16

Ürün Önerisi:NIKKEN PI MAG

Suyun hayatımızdaki önemini Emoto’nun kitabını okuyanlar bilir. En başta su ile ilgili Emoto’nun bir videosunu paylaşmak istiyorum:

Bir süredir montessori mail listesinde BPA sorunu konuşuluyor. Buna bağlı olarak evlerde kullanılan damacana suların zararları üzerinde de mailler döndü. Bende bir süredir evimizde ürünlerini kullandığım NIKKEN ürünlerinden bahsetmeye karar verdim. Plastik damacanalar üzerinden başladığımız için konuya NIKKEN PI suyu ile ilgili bilgi vermek istiyorum çünkü NIKKEN’ e ait birçok ürün var.

Öncelikle Pi Suyu nedir?

Japon bilim adamları bitkilerin büyüme aşamalarını incelerken, pi suyu adını verdikleri suyu keşfetmişlerdir. Bu pi suyu özel yüklü demir partikülleri içermekteydi. Bilim adamları bu suya diğer canlılar üzerindeki etkisinden dolayı “yaşayan su” adını verdiler. Pi suyu 30 yıl önce ilk olarak keşfedilmiştir. Pi suyu vücudunuz içindeki suyla hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Dünyadaki belki en basit ama bir o kadar da en yeni keşfedilmiş sudur. Pi eski Yunanca’da “yaşam” demektir. Ayrıca kaynağına geri dönmek anlamını da taşır. Vücudun kendi kendine yenilenme ve iyileştirme enerjisini ve dengesini arttırır.

 

Nikken’in PiMAg suyu da yaşayan sudur. Yüzyıllarca önce dünyaya temiz atmosferden düşüp, kirlenmemiş kayaların, çakılların ve kumların arasından akıp, dünyanın manyetik enerjisini ve minerallerini, güneşin ise kızıl ötesi ışınlarını emen su gibi tamamen faydalı ve özüne dönmüş sudur. Klorinden, ağır metallerden, böcek ilaçlarından, bitki ilaçlarından, hormonlardan, bakteriden ve 0.1 mikrona kadar diğer katı maddelerden arındırılmıştır. Suyu olabilecek en iyi ve en bozulmamış haline dönüştürür ve daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzememektedir.

..………

1998 yılında Fransa’da gerçekleştirilen Uluslararası Önleyici Onkoloji Sempozyumunda, katılımcılar pi-suyunun olağanüstü faydaları konusunda çok heyecanlandılar ve aşağıdaki raporu yayınladılar.

Pi suyu serbest radikalleri yok etme yeteneği ile yüksek anti-oksidan özelliklere sahiptir. Bio-enerji sağlar, örneğin yapılan bir deneyde beta balığı sadece su ile beslenebileceği bir kapta kapalı tutulmuş sudan aldığı enerji ile 216 gün yaşamıştır. Normal koşullarda ve normal suda bir beta balığı ancak 3-5 gün dayanabilirdi.

……….

Değişik tıbbi alanlarda kullanılmasının yanı sıra pi-suyu;

Etlerin pişirilmesi ve yumuşatılması için kullanılır,

Pi-suyu ile yıkanan sebze ve meyveler toksinlerinden temizlenip daha uzun süre taze saklanabilmektedir. (Birçok japon restaurant’ında pi-suyu filtre sistemi kullanılmaktadır.

Pi-suyu ile sulanan bitkilerin rengi daha canlı olur ve köklerinin büyümesi daha kuvvetli olur.

Pi-suyu içen ev hayvanları daha enerjili olur. Tüylerine sıkılan pi-suyu ise daha parlak ve temiz olmalarını sağlar.

Saç ve cilt daha temiz olur. (Japonya’daki birçok kuaför pi-suyu filtre sistemini kullanmaktadır.)

Büyük baş hayvanların et kalitesi daha iyi olup, anaerobik mayalanma azalmakta ve hayvanlar çevreleri ile daha ilgili ve canlı olmaktadır.

