1

Nehir’in adımları

Kanser tedavisi zorlu bir yolculuktur. Hem uzun hastane kalışları gerektirir, hem de hastane dışında dikkatli bir bakım. Bu süreçte önemli bir amacımız Nehir’in çocukluğunu yaşamaya devam etmesini sağlamak oldu. Bu arzumuzu bir yandan çocuklar düşünülerek hazırlanmış hastane şartlarının yardımı, bir yandan da etrafımızdaki gönüllüler sayesinde gerçekleştirebildik.

Kimi zaman, öğle tatilindeki bir doktorun çaldığı piyanonun sesini dinlerdik; kimi zaman elinde gitarı ile odaları dolaşan bir gönüllü, Nehir’in sevdiği bir şarkıyı çalar, kızımız eşlik ederdi. Sonraki gün bir gönüllü abla elinde boya ve elişi malzemeleri ile geliverir, Nehir’le boyama yapardı. Derken, akşam olduğunda, kapıda bir minik seyyar araba belirir, patlamış mısır veya minik ev yapımı yiyecekler dağıtılırdı. Başka bir gün üzerinde Nehir’in adı işlenmiş bir yastık kılıfı, seveceği bir battaniye hediye edilir, o hastane yatağı birden Nehir’e ait oluverirdi.

Liste çok uzun… Bizi yalnız bırakmayan ve Nehir’i gülümseten tüm onlarca gönüllüye yürekten teşekkür ediyoruz.

İşte şimdi sıra bizde. Yaşadıklarımızdan öğrendiklerimizi Türkiye’de çocukları kanser olan ailelere yardım etmek için kullanacağız. Bu zorlu dönemde ailelerin yanında olacağız ve şu anda tedavi görmekte olan çocukların yaşam kalitelerini arttırmak için çalışacağız.

Bu satırlar 3 yıl önce pembe balonlarla uğurladığımız melek Nehir’in ailesinden. Nehir’in ailesi , tedavideki çocukların çocukluklarını yaşamaları için projeler üretip, önerilen projelere ve buna bağlı olarak ailelere de bu süreçte destek olmayı ayrıca  Türkiye’de kullanılmakta olan tedavilerin kalitelerini arttırmaya yönelik çalışarak, doktorları ve bakımları üstlenen hemşireleri desteklemek için çalışmaya başladı. Bunun ilk örneği de bu pazar günü KAÇUV yararına yapılacak olan Nehir’in anısına düzenlenen aile koşusu.

 

“Nehir’in Adımları”

29 Eylül Pazar günü İstanbul Teknik Üniversitesi, Ayazağa Yerleşkesi, Merkezi Derslik Binası önünde, saat 10:00’da.

10:00’da toplanma, 10:30’da başlangıç.

Hedef: KAÇUV-EVİ’nin bir odasının 1 yıllık masrafını üstlenmek!

Katılım Ücreti:

Aile: 50 TL
Yetişkin: 30 TL
Çocuk: 15 TL
İ.T.Ü. öğrencisi: 5 TL (üniversite öğrencisinden para almaya benim gönlüm razı olmadı, harçlıkları onlara kalsın, bu sembolik)

Bilgi: http://www.coyag.org/

coyag

Comment(1)

  1. Cevapla
    esra ertugrul (@bebeimgeliyor) :

    RT @AycaOgus: Nehir’in adımları http://t.co/tAqT1tYp5Q @AycaOgus aracılığıyla

Yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: