6

NASA UZAY SERGİSİ

Uzay Yolculuğuna Hazır Mısınız?

Bu hafta sonu Nasa Uzay sergisini ziyaret ettik biz! Pek keyifliydi tüm aile için:)

Girişte sergiyi gezmek için verilen kulaklıklı ipod Erin’in çok ilgisini çekti. “bana da telefon verdilerr!!” heyecanı ile tüm sergiyi, aletin üzerindeki numaraları takip ederek ve bir tanesini bile atlamadan dinleyerek gezdi ! 🙂

Sanırım 6 yaş üzeri çocuklar dinleyerek gezebilir ama daha küçüklerin de görsel şölen izlemesi adına mutlaka görülmesi gereken bir sergi olduğunu vurgulamam lazım. Tabii ilgi alanı uzay olan daha küçük çocuklar da dinleyebilir orasını bilemem 🙂 İşte aşağıda detaylar:

“NASA: A HUMAN ADVENTURE”

NASA UZAY SERGİSİ ZİYARETÇİLERİNİ BİR UZAY MACERASIYLA BULUŞTURUYOR.


ABD dışında yapılan en kapsamlı sergi olma özelliğini taşıyan “NASA: A HUMAN ADVENTURE” sergisi ziyaretçilerini 100 yıla dayanan bir uzay macerası sunuyor.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzay merakını ve araştırmalarını konu alan sergisi “NASA: A HUMAN ADVENTURE”, İstanbul Marmara Forum içerisinde yer alan Expo Center’da açıldı.

Apollo-16’nın kaptanı, aya ayak basan en genç astronot General Charlie Duke’ün katılımıyla açılan NASA: A HUMAN ADVENTURE, ABD dışında yapılan en kapsamlı sergi olma özelliğini taşıyor.Marmara Forum Expo Center’daki dev sergi küçük büyük herkesin büyük ilgisini çekiyor. Özellikle eğitimcilerin çok önem verdiği sergi her gün yüzlerce öğrenci tarafından ziyaret ediliyor. Uzay ve bilimsel araştırmalara yönelik merakı tetikleyen sergi Şubat 2013’e kadar devam edecek.

 

Marmara Forum’a nasıl gidilir?

Metroyla Zeytinburnu İstasyonu’nda inip Çobançeşme Koşuyolu Caddesi’ni takip ederek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

İncirli Metrobüs durağı ile arasında 50 metre bulunan Bakırköy metro istasyonu durağından İsmail Araz Bulvarı’nı takip ederek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

Arabayla E5 Havalimanı’ndan Mecidiyeköy istikametini takip ederken, Bakırköy-Bahçelievler köprüsünden sonra yan yola sapıp Osmaniye – Veliefendi – Sahilyolu sapağından girerek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

E5 Mecidiyeköy yönünden Havalimanı istikametini takip ederken Merter’den yan yola sapıp, Veliefendi – Osmaniye-Zeytinburnu – Sahilyolu sapağından girerek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

Metrobüsle Zeytinburnu İstasyonu’nda inip Çobançeşme Koşuyolu Caddesi’ni takip ederek Marmara Forum’a ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar (6)

 1. Cevapla
  Elif :

  merhaba küçük çocuklarda (5 yaş) bilet ücretine tabi mi acaba? yoksa bir büyük bileti yeterli mi? Teşekkürler

  • Cevapla
   Elif :

   6 yaşından küçükler ücretsizmiş …:)

 2. Cevapla
  Pelin :

  Bu sergiye uzaya inanılmaz meraklı 8 yaşındaki yeğenimle gitmeyi çok istemiştim, kısmet olmadı 🙁 Umarım kısa sürede yeniden tekrarlanır… 😥

  • Cevapla
   Ayça Oğuş :

   22 aralığa kadar devam ediyor 🙂 belki yetişirsin

 3. Cevapla
  ege asaf :

  ben uzay sergisini göremedim internet’den doğru düzgün bir şey göremedim 😥 eminim bulurum 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 😥 bulmam gerek bana yardım eder misiniz ❓ ❓ ❗ ❗

 4. Cevapla
  ege asaf :

Yorum bırak