Şu anda biz evimizde 4 aydır aşağıdaki ürünü kullanıyoruz, yazmak için bu sürenin geçmesini bekledim:

Bu ürünün özellikleri aşağıdaki gibidir:

·         Doğal yer çekimi filtrasyonu özelliği sağlar. ( yani herhangi bir enerji harcamıyor – elektrik gibi – )
·         Suyunuzu doğal olarak yumuşatan ve süzen 3 aşamalı filtreleme sistemi
·         “Hayat suyunuz” “PI” suyunun meydana gelmesini sağlayan ‘Pİ’ seramikleri
·         Suyun asit ve baz dengesini düzenlemeye yarayan mineral taşlar.(Ph derecesinin dengelenmesi)
·         Filtrelenmiş Pİ suyunun oksijeni daha iyi tutmasını sağlamak için 1.200 gauss’luk manyetik halka
·         Ayrıca musluklarınızdan akan suya mikro sünger veya seramik filtre ile ön filtreleme.
Filtrenin özellikleri:

Sıradan su filtreleri suyu filtre ederken, suyun içindeki zararlı maddeleri filtrelerken, faydalı maddeleri de filtreler. Zararlı ve faydalı maddelerden arınan su, ÖLÜ SU  (die water) haline gelir. Böyle bir suyu içtiğimizde hem lezzet alamayız, hem de karnımız su ile dolmasına rağmen susuzluk ihtiyacımız gitmez, dolayısıyla insan yaşamının vazgeçilmezi olan su tam manasıyla fayda sağlamamış olur.

Suyun sertlik derecesinin ve faydasının arttırılması için MANYETİK BİR ALANDAN geçirilmesi gerekmektedir. Büyük şehir şebekelerinden çıkan su manyetik bir halka içerisinden geçer. Manyetik alandan geçen su daha yumuşak olur, sert olan su hem sağlıklı olmaz, hem de geçtiği boru şebekesinin kısa sürede aşınmasına sebep olur.

Nikken’in su sistemi (aşağıda anlatılacağı gibi), suyu mineral yönünden zengin ve canlı hale getirir.

·         Mikro sünger filtre, 1 mikron metre’(0.000001m) den küçük tortuları bile süzer. Yani bizim göremeyeceğimiz kadar küçük olanları bile! (Şehir şebekelerinden geçen suyun ancak %1 den daha azı mikro filtreden geçmektedir.
Mikro filtreleme çok büyük maliyeti olan bir işlemdir.) Nikken size mikrofiltreden geçmiş bir su sunmaktadır.

·         Filtre kartuşundaki karbon tabaka, musluk suyunuzun temizlenirken geçirdiği işlem sırasındaki kalan kirleri, fazla kloru, metalleri, kötü kokuları, çeşitli organik bileşenleri ve diğer kimyasal maddeleri eler.

·         PiMag Su Sistemi içindeki mineraller TAZE PiMag Suyu üretir.

·         Daha sonra su 1200 gauss’luk bir halkadan geçer ve böylece enerji ilave edilmiş su içebilmenin faydasına sahip oluruz.

SONUÇ: Renklerden kokulardan, başka tatlardan ve kirden arınmış bir su. Bu faydalara, suyun 1.200 gauss’luk manyetik alandan geçmesini, Ph derecesini dengeleyen, mineral taşları ve ne zaman isterseniz isteyin sizi ferahlatacak, saf pi suya (hayat suyu) sahip olma özelliklerini de ekleyin.

