kaçması hariç.

Sanırım Celloyu çok sevdi 🙂 çünkü ilk önce parmak kaldıran çocuklar gibi ” enin enin “diye atladı hatta diğer arkadaşlarının bile elinden almak istedi.. Dilbağ’cım ( okuyor musundur acaba bilmiyorum) arada sana gelebiliriz, galiba Erin celloyu çok sevdi 🙂 “aman oğlum yapma etme sanatçı olup bu ülkede aç kalacaksın” diyesim geldi birden 🙂 /kimse alınmasın ama Türkiye de sanatçı olmak çok zor çokk/

Bu oyun gruplarına karşı ön yargım bir oyun grubu kurmama neden olduysa da bugün en azından ön yargımın “ö” sü kaldı. Yargıya dönüşmesi için birkaç kere daha gitmem gerek. Beni rahatsız eden şey ise şarkıların SADECE ingilizce olmasıydı. Bence çocukların anlayacağı bir dilde de şarkılar uyarlanmalı, her dakika evde ingilizce konuşup, ingilizce şarkı dinlemiyoruz ki .. ama hiç olmasın da değil tabii fikrim. Genel olarak çok eğlenceliydi en azından ben eğlendim 🙂

Yapıncak heyecanla Music Together’ı bekliyorum 🙂

Paylaş :=)

Yorumlar (12)

 1. Yanıtla
  pinarbk :

  Şarkıların başka bir dilde olması beni de rahatsız ediyor. Gymboree’de de sürekli İngilizce şarkı söyleniyordu ve evde şarkıları tekrarlamamız imkansız…

  Müzik aletleriyle tanıştırmak için ben de Duru’yu götürmeyi düşünüyorum. Bakalım hangisini sevecek?

  Gruba eklediğin resimlere bayıldım, bayıldım:)))

 2. Yanıtla
  yapıncak :

  Ayça,

  Resimler harika görünüyor! Cıvıl cıvıl… Music Together’ın da başlaması çok yakın (17 Kasım’da). Önceki hafta da tanıtım buluşmaları olacak herkesi bekliyoruz!!

  Music Together’da şarkıların türkçe verziyonları da olacak. Ayrıca derslerde -az da olsa- tamamen türkçe şarkılara da yer vereceğiz.

  Her aileye dersteki şarkıları içeren 2 adet (biri arabaya, biri eve) CD ve şarkı sözlerini/aktivitelerini/notalarını içeren kitaplar verileceği için sözleri öğrenmekte sıkıntı olmayacağını zannediyorum.

  Zaten programdaki şarkılar genelde 2 mısradan oluşuyor.

  Çok fazla MT anlattım :)) Bıcırıklara bol müzikli günler!!

 3. Yanıtla
  Evrim :

  Burasi neresi?

 4. Yanıtla
  nihal :

  Aştınız siz bu çocuk yetiştirme olayını. Siz yakında çocuklar için bir eğitim merkezi de açarsınız:)))Görüntüler de çok güzel.

 5. Yanıtla
  sümeyye :

  evet blogger kapatılmıs mahkeme kararıyla tr de yayını engellı.
  sesbını bılen varmı 🙁

 6. Yanıtla
  güldem :

  bende o açlardan biriyim:) şaka bir yana tabii aç kalmıyoruz ama işimiz türkiye de çook zor,haklısın:)bende oğlumun sadece hobi olarak ilgilenmesini temenni ediyoruma ama kendi bilir tabii,zaaman içinde görücez:)erin e de çello çok yakışır,şöyle bir hayal ettim de:)

 7. Yanıtla
  banu :

  ayca merhaba birçok blog kapatıldı hatta erişim mahkeme kararıyla engellendi yazısı çıkıyor…sen sebebini biliyor musun?

 8. Yanıtla
  AyçA :

  Bu yerin adını reklam olmaması açısından yazmıyorum dileyene mail ile yazabilirim .

  blogger konusunda bir bilgim yok ama Sabahnur bir çözüm bulmuş aynen kopyalıyorum izninle Sabahnur:

  öncelikle worpress.com dan yeni bir blog acıyoruz. sonra yönet kısmında “içe aktar” seceğini secip,bloggeri tıklıyoruz ve aktaracağımız ****.blogspot.com adresimizi secip verileri aktarıyoruz.

  benim önerim ise kendinize ait bir alan adı almanız ve bedava hizmet veren sitelerin gazabına uğramamanız olacaktır..

  sevgiler.

 9. Yanıtla
  sümeyye :

  evet yönet kısmından içe aktarla oluyor. blogspotculara duyrulur.. yurt dısındakılerde yapsada takıp edebılsek yıne..

 10. Yanıtla
  nesli :

  Aycacım biz bu dersi etrafta bu kadar müzik aleti olmadan londrada bedava alıyoruz,bu merkez biraz pahalı sanki,ve evet şarkıların hepsi ingilizce olmamalı.Fotoğraflarda benim oğlumun az olması yüreğimi burktu,bu tarz bir derse çok alışık olmasına rağmen terketti gitti,bir de boşa para vermiyim ben.

 11. Yanıtla
  sümeyye :

  biraz daha kapsamlı olması bizce daha güzel olurdu

 12. Yanıtla
  AyçA :

  Sümeyye anlamadım 🙁 yazı mı yoksa yazdığım yer mi kapsamlı olsun ?? :=)

Yorum bırak