Paylaş :=)

Yorumlar (16)

 1. Yanıtla
  Yaşasın Anneyim (Çiğdem Y.) :

  Sevgili Ayça,
  Ben de Kasım ayından beri su ürünlerinden bu ürünü ve bir de optimizer’ı kullanıyorum, aynı zamanda danışmanım. Nikken’in bir çok değişik ürününü (boyun sargısı, sandalye şiltesi, bileklik, tabanlık vd. son olarak Temmuz ayından beri hava filtresi Air Power Pro5) kullandım, kullanıyorum ve çevreme de öneriyorum. Şimdiye dek tavsiye ettiğim, Nikken’i kullanan hiç kimseden olumsuz bir geri dönüş almadım. Aksine zaman zaman tekrar tekrar teşekkür edenler oluyor. Ben Nikken’in kısa zamanda yaygınlaşacağını düşünüyorum. Sana da kolay gelsin diyorum. Altunizade’deki eğitimleri takip ediyor musun?
  Sevgiler,
  ç.

  • Yanıtla
   AyçA :

   Çiğdem merhaba,
   Bende uyku ürünleri ile su ürünlerini kullanıyorum ayrıca tabanlık sargı gibi küçük ürünleri ile de deneyimlerim oldu. Bende daha mutsuz geri dönüş görmedim. Özellikle yataktan her akşam ağrı ile uyanan Alpay son derece memnun. Ne zaman başım ağrısa ilaç almadan yatağa uzanıyorum diyebilirim bende.
   sana da kolay gelsin..

 2. Yanıtla
  ayse a. :

  merhaba ayça..
  siteni merakla geziyorum ..seni nurturia ‘dan tanıdım:)ve o gün bugündür sitene her girdiğimde aaa oluyorum ..çok teşşekkür ederim bu güzel bilgileri paylaştığın için.benimde yakında 1 yaşına girecek olan bir oğlum var:))

  • Yanıtla
   AyçA :

   Ayşe merhaba.. hoşgeldin o zaman .. çok teşekkür ederim .. işine yarayan bilgiler varsa ne mutlu ..
   Oğlunu güle güle,sağlıkla büyütmeni dilerim :=)
   Sevgiler.

 3. Yanıtla
  hilal :

  ürünün fiyatını ve nereden nasıl temin edebileceğim hakkında bilgi alabilir miyim acaba

 4. Yanıtla
  Banu :

  bu ürünü hala ve içme suyu içinde kullanıyor musunuz?

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Evet hala kullanıyorum .

 5. Yanıtla
  Seda :

  merhaba ayca
  bu ürünü içme suyu için de damacana yerine kullanıyor musun=
  ve hala kullanıyor musun?
  sevgiler

 6. Yanıtla
  Sühendan :

  Merhaba, ben pimag su arıtıcısını kullanıyorum fakat artık kireci arıtamıyor ve sert su veriyor. Yedek parçalarını almak istiyorum ama aracı olan arkadaşım işi bıraktı, fiyat, bilgi vs için kimle nasıl temas kuracagımı bilemiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim..

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Web sayfalarından ulaşırsanız sizi yönlendiriyorlar diye biliyorum ya da mail adresinizi bana yazın ben sizi birine yönlendirebiliirm hala yapıyorsa bu işi sormam lazım
   info@aycaogus.com mail adresim

 7. Yanıtla
  Müge Ulusoy :

  Merhaba,
  Pimag filtrelere ve taşlarının yılda bir kez değiştirilmesi gerektiği bilgisi verilmişti ancak nereden temin edebiliriz bilmiyorum. 2011 yılında satın aldığım bayan ise sattıktan 1 yıl sonra İnternet’e girin alın dedi ve internette bilgiye ulaşamadım. Rica etsem siz yardımcı olur musunuz? Zira evde süs olarak durması hiç hoş değil..
  Teşekkür ederim,
  Müge Ulusoy

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Nikken turkiye web sayfasına mesaj bırakırsanız yonlendiriyorlar

 8. Yanıtla
  Gülhan erbil :

  Pigmagyedek filtre ihtiyacım var

 9. Yanıtla
  Hilmi :

  Seramik flitre ve flitre ihtiyacım var dönebilirsiniz

 10. Yanıtla
  Filiz Denizlili :

  Seramik filtreye ihtiyacım var

Yorum bırak